Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

teplota 307sw 2.0HDi 79kW


Guest DiZzY

Recommended Posts

Zdar,

chcem sa spytat, ako sa vam sprava ukazovatel teploty v aute. mne to v kopoch a na dialnici vybehne cez 100'C. Vrtule chladenia su funkcne, aj ich pekne pocut ked zstanem, ziadna vystrazna kontrolka nesvieti ... ale mne sa tych 100+ zda nejako vela.

je to normal ?

PS. sprava sa to rovnako aj po vymene termostatu.

post-0-14109595715343_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdrarec,teplota 100+ je opravdu hodně.Měl jsem stejný problém se svou 307 break 2.0 HDI 66KW.Můj známý dělá v Peugeotu a tak jsem mu auto zavezl ať se na to podívá.Vyměnil termostat a čidlo teploty,ale žádná změna!Po dlouhém bádání oddělal přední masku a zjistil,že chlaladiče na klimu a vodu jsou totálně zoxidované,tak je vyměnil a bylo po problému.Proto si myslím,že tvůj problém je stejný.Přeji hodně štěstí a napiš jak to stou teplotou dopadlo,zdarec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za tipy, ale musim hladat dalej. Cez weekend som rozobral prednu masku a:

to zahalkar: oba chladice vyzeraju zvon "ako nove" :-(

to jarich: funguje (spina) aj 1. stupen vrtule

este ostava vymenit cidlo a potom len samanske pokusy :-)

- ociachovat teplomer .. ako?

- pripchaty chladic ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...
V akom stave máš rozvody a vodnú pumpu? Skús si nechať orvorenú expanzku a pichni do vody digitálny teplomer. Daj pozor aby si sa neobaril s horúcou vodou.

ta teplota je normal spina pri prvni poloze 94 stupni a druha 101 nejak tak ted jsem to resil vymenil jsem cidlo teploty a cidlo spinani klimi a na teplotu ja mam to ssame a kdyz to pusti vodu do velkeho okruhu tak tyhle auta se nemuzou prehrat je to videt na nadrzce ma 100% a voda se ani neh ne provozni teplota je 90 v lete pri jizde mam normal 80 pri stani mam 90 a 94 se zacne spoustet vrtule bych byl v klidu ale pri vymene cidla bych vymenil i to druhe cidlo s tima dvouma rele sice das 2200 za origos

[upravil dne 28/8/12 20:32 od pajahekr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

divné divné já když své svojí 406 2.0hdi ve 40stupnovim parnu držim 406 na podlaze po dálnici kopec nekopec tak drží přesně na 90 ani milimetr víc nebo mín a větráky by za jízdy spínat neměly ale je možné že u 307 udělaly jinak chlazení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

divné divné já když své svojí 406 2.0hdi ve 40stupnovim parnu držim 406 na podlaze po dálnici kopec nekopec tak drží přesně na 90 ani milimetr víc nebo mín a větráky by za jízdy spínat neměly ale je možné že u 307 udělaly jinak chlazení

Proc by nemeli spinat vetraky pocas jizdy???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

divné divné já když své svojí 406 2.0hdi ve 40stupnovim parnu držim 406 na podlaze po dálnici kopec nekopec tak drží přesně na 90 ani milimetr víc nebo mín a větráky by za jízdy spínat neměly ale je možné že u 307 udělaly jinak chlazení

me nespina za jizdy drzim to 80 ale kdyz stojim tak do prvni polohy sepne pri 94 menil jsem obe cidla jenom tepelne nechce chce to obe vymenit mel jsem stim trapeni nez jsem to dal do kupy za jizdy spina jen pri zaple klime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak se pozna ze za jizdy nespina :myslim to by jsi musel furt mit oci na teplomeru :o

ja na nej koukam furt ale ted jsem to a auto tiche jen slysim ventilator pri klime

ted jsem je do chorvatska a tam mi to pred vymenou cidel slo do stop 3 hodky s topenim jakoumate spotrebu ja ji tam drzel podle aktualni spotreby pri 120 -130 na 2.8az 3.8

DIAGBOX nemate k tomu nekdo manual

[upravil dne 28/8/12 21:00 od pajahekr]

[upravil dne 28/8/12 21:09 od pajahekr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám stejný problém... už sem to nechával opravit nějaký odpor byl špatnej ale stejně to nejde:D relé jsou v pořádku taky si s tím nevím rady za jízdy se to nesepne ale jakmile stojím tak teplota jde nahoru přesně jako tobě ale nejde mi 1st ventilátoru:((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...