Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P-405 - problém s klimou


Cobreti

Recommended Posts

Mám problém s klimatizací na P-405. Po nastartování a běhu na volnoběh - po zapnutí klimatizace kompresor zapne, ventilátor v sahaře se roztočí a rychle zase vypne, tak 7-10 sekund stojí a následně se opět roztočí, chvíli běží a zase na 7-10 vteřin vypne. Teplotu v kabině nedokáži udržet dle manuální regulace na 20-22 stupních, pořád dle teploměru klesá tak na 14-16 stupňů, ikdyž manuální regulace je nastavena na 22 stupňů. Klima je přitom naplněná, presostat dle elektrikáře v pořádku, čidlo výparníku také vyměněno, klapka topení funguje. Co jediné mi nefunguje je motorek vnitřní cyrkulace-ten je odpojen. Ventilátor při jízdě pořád zapíná a vypíná. Za 14 dní jedu na dovču a bez klimy se v autě asi upeču. Poradí někdo, kde mám ještě hledat závadu???:myslim

[upravil dne 12/6/07 Cobreti]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při stání či pomalé jízdě mi sahary také často zapínají a vypínají, to bych zase jako tak zvláštní neviděl. Za rychlejší jízdy, kdy se chladič už chladí dobře náporem, by to ale divné bylo.

Co se týče regulace, tak tam nevím, sám mám manuální klimu jen na tlačítko, a žádný teploměr k tomu, natož pak aut. klapku. Teplotu si nastavuju ručně poměrem studený/teplý, a rychlostí ventilátoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dva vývody na doplnění klimatizace jsou umístěny při čelním pohledu do motoru za AKU baterií, na dělící přepážce. Vypadá to jako větší ventilky od pneu. Mají černé šroubovací čepičky. A presostat je umístěn v motorové části na pravé straně mezi chladičem a světlem. Je to ventil průměru tak 3,5 cm a 2 cm široký s šestihranem, ke kterému vede hnědá koncovka se 4-mi dráty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...