fousek

náboj zadního kola

6 posts in this topic

Nevíte jak je náročná výmněna zadního ložiska ( náboje ) - jestli je na to potřeba stahovák nebo další spec. nářadí? A hlavně kde sehnat ten náboj kola za rozumnou cenu?

Původně zaslal: fousek

Nevíte jak je náročná výmněna zadního ložiska ( náboje ) - jestli je na to potřeba stahovák nebo další spec. nářadí? A hlavně kde sehnat ten náboj kola za rozumnou cenu?

No najskôr si nachystaj veľkú tyč ako nadstavec na GOLA sadu, z nej potrebuješ orech 40mm. Ja som použil lešenársku 1,5m dlhú:D

No a druhá časť je sťahovák na ložisko. Buď trojramenný alebo dvojramenný. Pri dobrej práci trvá výmena cca 1hod. max. 1a pol.:papa

Ložisko kúpiš iba ako celok. :nevimJe to dosť drahý špás.:nevim žabožrúti to nedomysleli, že mi si tu vieme zohnať ložiská aj zo Strojárni lacnejšie.:grr

Pocuj Ajven, ako si myslel to zohnanie loziska zo strojarni? Vedel by si nieco za rozumnu cenu?

Původně zaslal: Yantschi

Pocuj Ajven, ako si myslel to zohnanie loziska zo strojarni? Vedel by si nieco za rozumnu cenu?

No veď práve, že tento typ aký sa používa v Pažoutoch sa nedá zohnať. Iba kúpiť origo. To nie je ako na Daewoo kde som skočil radšej do strojárni v Pov. Bystrici a kúpil slovenské ložiská do predných nábojov lebo tie kórejské vraj vydržali iba 3 roky.:grr:grr

Takže som dal na radu autorizovaného servisu Daewoo a kúpil tie slov. ložiská. A nedával origo kórejské.

Inak pozriem sa na ten náboj čo som menil a skúsim to ešte premyslieť ako to ložisko vymeniť za iné. Pretože tento náboj tvorí vonkajší obal ložiska, takže to ložisko ma len valčeky a vnútroný obal = telo.:myslim

Jaaaaj, takze na Daewoo si to zohnal, to je ina vec. Som myslel ze na Pezotika a preto som ostal trocha prekvapeny. Ale ja tak vdaka.

To: Komisar: typ a cislo nie je problem.

taky me to ceka. Uz se to resilo. Nejde to nijak ojebat. Lozisko je komplet s nabojem.

bez ABS sezenes za 3300,-

s ABS za 3800,-

Me huci zadni prave kolo cim dal vic a porad cekam ... cekam ... cekam ... :)