Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Otáčky na volnoběh u HDI


Adrajs

Recommended Posts

Omlouvám, už se to tady řeší několikrát, ale já mám taky podobný problém, ale je to u 406 Break HDI 80 kW nový model, otáčky na volnoběh při ohřátém motoru se drží okolo 1100 ot/m, ale otáčky nekolísají, motor běží jako studený na sytič, ale už je dávno ohřátý, cca 90 st. C. Když vypnu klíček a znovu ihned nastartuju, tak najednou drží optimálních 850-900 ot/m, ale jen co popojedu pár metrů s přidáním plynu tak to začíná znova. Vyměnil jsem tu el. krabičku, která je na konci plynového lanka u motoru, ale nepomohlo to, diagnostika ( vyzkoušel jsem jich víc :D) nic nezjistila - žádné chyby, tak už nevím, ještě zkusím vyměnit to teplotní čidlo, co dává data do ŘJ. Zkuste něco poradit, prosím prosím. Vím, že se to tady řešilo, ale to byly benzínové motory, tak jestli někdo neví nebo nemá podobné problémy.

[upravil dne 12.6.2007 Adrajs]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám, už se to tady řeší několikrát, ale já mám taky podobný problém, ale je to u 406 Break HDI 80 kW nový model, otáčky na volnoběh při ohřátém motoru se drží okolo 1100 ot/m, ale otáčky nekolísají, motor běží jako studený na sytič, ale už je dávno ohřátý, cca 90 st. C. Když vypnu klíček a znovu ihned nastartuju, tak najednou drží optimálních 850-900 ot/m, ale jen co popojedu pár metrů s přidáním plynu tak to začíná znova. Vyměnil jsem tu el. krabičku, která je na konci plynového lanka u motoru, ale nepomohlo to, diagnostika ( vyzkoušel jsem jich víc :D) nic nezjistila - žádné chyby, tak už nevím, ještě zkusím vyměnit to teplotní čidlo, co dává data do ŘJ. Zkuste něco poradit, prosím prosím. Vím, že se to tady řešilo, ale to byly benzínové motory, tak jestli někdo neví nebo nemá podobné problémy.

Tak jak to vypadá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až teď jsem se sem dostal :), tak pedálem to podle mne není, poloha tý rolky lanka u regulátoru u motoru je stejná, ale dneska jsem zkusil při těch vyšších otáčkách silou domáčknout tu rolku lanka do konce a ono to šlo asi o milimetr maximálně o dva a otáčky klesly na optimum, ale lanko je podle mne natažené správně, to samé i pedál, taky nemá žádnou vůli, ty s tím máš nějaké zkušenosti ? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...