Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výběr motorky


Hadra

Recommended Posts

Dokázal by tady někdo poradit s výběrem motorky? Něco rozumného, za rozumné peníze, na stylu Suzuki GS 500, nebo Honda CB 500. Něco, co jede i do kopce, není na to velká pojistka, dá se s tím jet i na delší výlet, není to extra poruchové a taky je předpoklad, že na tom nelítal nějakej magor, což si mylím, že u těhle naháčů asi nehrozí. Četl jsem, že tyhle motorky mají nesmrtelné motory. Má někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ja fakt že se na tom zas tak nelítá ale na zabití to stačí a když se dotyčnej vyjezdí tak to prodá protože tohle mu stačit nebude. Motorky to rozhodně špatný nejsou osobně si myslím že honda větší spolehlivost a servis ( díly ). Píšeš o delších výletech nevím jestli naháč ja to správné déšt a nepřízen poč? A taky kolik chceš investovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to asi blbě napsal, myslím vyjížďku třebas kolem 100km. Co jsem se tak díval, tak se ceny pohybujou od 50 do 80 tis, takže tak nějak. Kolik tyhle motorky tak najedou, v inzerátech se pohybujou tak kolem 30tis km. A dělá něco podobného třeba Kawasaki?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do kawi z vlastí zkušenosti nechod´. Jezdím už 6let hondu a pohoda.A stroj na 100kiláku to je i Jawa ne? Kolem 80t je třeba i VFR 750 čtyřvál do V slušnej výkon pohodlí na cestě kapoty ale jestli volíš naháče je dobrá vojba i Hornet 600 ale budou celkově výc vylítaný mají lepší jízdní vlastnosti tak to víc svádí na ostrou jízku. Jinak se říká "musíš zkusit víc motorek a pak se k něčemu vrátíš" hold každýmu vyhovuje něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bóža

Do kawi z vlastí zkušenosti nechod´. Jezdím už 6let hondu a pohoda.A stroj na 100kiláku to je i Jawa ne? Kolem 80t je třeba i VFR 750 čtyřvál do V slušnej výkon pohodlí na cestě kapoty ale jestli volíš naháče je dobrá vojba i Hornet 600 ale budou celkově výc vylítaný mají lepší jízdní vlastnosti tak to víc svádí na ostrou jízku. Jinak se říká "musíš zkusit víc motorek a pak se k něčemu vrátíš" hold každýmu vyhovuje něco jiného.

VFR a hornet je uplne v jine relaci... vykonove, cenove i rok je trosku nekde jinde...

Navic zrovna horneta bych na obcasne vyjizdky nedoporucoval ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Hafity: abys nelitoval

jinak treba tady: http://www.motoinzerce.cz/inzerat.php?mid=79853 :papa

To už je to novější provedení. A proč bych měl litovat? Je pravda, že se v tom nějak výrazněji neorientuju, ale vodník s kardanem? To se mi líbí! Všude, co jsem našel, píšou, že tenhle motor je neskutečnej držák. Akorát už je to prý docela kultovní bike, hlavně ten původní model. Takže se to dost drží na cenách. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Původně zaslal: Pata

Hafity: abys nelitoval

jinak treba tady: http://www.motoinzerce.cz/inzerat.php?mid=79853 :papa

To už je to novější provedení. A proč bych měl litovat? Je pravda, že se v tom nějak výrazněji neorientuju, ale vodník s kardanem? To se mi líbí! Všude, co jsem našel, píšou, že tenhle motor je neskutečnej držák. Akorát už je to prý docela kultovní bike, hlavně ten původní model. Takže se to dost drží na cenách. :(

Tak... je to prece jen hodne stara motorka a nevim, jak moc velky je to drzak, kazdopadne bude chtit udrzbu, ktera nebude zrovna levna, a po CR moc motorek nebo ND asi taky nebude. Naproti tomu na CB sednes a jedes, dilu vsude plno atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samo máš asi pravdu. Asi určitě. Ale to je tím, že se mi líbí stará klasika. Řadu CB vnímám od CB 750 Four se čtyřmi výfuky a drátovým výpletem kol. Upozorňuji, že nejsem motorkář, ale prostě některé biky se mi fakt líbí. Ale spíš ty starší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

;) já mám na motorku zálusk už od podzima, ale jelikož teď sypu všechno do baráčku, dohodla jsem se s kolegou, že mi v září doveze něco z Itálie, buď v září nebo v srpnu se dá očekávat mega prodej motorek, protože v Itálii mají nějaké emisní limity (neptejte se mě na detaily, nic o tom nevím, ale prostě spousta mašin tam nebude smět na silnici).... jednu tuhle vlnu už kolega absolvoval a docela na tom vydělal...tak nevím, ale ráda bych nějakou 500 - 600, ideálně Hondu :-) uvidíme...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud byste někdo chtěl, vím o jedné Cagivě Canyon, výroba 98 ale v provozu až od r.2004 (i v TP je 2004), najeto má asi 3tis km a majitel je pečlivka, takže to je opečovávaná leštěnka, která myslím snad ani nikdy nezmokla, jak ho tak znám. Akorát nebude za levno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze všech jmenovaných bych asi volil Hondu CB 500, má nejlepší motor, je i nejspolehlivější. GS500 je už od dob pravěku beze změn, Kawam ER (GPZ) bychse vyhl. Hornet je fajn, ale ceny asi jinde, CX je kultovní stroj, ale držák asi ne.. :) Ještě zajímavá volba je Honda NTV 650 Revere, vidlicový dvouvál z VT, s kardanem, slabý výkon (ale "dostatečný"), minimální spotřeba - cca 4l/100 :mrk), absolutně bezúdržbový stroj.. Sice pojistka nad 500, ale vrátí se na provozních nákladech velice rychle.. :D

54935_1.jpg

36793_1.jpg

77691_1.jpg

[upravil dne 4.6.07 C.J.]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

C.J: s reverkou mas naprostou pravdu - kamos si ji nemuze vynechvalit :mrk:mrk:mrk

Ta poslední na fotkách, žluto-černá, patřila kámošovi, loni ji prodal a koupil si TL1000S, asi celkem lituje.. :) Do Reverky se leje jen benál, na dovolené v chorvatsku, ve dvou a z báglama jela pořád pod 4litry a když se honila po dálnici na 160km/h, tak si vzala 5l Má tam airbrush i na kolech, prodával ji snad za 40tis v super stavu, teď vidím že už nemá budíky a loni na podzim ji někdo prodával s hnusným, zbastleným, černým, výfukem..

Jinak dobrá motorka do 50ti tis je určitě i novější Jawa 350/640, na vyjížďky 100km úplně v poho, je pohodlná, levný provoz, levné díly..

[upravil dne 5.6.07 C.J.]

post-0-14109595775531_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...