Sign in to follow this  
Followers 0
MareC3k

Podlozky pod vstrekovace (diesel)

11 posts in this topic

Nazdar hosi, neviete kde by som zohnal podlozky pod vstrekovace? tie spodne ziaruvzdorne. maju sa menit pri kazdom vyberani vstrekovacov, mam pravdu? maju sa menit aj tie horne vacsie medene?

Oboje. Kupuju je přímo v Bosch servisu. I kdybys měl vstřiky Lucas, tak jsou stejné.

Dik.. uz len zohnat nejaky Bosch servis v okoli Presova :) Otvaraci tlak ma byt nastaveny na 130 bar, tak ako je to vyrazene na vstrekovaci? Kamos ma starsie audi a ma otvaraci tlak az 180bar

A este jedna vec.. ako vybrat tie spodne podlozky ked nejdu vonku, ani sa nepohnu su jak zapecene.. :( pinzeta pomohla len na 2 vstrekovacoch na dalsich dvoch neslo vobec pohnut tymi podlozkami.. :(

[upravil dne 31.5.07 MareC3k]

Otvírací tlak mi nastavuje známý, co tam dělá, podle typu motoru, který mu zadám. No a ty podložky jsou někdy opravdu zapečené fest. Můžeš zkusit i protočit motor startérem. Někdy to pomůže.

Původně zaslal: ondris

otvaraci tlak je napisany na tryske pokial ja viem

To ano. Pokud mi ale přijede do dílny nějaká zbastlenina, kde už někdo řádil, a nacpal tam vstřikovače, které měl zrovna po ruce, třeba s různými hodnotami, tak to musím nechat sjednotit.

Ty podložky se dají naprosto v pohodě koupit přímo u Peugeotu, když není po ruce diesel servis. Co se týče otevíracího tlaku, je třeba se držet předepsaných hodnot, a ne číslem vyraženým na držáku (ano, to číslo je vyražené na DRŽÁKU, a ne na trysce), protože ty držáky jsou záměnné a klidně tam mohl někdo použít co měl zrovna po ruce, tohle se nekupuje nové...

Žárový pojistky jsou kupodivu u Peugeota lacinější, u Bosche chtěly za ně osumkrát víc. Měděný podložky pod sedlo tělesa držáku jsem koupil v obchodě se spojovacím materiálem, na rozměr, žíhané měděné podložky. Jsou o malou desetinku tenčí, ale to ničemu nevadí. Ty jsou zase u peugeota drahý, stejně jako u Bosche.

Původně zaslal: oddie

Ty podložky se dají naprosto v pohodě koupit přímo u Peugeotu, když není po ruce diesel servis. Co se týče otevíracího tlaku, je třeba se držet předepsaných hodnot, a ne číslem vyraženým na držáku (ano, to číslo je vyražené na DRŽÁKU, a ne na trysce), protože ty držáky jsou záměnné a klidně tam mohl někdo použít co měl zrovna po ruce, tohle se nekupuje nové...

Přesně takhle jsem to myslel s těmi držáky. Jinak s těma podložkama: že budou u Peugeotu levnější, mě nenapadlo. Obyčejně známému odvezu vstřiky na seřízení, a když si pro ně přijedu, tak k tomu mám pytlík s komplet podložkama. Ty měděné už jsem kupoval, tuším, i v KELLY.

Na kolko ma byt nastaveny otvaraci tlak na 205 1.8D? na drziakoch trysky je 130bar, moze byt?

Pro Bosch čerpadlo 13,0MPa, pro Roto-diesel 11,5.

Jinak žárové podložky jsem kdysi vzal v Peugeotu celé balení (tuším 50ks? ), a byl klid :)