Hicks

Gumicky na sterace

22 posts in this topic

Ahoj,

zdravim vsechny -- mam dotaz.

Doporucite nejake DOBRE gumicky do steracu na 107ku?

V servisu tusim prodavaji jen cele sterace... to mi prijde zbytecne (nebo neni)?

Co si myslite o tech grafitovych...?

Diky...

Já mám na své 406 grafitové a stírají dobře. Prý jsou i se silikonem, ale to nevím, ty jsem neměl.

Původně zaslal: OK406

Já mám na své 406 grafitové a stírají dobře. Prý jsou i se silikonem, ale to nevím, ty jsem neměl.

a kde jsi je pls koupil?

Mozna nepujdou do mych steracu...

Nemáš nikde napsáno, odkud jsi, tak to bude těžká odpověď, jelikož já je kupoval v Českých Budějovicích , prodejně Auto desing:super

Nemáš nikde napsáno, odkud jsi, tak to bude těžká odpověď, jelikož já je kupoval v Českých Budějovicích , prodejně Auto desing:super

uz to tam mam :)

Z Prahy... nechce se mi to nejak kupovat v mem servisu, protoze mam dojem, ze je vsechno desne votravuje.

Tak to máš pravdu. Tak se podívej do Autokelly, mjauto apod. V Praze máte více možností. Zkus se podívat do Hledání. Určitě se to tu probíralo např.:

[upravil dne 5/6/07 OK406]

Tak to máš pravdu. Tak se podívej do Autokelly, mjauto apod. V Praze máte více možností. Zkus se podívat do Hledání. Určitě se to tu probíralo např.:

ok.. diky moc.. to najdu.

tak jsem se dival, nasel jsem Valeo Silencio (ty ale pry nejsou grafitove/silikonove).

Mate nekdo nejlip konkretni zkusenost s grafitovymi/sil. steraci na 107?

Mam podezreni, ze Valeo tam uz ted mam...

Zadej do hledaní gumičky a uvidíš, kolik je tam příspěvků;)

Původně zaslal: Hicks

Z Prahy... nechce se mi to nejak kupovat v mem servisu, protoze mam dojem, ze je vsechno desne votravuje.

já po zkušenostech nejdřív přijdu do servisu a zdržuju, než řeknu co chci. tak nějak zjistim, jestli jsou v pohodě, někdy je taky lepší zavolat a slíbit, že přijedu. Ale vždycky, když se tam někdo snaží dělat ze mě blbečka, nebo mam pocit, že jsem tam já kvůli němu a ne naopak, mizim okamžitě a už se nikdy nevracim. můžou být sebelepší, ale když nemají chování, tak maj smůlu, konkurence je naštěstí hodně velká

no ja jsem dost konzervativni a zas tak rychle nemenim.

Lide v servisech se totiz take celkem casto meni :(

Ja som si dal na 307-čku nové grafitové gumičky značky Alca. Som vcelku spokojný, ale fakt neviem, čo urobia v zime pri mínusových teplotách.

Celkom sa originálom nevyrovnajú, lebo sem tam nezotrú vodu po celej ploche. Ohadujem to tak na 95% kvality v porovnaní s originálnymi.

2 Robiro: Znamy to resil tak, ze daval na predni sklo na noc nejaky pevny plast, sklo nebylo rano namrzle. Ale pravda nikdy me nenapadlo se mrknout jak rano trha sterace od toho plastu :mrk.

A k tem servisum, nejlepsi je budto chodit tam kde si auto koupil, nebo k nejakym znamym.. jeste sem nemel problem.

Původně zaslal: Mitja_

2 Robiro: Znamy to resil tak, ze daval na predni sklo na noc nejaky pevny plast, sklo nebylo rano namrzle. Ale pravda nikdy me nenapadlo se mrknout jak rano trha sterace od toho plastu :mrk.

Tu nejde o to, že by sa prilepili ku sklu. Tu ide o to, či zostanú pri mínusových teplotách dostatočne pružné, aby sledovali tvar predného skla.

Ja som si tie grafitové gumičky dával niekedy 03/2007 a v dňoch, keď bolo cca. 5-8 °C sa mi zdalo, že dosť stvrdli oproti dňom, kedy bolo 10-12°C. Teraz v lete je všetko OK, už som aj zabudol, že som ich menil. Ale čo bude pri teplotách okolo nuly - to sa uvidí.

Já už několik let používám Bosch Twin. Předtím jsem měl grafiťáky, ale Twiny jsou lepší, bohužel i dražší. Neodskakují, dobře stírají, nezanechávají moc šmouh.

Kamoš ještě teťka koupil prý ještě lepší stěrače, musím se poptat co je to za značku.

nechl jsem si stěrače vyměnit v servisu,stalo to 680 kč a stírají horší jak ty tři roky staré. Takže doporučuju koupit v nejbližším supermarketu asi za 150 kč a po zimě je zahodit.zdarec!:papa:papa

Velmi dobrá volba- hypermarkety- po1. roku vyměnit.:super:potlesk

Původně zaslal: kobr

někde jsem četl prospekt nějaké známé firmy možna to byl snad i Besip , prej že stěrače se maji měnit dvakrat ročně. před zimou a po zimě.

Původně zaslal: kobr

ok.. diky za rady.

Myslim, ze na grafitaky asi kaslu... koupim original Valeo od Auto KELLY. Presne takovehle reakce jsem potreboval slyset :)

Mam dojem, ze je maji ca cca 680,-.. v servisu chteli pres litr...