Cobreti

P-405 - problém s klimou

5 posts in this topic

Mám problém s klimatizací na P-405. Po nastartování a běhu na volnoběh - po zapnutí klimatizace kompresor zapne, ventilátor v sahaře se roztočí a rychle zase vypne, tak 7-10 sekund stojí a následně se opět roztočí, chvíli běží a zase na 7-10 vteřin vypne. Teplotu v kabině nedokáži udržet dle manuální regulace na 20-22 stupních, pořád dle teploměru klesá tak na 14-16 stupňů, ikdyž manuální regulace je nastavena na 22 stupňů. Klima je přitom naplněná, presostat dle elektrikáře v pořádku, čidlo výparníku také vyměněno, klapka topení funguje. Co jediné mi nefunguje je motorek vnitřní cyrkulace-ten je odpojen. Ventilátor při jízdě pořád zapíná a vypíná. Za 14 dní jedu na dovču a bez klimy se v autě asi upeču. Poradí někdo, kde mám ještě hledat závadu???:myslim

[upravil dne 12/6/07 Cobreti]

Při stání či pomalé jízdě mi sahary také často zapínají a vypínají, to bych zase jako tak zvláštní neviděl. Za rychlejší jízdy, kdy se chladič už chladí dobře náporem, by to ale divné bylo.

Co se týče regulace, tak tam nevím, sám mám manuální klimu jen na tlačítko, a žádný teploměr k tomu, natož pak aut. klapku. Teplotu si nastavuju ručně poměrem studený/teplý, a rychlostí ventilátoru...

Dva vývody na doplnění klimatizace jsou umístěny při čelním pohledu do motoru za AKU baterií, na dělící přepážce. Vypadá to jako větší ventilky od pneu. Mají černé šroubovací čepičky. A presostat je umístěn v motorové části na pravé straně mezi chladičem a světlem. Je to ventil průměru tak 3,5 cm a 2 cm široký s šestihranem, ke kterému vede hnědá koncovka se 4-mi dráty.

pocuj, a ked si nastavim 18stupnov, malo by to udrziavat take teplotu??lebo viem ze spolujazdec tam ma nejaku mriezku na palubovke len neviem co toje, iba som zisti ze to je ventilatorcek malicky... akokeb ynejake cidlo