Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava laku na kapote


hopkok

Recommended Posts

Zdravim vsetkych zde pritomnych :-)

Mam problemik na prednej kapote. Na kapotu sa vysr... vrabec alebo nejaka pliaga...trus sa neodstranil vcas bol tam asi 2 dni zial a pri odstranovani (spongiou) zisla aj metaliza, az na plech. Co by ste mi poradili?Rozmyslam nad:

1, prestriekat celu kapotu (ako minus beriem nepresny odtien farby a cenu)

2, dat niekde opravit len to miestecko...neviem ci je to mozne:myslim

3, osetrit miesto nejakou farbou vyrovnat povrch a nalepit nejaky nalepku alebo vynil na kapotu( ak mate skusenosti poradte co vy sa hodilo), popripade mala nalepocka na postihnute miesto

auto 406-ka, bordova novy model

V prilohe je foto...

Postihnute miesto je na pravej strane pred soferom...30cm od celneho skla a 30cm od kraja kapoty...

[upravil dne 10.6.2007 hopkok]

[upravil dne 17.6.2007 hopkok]

post-0-14109595795635_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budeš opravovat jen ten kousek, tak se smiř s tím, že to bude vidět ...

Mám podobný problém - na kapotě mi prasknu lak asi v délce 10cm dělal jsem to snad 5x a pokaždý je výsledek stejnej. Po nastříkání je to krásně rovný a lak vypadá matně, ale odstínově sedí (nechal jsem si to namíchat podle kodu barvy). Pak to rozleštím a barva je světlejší a vylezou i nerovnosti, když se na to mrkneš pod určtým úhlem :grr Ale možná je to mnou - jsem dřevo :(

Nevím, jestli to profík lakýra dokáže opravit tak, aby to nebylo vidět, bez toho, aby vzal celou kapotu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak bol som u lakernika a vravi...

opravim len miestecko (nizsia cena aj ked pracnost vravel podobna lebo lak musi ist na celu kapotu a navyse vacsia piplacka) a bude vidiet ze to je opravovane

alebo cela kapota a povedal ze maju svoju miescku a vidiet to nebude...takze ide cela kapota, ale az cez vikend

je to kamaratov otec a cena bude 2500-3000Sk a to neni o com...v pazoute cca 7-8 tisiciek

potom dam vediet jak to dopadlo

bol som u neho a robil prave 206-ku a caka mu tam este citron a oktava

20rocna prax tak dufam ze to bude ako nove...drzte palce:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak budu držet palce, ať se dílo podaří.:super Mě teda známý klepíř řekl, že by mě komplet kapota vyšla na 3-4tis, tak jsem to zatím zblastil sám a nechám to být. Stejně je to auto za těch 11let celý takový "poďobaný" tak by na tom novej lak na kapoťe vypadal blbě a hlavně potřebuju už ty nový tlumiče ... :) (No jo no, nějak si to musím odůvodnit:D)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Původně zaslal: michal cermak

Co se zkusit zeptat v nějaké ruční myčce kde by to uměli třeba rozleštit nějakou brusnou pastou.

Tak to nevím jak, když je to až na plech:myslim

Strhnout barvu z celé kapoty a vyleštit ten plech :):aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To MJSYTIC a ODDIE: vy jste to viděli na živo, že je to až na plech?HOPKOK sice píše že je to až na plech,ale podle fotky to zas tak hrozně nevypadá.Tak jsem jenom napsal, jestli by nebylo lepší se na to rozleštění nejdřív zeptat,než dá ty 3 litry za lak.Netušil jsem že tady budou reagovat na mojí odpověď dva výše uvedeni všeználkové.Viděl jsem na autě podobné fleky a škrábance a ty se rozleštit podařilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: michal cermak

To MJSYTIC a ODDIE: vy jste to viděli na živo, že je to až na plech?HOPKOK sice píše že je to až na plech,ale podle fotky to zas tak hrozně nevypadá.Tak jsem jenom napsal, jestli by nebylo lepší se na to rozleštění nejdřív zeptat,než dá ty 3 litry za lak.Netušil jsem že tady budou reagovat na mojí odpověď dva výše uvedeni všeználkové.Viděl jsem na autě podobné fleky a škrábance a ty se rozleštit podařilo.

Já nejsem žádnej všeználek, ba naopak ... :nevim Když si projdeš fórum, tak sám uvidíš, že melu občas hlouposti:aut

Ale podle tý fotky je můj názor takový, že rozleštění určitě nepomůže ... Ono jen rozleštit pitomej škrábanec např. od kamínku apod. je dost velká dřina... Nehledě na to, že když už je to až na základovku, (natož na plech) tak je to podle mě nemožný, aby to pak nebylo poznat ...

Ale třeba se mýlím a nějaký "guru" co myje růčo auta si s tím poradí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necital som to cele, ale ked najdes lakyrnika, ktory ti lokalne opravi taketo poskodenie bez toho aby to bolo vidiet, tak mi daj vediet :)

Podla mna musi ist cela kapota... a to zase neni az tak vela...

predpokladam, ze do 2000Sk sa kludne zmestis...

Alebo.. uz ako si spominal, nejaky vynil... ale to je take pritiahnute za vlasy :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: michal cermak

To MJSYTIC a ODDIE: vy jste to viděli na živo, že je to až na plech?HOPKOK sice píše že je to až na plech,ale podle fotky to zas tak hrozně nevypadá.Tak jsem jenom napsal, jestli by nebylo lepší se na to rozleštění nejdřív zeptat,než dá ty 3 litry za lak.Netušil jsem že tady budou reagovat na mojí odpověď dva výše uvedeni všeználkové.Viděl jsem na autě podobné fleky a škrábance a ty se rozleštit podařilo.

Milý troubo.

Než zde začneš kvákat něco o všeználcích a podobné přiblblé kecy, laskavě si nejdříve porovnej relevantnost příspěvků svých, a mých. Kdokoliv, kdo si projde všech tvých aktuálně cca 160 příspěvků, v nich nenajde nic, co by nějak naznačovalo, že byť jen trochu rozumíš autům. Kdokoliv, kdo je na tomto fóru nějakou dobu, už asi pochopil, že já se nějakou dobu autům věnuji, a to dokonce natolik, abych něco takového dokázal odhadnout i z takovéto fotky. Kdo ne, může si klidně projít všechny příspěvky, a udělat z nich statistiku relevantních odpovědí, alespoň bude nějaká sranda. Co se týče té kapoty, to není těžké zjistit ani pro laika, když je na první pohled zcela pryč krycí vrstva. Už vůbec ale nechápu takhle nesmyslnou reakci o nějakém rozlešťování, když o pár příspěvků výše je zcela jednoznačně napsáno hodnocení lakýrníka, který to naživo viděl, a který ten verdikt o nutnosti lakování jednoznačně potvrzuje!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...