Kolicek

Výkon motoru P406 1,8 16V

15 posts in this topic

Může mi, prosím, někdo odpovědět na dotaz proč různé prameny uvádějí u 406 1,8 16V dvě hodnoty výkonu a to 81 kW a 85 kW? Jde o dvě různé verze motoru (a čím ještě se liší?) nebo je to jen nepřesnost a jde o tentýž motor?

Je to jednoduché - starý a nový model mají trochu jiné motory (starší je slabší). :papa

No, zní to logicky, ale co v tomhle případě je "nový" model? Nový model se dělá od přelomu 1999/2000, ale verze 81 kW je i u modelů po tomto datu. Máte představu od kdy se ten výkon vlastně zvětšil?

81kW motor je XU7JP4 (LFY), 85kW je EW7J4 (6FZ). Jedná sa o dva rozdielne motory...

Začali sa dávať tuším niekedy v roku 2002...ale nespomeniem si teraz presne :myslim

Díky za odpověď. Vypadá to, že ho začali dělat v roce 2000, protože já sháním tohle auto, právě z roku 2000 (cena kolem 150000) a většina má motor 81 kW, ale některá auta 85 kW. Patrně ještě nějakou dobu je dělali v souběhu. Takže jestli soudruzi z Francie neudělali chybu je asi lepší nový motor(?). No, aspoň mi to zužuje hledání. Díky za radu.

Původně zaslal: Kolicek

Díky za odpověď. Vypadá to, že ho začali dělat v roce 2000, protože já sháním tohle auto, právě z roku 2000 (cena kolem 150000) a většina má motor 81 kW, ale některá auta 85 kW. Patrně ještě nějakou dobu je dělali v souběhu. Takže jestli soudruzi z Francie neudělali chybu je asi lepší nový motor(?). No, aspoň mi to zužuje hledání. Díky za radu.

Pokiaľ sa o motor staráš nebudeš mať problém ani s jedným :super

Akurát samozrejme, na každom motori sem tam niečo odíde :D

hledat se ti bude snadno podle VIN cisla auta, jak psal Hnusoba nahore, auto s 81kw motorem bude mit VIN zacinajici VF38BLFY a s 85Kw motorem bude mit VF386FZ

kde sa človek pozre najde hnusobu kua :myslim:myslim:P:P:P:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

A v cem se tedá ty motory vlastně liší? Byly tam nějaké velké konstrukční změny?

Původně zaslal: hnusoba

81kW motor je XU7JP4 (LFY), 85kW je EW7J4 (6FZ). Jedná sa o dva rozdielne motory...

Začali sa dávať tuším niekedy v roku 2002...ale nespomeniem si teraz presne :myslim

už jsem se na to jednou ptal a ten 81 kW se dával i u nových modelů vyrobené do 10/2000 a až po tomhle datu dávali 85 kW :papa, já mám r.v. 3/2000 a mám 81 kW a žádný problém, spokojenost :roker

LF byl taky prověřen lety a časem odladěn. Mít jeden z posledních LF motorů jistě nebylo na závadu. Naopak koupit neodladěný (relativně začínající) z počátku výroby by mohlo být rozoko. Nicméně není :aut

Původně zaslal: ZILA

kde sa človek pozre najde hnusobu kua :myslim:myslim:P:P:P:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Od toho tu som, aby som bol všade :D:P

Původně zaslal: Ferry

hledat se ti bude snadno podle VIN cisla auta, jak psal Hnusoba nahore, auto s 81kw motorem bude mit VIN zacinajici VF38BLFY a s 85Kw motorem bude mit VF386FZ

Môže to byť aj VF38ELFY (to je kombík 406) a 85kW motor bude VF38B6FZ alebo VF38E6FZ....

To som ale detailista :D

Původně zaslal: Kolicek

Anebo - chceš-li výkonnější, tak si pořiď dvoulitra. Peníze za pojistku navíc jsou nepatrné a spotřeba taky. Dálky se s tím dají jezdit za 7,5 na pohodu, žádné hlemýždí tempo (vlastní zkušenost) a má to 97,4kw starší a 99kw novější model. Vůbec bych se toho nebál - taky jsem měl strach z horentní spotřeby při přestupu z ropáka 1.9D holá atmosféra 51kw... :papa

Hlavní nevýhoda dvoulitru je především po městě - když nepočítám volné hlavní tahy ... popojíždění po pražských uličkách mi zvedne spotřebu podle PP klidně i na 10,5 klidnou jízdou. Jo, rozjezdy jsou holt svinstvo ... :nevim;)