Sign in to follow this  
Followers 0
Louda

Ztráta výkonu????

11 posts in this topic

Tak dnes po dlouhé době závada na mém P 406 HDI. Při jízdě se rozsvítila oranžová kontrolka (servis,motor?) a výkon šel dolů i po přdání plynu. Jako by mě někdo držel v zadu za tažné!Co by to mohlo být? Turbo? Váhy vzduchu?. V poslední době jsem sledoval, že auto lépe zrychlovalo až někde kolem 3000ot. Zastavil jsem vypl a znovu nastatroval, ještě to dělalo, ale po druhém nastartování už bylo vše v pohodě, i kontrolka zhasla. řešil toto už někdo z vás???

taky bych to viděl na palivový filtr nebo nětěsnost na sání (prokousaná, prasklá nebo povolená hadice od turba)...

u mna bol problem v hadiciach od turba 1 prasknuta a 2 poskodene. kontrolka nesvietila, ale auto nemalo tah. medzi 3-4000 otackami celym autom cukalo.

palivový filtr mám teď nový, ještě projdu ty hadice.

Keď píšeš že to v poslednej dobe zrýchľovalo až nad 3000 ot/min problém by mohol byť aj niekde v EGR systéme (vadný EGR ventil, klapka, prasknuté podtlakové potrubie, vadné ventily ovládania klapky a ventilu..)

egr nebo regulátor tlaku. Známýmu to dělal regulátor. Jelo to jen na nějakej nouzovej režim a max 70

tak mám asi stejný problém. Pokud chci zrychlit a přidám plyn, tak auto nejede a už se mě stalo že se mě jakoby zadusil motor a chcípnul. Pokud přidávám pomalu tak se rozjede. Turbo zabere občas nekde okolo 3000ot. Vyměnil sem palivový filtr, víčko palivového filtru, váho vzduchu, snímač pedálu plynu a nic. Pokud na to přijdeš, dej vědět.

Hele viděl bych to na regulátor tlaku paliva....to je zmetek a dělá divy...nebo se ti seká EGR ventil,pokus se ho vyřadit:roker

tlak paliva vieš zistiť na diagnostike, tak na nu zájdi a možeš to vylúčiť :-) ja mam presne ten istý problém s výkonom a vada je niekde v turbe....ked ho kamoš rozoberie a zistí kde je závada, môžem ti dať vedieť či to bolo v tom