Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Crashtesty 406, v čem vlasně jezdíme?


Marek1234

Recommended Posts

Zdravím všechny, dneska jsem zabrouzdal po netu jen tak lehce a nahodou jsem narazil na Crashtest 406 sedan, chtel bych se zeptat jestli nekdo nevite kde sehnat Crashtest 406 Coupe, zatim jsem na nej nikde nenarazil.Myslim ze je dobre se podivat jake mame v pripade kolize šance, ikdyž se to z toho neda vyčíst, je kolize a kolize každa uplně jina,ale i tak mě to zajímá v čem vlastně jezdíme a myslim že nebudu sám, protože v 406-ce tady jezdí většina z nás co jsme na tomhle foru a ti co o ni uvažují mohou získat i nějaké informace navíc a myslim že bezpečnost je jedna z věcí, která by měla při výběru auta také rozhodovat.Ikdyž přiznám se já osobně jsem při výběru auta byl zaslepen vzhledem a co se tyče bezpečnosti stačilo mi že je muj peugeot vybaven 4x airbag ale myslim že kdyby je něměl stejně bych si jej koupil, jelikož zatím nemám rodinu tak na to takovy důraz nedavám, ale to odbiham od tematu, teď po půl roce by mě zajímalo i to ostatní:myslim

http://www.auto.cz/main.php?site=crashtesty_detail&kod=pe461997

pe4619971.jpg

pe4619972.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V květnu 2006 jsem měl DN. Ženská s VW Passat combi nový typ mi nedala přednost a vrazila do mě z levé strany. Všichni se shodli, že kdybych měl jiné auto např. slavnou Š Fabie či něco jiného, tak jsem dopadl mnohem hůř. Takže si o těchto crashtestech myslím své. Na jednu stranu je dobré že se dělají ale v životě se stávají věci, při kterých je jakýkoliv crashtest na nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

novy model 406ky se trosku zlepsil, stary opravdu v nekterych pasazich testu nemel moc extra vysledky, zvlast v oblasti kolen a bricha ridice. cely test se da najit na strankach Euro NCAP i s parametrama pri jakych byl proveden.

Kazdopadne crash test neni 100% vypovidajici o bezpecnosti auta, nebot zvlast v posledni dobe automobilky v podstate konstruuji svoje auta vicemene usite na miru podminkam testu NCAP, takze pak ziskaji klidne 5 hvezdicek v modelovem testu, ale pri realne bouracce muze byt vysledek stejny nebo i horsi jako u podobne bouracky auta ktere melo treba jen 3 hvezdicky

Vzornym prikladem je napriklad test nove Schade Roomster, kdy pri prvnim pokusu pri celnim narazu byly poskozeny kabely od baterky, kterou navic zkratovaly nejaky plechy a ridici jednotka airbagu pak uz nemela energii na to odpalit pyropredpinace pasu a airbagy vylitly pozde, takze by ridice misto zachrany zabily :D , Schadewerk fabrika se k tomu postavila tak, ze do dalsiho auta urceneho na test dobastlila do ridici jednotky airbagu kondenzator a upravila trochu jeji software, takze pri druhem testu sice opet doslo k poskozeni dratu od baterie a jejimu zkratovani, tentokrat ale ridici jednotka stacila odpalit airbag i predpinace takze v konecnem hodnoceni Euro NCAP dostal Roomster pekny vysledek a chlapci od Schade se muzou placat po ramenou :D Nutno na zaver podotknout, ze Schade neplanuje u jiz vyrobenych Roomsteru dodatecnou vymenu jednotek airbagu s dobastlenym kondikem, takze majitele prvnich verzi se maji pri celnim narazu na co tesit, pokud je nedostane nehoda, pozde odpaleny airbag to jisti ;):D Taktez se nebude menit ulozeni a trasovani kabelu od baterie, i kdyz se dvakrat po sobe prokazalo ze pri celnim narazu dochazi k poskozeni a zkratu ( co pak udela zkratovana baterie a napr. unikajici benzin z palivove soustavy, nechci domyslet )

[upravil dne 31/5/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj všude se dá dočíst o 406 sedan,ale nikde jsem zatim nenašel test 406 Coupe, docela by mě to zajímalo.Popravdě musíme si přiznat že nejezdíme zrovna v tom nejlepším ani pruměrně bezpečnym autě, podle měho 2 hvězdy to je docela málo až mě to zarazilo, myslel jsem že na tom 406 bude lépe,ale zase oproti jinym plechovkam to ještě ujde:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty voe!!! @re to už mi nedělej. :bojim Když jsem načetl tohle téma tak jsem ho rychle posouval tak, že se mi jenom mihla rozsekaná modrá 406coupe a u toho tvůj avatar. Myslel jsem, že to jsi ty...

Uff...

Každopádně chudák autí. Nevíš jak dopadl řidič?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Ty voe!!! @re to už mi nedělej. :bojim Když jsem načetl tohle téma tak jsem ho rychle posouval tak, že se mi jenom mihla rozsekaná modrá 406coupe a u toho tvůj avatar. Myslel jsem, že to jsi ty...

Uff...

Každopádně chudák autí. Nevíš jak dopadl řidič?

Né, to nejsem já... naštěstí... netuším jak dopadl.. stáhnul jsem to kdysi z internetu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, prve jsem si taky myslel že jsi to ty než jsme najel úplně dolu na příspěvek, snad takhle nikdo z nás nedopadne.Diky za fota nikdy jsem 406 coupe nevidel rozbořené až teď.A přímo z Testů nic nemáš, nějaké info?

Původně zaslal: @re

Původně zaslal: MPavel

Ty voe!!! @re to už mi nedělej. :bojim Když jsem načetl tohle téma tak jsem ho rychle posouval tak, že se mi jenom mihla rozsekaná modrá 406coupe a u toho tvůj avatar. Myslel jsem, že to jsi ty...

Uff...

Každopádně chudák autí. Nevíš jak dopadl řidič?

Né, to nejsem já... naštěstí... netuším jak dopadl.. stáhnul jsem to kdysi z internetu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...