Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zapojenie budikov 1.9D ´98 / Snimače teploty a rychlosti.


Hnopo

Recommended Posts

Zdravim.Mam problem s budikmi v mojej 306ke 1.9D,rok 98.Menil som konektor,ktory ide pod lavou nohou do žhavenia,štartera apod...

Boli v nom potrhane 4 kable.Motor ide normalne,všetko pohoda.Až na budiky,aj to okrem otačkomera a palivomera,žhavenia,dobijania.to ide v pohode.Ale nejde mi tachometer a teplota vody.Ostali mi na tom konektore na strane motora volne 3 kable ale na druhej strane mi ostali volne hned pri konektore 4 kable a ked som išiel po zvazku až nad lave koleso,objavil som tam dalšie kable.A teraz neviem pohnuť dalej.Neviem,ktore idu do tachometra a ktore idu do ukazovatela teploty.Keby niekto vedel aspon farby tych kablov,to by mi pomohlo.Čisla tych kablov nemam.

Keby mi niekto pomohol aspon s tymi farbami.Bol by som vdačny.

A dalšia vec:

Kde sa nachadza na tomto motore snimač teploty motora a snimač rychlosti?

Nejako ich nemôžem najsť.

[upravil dne 2.6.2007 Hnopo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fuuha,a kde je termostat?

Inak ten snimač rychlosti niekde na prevodovke.Neni nahodou nad pravou poloosou hned pri prevodovke?Ide tam nejaky konektor s tromi pinmi.Inak vdaka,prva schopna informacia...diky moc...fakt...

Ešte jednu vec som sa zabudol opytať.Ten biely kabel sa napaja na šedy ešte pred konektorom smerom od motora?Alebo až za nim smerom na pristrojovku?

Inak kde to maš?Taketo schemy?To je celkom šikovna vec...

A nevieš nahodou,čo je to za snimač hned pod čerpadlom?Ide donho sa mi zda,že šedy 2 pinovy konektor,ale je obsadeny len 1 pin a ide z neho červeny kabel a konči v tom hlavnom konektore...

[upravil dne 7.6.2007 Hnopo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

termostat je na vystupu z hlavy motoru vpravo pri pohledu do motoru, konektor snimace teploty pro budiky ma modrou barvu

to cidlo rychlosti je to jak pises, ten drat od nej vede do ridici jednotky motoru a soucasne do budiku, kde jsou rozdeleny tezko rict, bude to zamotane nekde ve svazku motoru

K tomu cerpadlu - ktery cerpadlo myslis ?

schemata si jako registrovany uzivatel se zaplacenym clenskym poplatkem muzes stahnout na hlavni strane, popr. se muzes podivat po internetu a sehnat si program napr. Peugeot Laser, nebo Autodata, v tech jsou taky schemata ( zvlast teda v tom prvnim uvedenem )

[upravil dne 7/6/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, to je diesel, tak to ten drat asi pujde rovnou do budiku, ale o dieslech nemam moc prehled. No to cidlo je nasroubovane do domku termostatu - kdyz pujdes po tluste hadici od chladice ( z horniho praveho rohu chladice ) tak je napojena na ten domek termostatu, a do nej je nasroubovany to cidlo - na schematu cislo 11

image.asp?smod=N5A&subgrp=59&unit=13E95A

[upravil dne 7/6/07 Ferry]

[upravil dne 7/6/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ešte drobna otazočka.Na tej scheme trebars 82ka (snimač rychlosti) je hned pri konektore na pine 1 označenie farby BA (biela),potom je tam čierna gulička a potom je zas označenie a to je GR (šeda).Ta gulička znamena konektor a označenie blizko konektora znamena farbu kabla od snimača po konektor a to dalšie označenie znamena farba kabla od konektora po budiky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 15 let později...
V 6. 6. 2007 at 22:25, Hnopo napsal:

A nahodou kde sa nachadzaju,nevieš?To by mi pomohlo...

Zdravim chcem sa opitat na zaponenie vstrekovacieho cerpadla menili sme motorovu cast kabelaze a na cerpadle boli odstranene konektory  poradte ake farby kablou alebo postup zapojenia bez konektorov dakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...