Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak propojit DVD, video a TV?


Guest MMMMM

Recommended Posts

Koupil jsem DVD. Doposud jsem měl video a TV. Jak to mám správně propojit?

Udělal jsem to porzatím takto:

TV ===scart====DVD===scart====video

Je zajímavé, že mohu používat video i když je DVD vypnuté, nahrávat program a tak. Čekal bych že když to propojím scartem, tak když budu používat video, tak musím mít zapnuté DVD = no nemusím. Menu na TV a názvy programů na TV mám černé ctverecky a není tam vidět CT1,CT2,NOVA,PRIMA atd.

Ještě jsem to měl zapojené takto:

TV ===scart====DVD

scart====video

Na TV mám jeden scart ale mám použil jsem nějaký slučovač dvou scartů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Na videu mam 2x scart

No tak TV zapojit do videa do scartu co je označenej TV ( nebo je modrej tušim) a DVD taky do videa do toho druhyho Scartu, a musí to chodit. Ještě připadně napiš co maš za značku videa;)

Má to fungovat takhle, pokud je video vypnutý a zapneš DVD tak jede DVD, pokud máš video zapnutý a něco přehráváš a zapnul by jsi DVD tak by se to mělo přepnout a jede DVD. Mělo by ti jít i nahravaní z DVD do videa po zvolení spravneho vstupu na videu, ale to je asi bezpředmětný v dnešní době

[upravil dne 2/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ted to mám TV ===scart====(scan out)DVD(scan in)===scart====(AV1 (TV))video(AV2 decoder/decodeur/ext)

Když udělám toto:

TV ===scart====video===scart====DVD

DVD nehraje

Video - panasonic NV-FJ632

DVD - sencor SDR 1602

TV - Mascom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to udělal, scan jsem zapojil do DVD (scart out).Ale stále mám menu a nastavené stanice v TV úplně černé, když budu chtít v menu něco na TV nastavit budu muset asi DVD odpojit. Když jsem měl jen video připojené vše bylo OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Tak jsem to udělal, scan jsem zapojil do DVD (scart out).Ale stále mám menu a nastavené stanice v TV úplně černé, když budu chtít v menu něco na TV nastavit budu muset asi DVD odpojit. Když jsem měl jen video připojené vše bylo OK.

To je divný, že by se to nějak pralo a rušilo to OSD v TV. Jde v TV nějak nastavit OSD, třeba jestli by nepomohlo nastavit normu na PAL, možna ji máš na automatiku. V tomle zapojení to musí fungovat. Ted už jen mužeš zkoušet nastavení v menu DVD i TV jestli to nepomuže. Možná se Mascom a Sencor nemají rádi:myslim

Pokud zapojíš DVD přímo do TV tak je to stejný? Nebo to jde normalně?

Ted koukám že DVD má taky dva Scarty, nejde to zapojit tak že dáš TV do jednoho Scartu do DVD a Video taky do DVD do druhyho Scartu

[upravil dne 2/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na DVD jsem TV systém nastavil na PAL I (je tam PAL B/G,PAL D/K SECAM L,SECAL B/G,SECAL D/K)

Na Videu jsem mel AUTO dal jsem PAL

Na TV jsem nastaveni TV systému nenašel, asi není

A stále je to stejné, když video vypnu úplně tak to jde, delalo to i opačne, tak jsem to měl původně jak doporučuješ

TV ===scart====DVD===scart====video

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Na DVD jsem TV systém nastavil na PAL I (je tam PAL B/G,PAL D/K SECAM L,SECAL B/G,SECAL D/K)

Na Videu jsem mel AUTO dal jsem PAL

Na TV jsem nastaveni TV systému nenašel, asi není

A stále je to stejné, když video vypnu úplně tak to jde, delalo to i opačne, tak jsem to měl původně jak doporučuješ

TV ===scart====DVD===scart====video

Měl by jsi mít PAL D/K, případně PAL B/G ale to je západní. PAL I by měla být Italská, ale nevim jestli nekecám

Napadá mě k danému problemu zavolat na technickou podporu SENCORA, jednou jsem do nějakýho servisu ohledně mini věže Sencor volal a poradili mě, je možný že se to prostě pere. Jěště mě napadá že by to mohlo mít souvislost s nahráváním na to DVD, že by se to OSD menu rušilo proto aby se ti nenahrálo na disk, ale to by mělo být nastavitelný v menu DVD přehravače/recorderu

[upravil dne 2/6/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...