Sign in to follow this  
Followers 0
ALFWORKS

Klepanie motoru

6 posts in this topic

Tak mam sice Xsaru 1.4i, ale mozno mi budete vediet poradit, lebo je to podla mna to iste ako v 306 1.4i.

Problem je, ze motor vydava podivne klepave zvuky. Ked je na volnobehu - nic.

Ked mu na volnobehu pridam, tak zaklepe a nic. So zaradenou rychlostou to tiez klepe - hlavne 1,2 a R.-Tiez v zatahu.

Odhadujem, ze to nebude prevodovka - robi to aj na volnobehu s vytlacenou spojkou. Takze, ze vraj by to mohlo byt vybité lozisko ojnice:o. Motor by mal mat len okolo 87000 km, takze sa mi to zda trochu podivne.

Ozaj, uz sa mi stalo aj to, ze to zacalo mykat ako ked dosiel benzin - pritom je pol nadrze, z casu na cas to navolnobehu aj zdochne.

Nemate niekto predstavu co to moze robit?

Mě to taky klepalo tak jako tobě a bylo to poškozeným řemenem posilovače řízení -> výměna a je to ok. Nejdřív mi radili, že je to altík, nebo zdvihátka. Nejdřív to klepalo při studeným pak i při teplým motoru.

OK. takze ak odpojim posilovac riadenia - tzn. dam prec remen, tak by to nemalo klepat, sice pojde tazko riadenie, ale to nevadi - aspon zistim ci je to ono.

Apropo vstrekovace - nie velmi sa do toho rozumiem. Podla teba je to velky pruser ak to odislo, resp. ci to vela stoji opravit.

Diky za pomoc

ja se jen tak blbe optal jestli by to nemohl byt vstrikovac/e/, ale kolikm by mohl stat takovej vstrikovac? 1500? 2000? netusim

Dalsi nazor som pocul, ze by to mohol robit ventil. Na buduci tyzden sa na to dam pozriet nejakemu odbornikovi, uvidime co to bude....:o:(