Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

volnoběh???


čakom

Recommended Posts

No já mám podobný problém, ale je to u HDI 80 kW nový model, otáčky na volnoběh při ohřátém motoru se drží okolo 1000-1100 ot/m, ale když vypnu klíček a znovu ihned nastartuju, tak najednou drží optimálních 850-900 ot/m, ale jen co popojedu pár metrů s přidáním plynu tak to začíná znova. Vyměnil jsem tu el. krabičku, která je na konci plynového lanka u motoru, ale nepomohlo to, diagnostika ( vyzkoušel jsem jich víc :mrk) nic nezjistila - žádné chyby, tak už nevím, ještě zkusím vyměnit to teplotní čidlo, co dává data do ŘJ. Zkuste něco poradit, prosím prosím a předem dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

Zkuste si proměřit lineárně čidlo teploty. Při 20 st., 30 st. atd...Pokud reaguje. Zkuste ještě odpojit při zapnutém motoru. Je to prda, ale ověříte funkčnost drátů.

Otcovi haprovali otáčky kvuli lambdě. Okolo 100tis. Km bývá již vyhřátá.

no nevim odpojovat cidla pri bezicim motoru, to je tak odpalit ridici jednotku nejakym zkratem :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v Peugeotu to tak dělají :-)

Přesně řečeno v AutoQualt CHKHR

Zkratem nikoli. Jelikož odpojíte pouze odporové čidlo teploty. Sníží se na vstupu řídící jednotky odpor, resp. nebude žádný (nezapojený obvod). Kdežto zkrat je charakterizován odporem nižším než 0.2 ohmů.

Pokud je vše v pořádku auto chcípne! Pokud ne, motor běží vesele dál! lespoň u mé řídící jednotky:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: Yantschi

Mozno je to "stara klasika" - krokac (krokovy motorcek).

No já jdu to čidlo teploty vzduchu taky vyzkoušet.. Protože lambda je měřená, teplotní čidlo kapaliny je nové, lambda je měřená a udává 1,1. Co jsem nezkoušel je baterka, potenciometr, čidlo tlaku sání a teploty vzduchu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VIP3R

Já bych se přiklonil k Yantschimu - taky mi blbly volnoběžné otáčky a pomohlo mi rozebrat a pročistit krokáč. Pak otáčky klesly a jsou jak už jsem psal kolem těch 900 (podle počítače na emisích 890)... ;)

krokáč a celý sání sem čistil..:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Nechal jsem si přečíst mozek v Peugeotu a je tam špatný čidlo klepání. Proměřil dráty od čidla do mozku a vše je dobrý. Včera jsem koupil krokovej motorek a dnes budu mít to čidlo tak jak dojedu dnes dom z práce tak jdu na to. Snad to bude už konečně OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Georginho_cz406

No v Peugeotu to tak dělají :-)

Přesně řečeno v AutoQualt CHKHR

Zkratem nikoli. Jelikož odpojíte pouze odporové čidlo teploty. Sníží se na vstupu řídící jednotky odpor, resp. nebude žádný (nezapojený obvod). Kdežto zkrat je charakterizován odporem nižším než 0.2 ohmů.

Pokud je vše v pořádku auto chcípne! Pokud ne, motor běží vesele dál! lespoň u mé řídící jednotky:cool:

Jakto ze kdyz odpojis cidlo tak pokud je v poradku tak to chcipne a kdyz ne tak to jede dal???? V obou pripadech at je cidlo spatne nebo dobre po odpojeni nedostane ridici jednotka zadny signal ne, tak jakto ze se pokazdy zachova jinak? Resim do nekonecna problem s kolisanim a kdyz jsem odpojil cidlo tak se nic nezmenilo motor bezel porad dal(nevim jak u studenyho motoru, zkusel jsem to jen na zahratym)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...