Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Výměna motorového oleje na 1.6 80kw benzín


JarryC

Recommended Posts

Mám 307čku 1.6 80kw benzín r.v.2006 a chtěl bych si vyměnit motorový olej.Potřebuji poradit s olejovým filtrem a s typem oleje.Filtr se skrývá v té černé "bandasce" v pravo od motru? Stačí ji po vypuštění oleje vyšroubovat příslušným klíčem(asi24 nebo27) a uvnitř je filtr,nebo to celé je filtr.

Olej mám použít 5W40,nebo stačí 10W40?Nyní tam mám 5W40 Castrol TXT Softec

Předem děkuji za vaše rady,názory,návody. :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

filtr jsem kupoval přímo u Peugeota (cenu z hlavy nevím), je to jen vložka a podle VIN dostaneš tu správnou. Olej jsem dal taky Castrol TXT Softec. Po vypuštění oleje je dobré ještě povolit vypouštěcí šroub na tělese filtru (je to imbus klíč), protože to teče lépe než když pak vyšroubuješ celý filtr. To ti totiž část oleje vyteče všude kolem.

Snad máme ten motor stejný, ale asi nic neměnili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Castrol je zbytecne drahy nic moc extra olej, dal bych olej Total dle specifikaci psanych pro tento motor ( napsane v prirucce k autu ) viskozitni specifikaci bych asi dodrzel tu 5W40, takze bych zvolil Total 9000, da se sehnat uz za 850Kc v 5litrovem baleni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Castrol je zbytecne drahy nic moc extra olej, dal bych olej Total dle specifikaci psanych pro tento motor ( napsane v prirucce k autu ) viskozitni specifikaci bych asi dodrzel tu 5W40, takze bych zvolil Total 9000, da se sehnat uz za 850Kc v 5litrovem baleni

o olejích se toho tady popsalo už dost. Je to asi věc dostupnosti nebo sympatií ke značce, protože jak se pozná, jestli je olej nic moc extra nebo už je extra? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jardas

Původně zaslal: Ferry

Castrol je zbytecne drahy nic moc extra olej, dal bych olej Total dle specifikaci psanych pro tento motor ( napsane v prirucce k autu ) viskozitni specifikaci bych asi dodrzel tu 5W40, takze bych zvolil Total 9000, da se sehnat uz za 850Kc v 5litrovem baleni

o olejích se toho tady popsalo už dost. Je to asi věc dostupnosti nebo sympatií ke značce, protože jak se pozná, jestli je olej nic moc extra nebo už je extra? :myslim

no myslel jsem to tak, ze Castrol neni tak extra jak ho prezentuje reklama a ze je oproti jinym znackam, ktere jsou kvalitativne srovnatelne cenove nadhodnocen. Cetl jsem to v jiste recenzi na www.oleje.cz, kde jsou rekl bych vcelku kvalitni a podlozene nazory

To ze olej Total je o trochu vice odolnejsi vuci degradaci ( zvlaste pak u motoru na LPG ) bylo dokazano primo merenim vzorku, tato recenze byla take uvedena na www.oleje.cz

[upravil dne 31/5/07 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...