Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba HDI 2,0 66KW, KOMBI


Matif

Recommended Posts

Zdravím všechny,

vím že spotřeba už se zde řešila několikrát ale mě by zajímalo jakou průměrnou spotřebu máte u HDI 2.0, 66 KW, KOMBI. Mě ukazuje palubní počítač 7,4 l/100km. Jak velký má na spotřebu vliv vzduchový filtr?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus mrknout na www.spritmonitor.de dej si vyhledat auta pozadovanych parametru - tovarni znacka, model, typ karoserie, motor a palivo a vyjedou ti ruzne spotreby ruznych lidi, co si je tam zapisujou, je tam i videt s jak tezkou nohou jezdi, je to docela pekne srovnani

[upravil dne 31/5/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam to iste auto, dlhodoba spotreba bola okolo 6,0l/100km v zime, 5,8 v lete. Teraz som tam namontoval jednu zahadnu ciernu krabicku, ktora citelne zvysila vykon pri cca 2200 otackach a znizila sa pritom spotreba na 5,3l. Mam to len druhy tyzden, neskor napisem viac.

Snazim sa jazdit na spotrebu, t. j. 100-120km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný motor taky wagon a spotřeba se mi pohybuje taky kolem 7L, hodně najezdím cukačky po městě. Mimo město lehká noha 5,8L dálnice 6,8L na tempomat, s klimou to leze o litr nahoru. Filtr mám novej a velkej rozdíl před a po nepozoruju. Jen jsem se vybod na to jezdit podle palubního počítače na co nejnižší spotřebu. Jezdím podle sebe a se spotřebou 7,2L souhlasím. Motor si přede rozhodně líp než při trápení v nízkých otáčkách. Nežeru údaje o průměrné spotřebě 5,5L :bojim. Hovořím o PRŮMĚRU! Takle nízko bych se možná dostal opravdu jen s lehkou nohou do 90km/h mimo město???, ale rozhodně ne průměr na vyjetou plnou bandasku.

[upravil dne 2.6.2007 km406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno som to skusal kolko to robi rozdiel a bolo to 0,4l/100km menej PC ukazoval 5,3l ale po prepocitani mi vyslo 4,9l. Prekontrolujes si to tak ze natankujes az po hrdlo vynulujes pocitac aj tachometer potom to vyjazdis az na rezervu a znova natankujes po hrdlo. Cim vlastne zistis kolko si na aktualne kilometre vyjazdil PHM. :myslim Opakuj to tak 2x preistotu. Predpokladam ze to bude u kazdeho auta inak... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sa tika filtra tak ped rokom som skusal aky to robi rozdiel. Urobil som trasu 700km. Potom som menil vzduchovy, palivovy, olej aj filter, rovnaka trasa v rovnaky den po tyzdni za rovnaky cas a prevoz. Spotreba o 0,2l podla PC nizsia ale ktory filter usetril kolko tak to netusim.... :D Inak mam sedan...

[upravil dne 5.6.07 stefan.m]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZJISTIL JSEM ŽE MI NEUKAZUJE SPRAVNĚ PALUBNÍ POČÍTAČ. PRŮMER NA PALUBNÍM POČÍTAČI BYL 7,4 L/100 KM A VE SKUTEČNOSTI JSEM UJEL 816 KM NA 49,71 L COŽ JE SPOTŘEBA 6,09 L/100 KM. NEVÍTE NĚKDO ZDA SE NECHÁ PALUBNI POČÍTAČ NĚJAK ZKALIBROVAT? JĚŠTE SE MI ZDÁ ŽE MI UKAZUJE ŠPATNĚ PALIVOMĚR MÁM TAKOVÝ POCIT ŽE MI NAJEDNOU PŘIBYLA ČTVRTKA NÁDRŽE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes som siel ZV->BA a spat, tak som sa rozhodol skusit to na spotrebu, mal som casu, tak som skusal aku spotrebu si spravim, no a na 421km podla palubneho pc spotreba 4.7l/100km, co v podstate sedi s papierovou spotrebou, snazil som sa dodrziavat rychlost okolo 90km/h

natankovanych 31L, prejdenych zatial vyse 540km, a este rucicka ukazuje kusok pod stvrtkou nadrze, zda sa mi to az moc:myslim uvidim co zo toho nakoniec zide

inak dlhodobo tak 5.8L/100 nie je problem

btw: 406, kombi, 80kW

[upravil dne 13.6.07 4ever]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...