Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Alu kola Peugeot 306 - 15 nebo 16"?


vitin

Recommended Posts

Chci dát na auto alu kola a pořád se nemůžu rozhodnout jestli dát 15 nebo 16". Když dám menší, pneu mám 195/55/14, to znamená že jsou vyšší a měkčí - hlavně na našich cestách. 16" zase líp vypadá, jsou tam nižší pneu 195/45/16 ale tím pádem tvrdší. Potřeboval bych poradit od někoho kdo jezdí 16", jestli se s tím dá na těch našich tankodromech jezdit, nebo jestli to raději nezkoušet.

Dík.

Jinak budu předělávat nárazník na 306, na pc jsem upravil fotku jak bych si ho představoval. Budu dělat kopyto a pokud by se líbil, můžu ho tady nabídnout.

Nejde mi vložit foto, poradí někdo?

[upravil dne 29.5.2007 vitin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na 406 16" a docela se to dá, ale řekl bych, že už je to na hranici, víc už by bylo moc. Ale čím větší kola, tím rychleji jde do háje zavěšení... :nevim

Fotka musí být nahraná někde na webu, abys ji mohl vložit... Nebo mi ji pošli na mail, já ji sem dám... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Chci dát na auto alu kola a pořád se nemůžu rozhodnout jestli dát 15 nebo 16". Když dám menší, pneu mám 195/55/14, to znamená že jsou vyšší a měkčí - hlavně na našich cestách. 16" zase líp vypadá, jsou tam nižší pneu 195/45/16 ale tím pádem tvrdší. Potřeboval bych poradit od někoho kdo jezdí 16", jestli se s tím dá na těch našich tankodromech jezdit, nebo jestli to raději nezkoušet.

Dík.

Jinak budu předělávat nárazník na 306, na pc jsem upravil fotku jak bych si ho představoval. Budu dělat kopyto a pokud by se líbil, můžu ho tady nabídnout.

Nejde mi vložit foto, poradí někdo?

[upravil dne 29.5.2007 vitin]

Pred tym som mal 195/50R16 Pirelli P6000 a podlozkami rozsirene o 2cm, neuveritelne to plavalo a tahalo volant do stran:grr

Teraz mam 205/40R16 Yokohama Parada a tak isto rozsirene o 2cm a je to v pohode, jazdim na tom kazdy den po bratislave, je to trochu tvrdsie ale na to sa da zviknut, tiez som sa bal ze to bude extrem ale dnes by som tiez daval take iste. Sedi to v zakrutach ako prilepene, neplava to a netaha volant do stran. Pri 150ke si jazdu vychutnavam z jednou rukou na volante:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak vidím, asi se nechám ukecat na ty 16ky. Kdyby aspoň ty alu v týto velikosti nebyly tak drahý!

Bomberfune, myslíš že to plavání bylo pneumatikama? Já ty Pielli chtěl koupit, tak nestraš!

Jsem rád že uvádíš i podložky, ty chci taky, takže pohoda?

Díky všem za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

195/55/14 tam asi nemas... kdyz uz, tak na /15.

16ky se daji, kdyz jezdis a mas cas sledovat diry. 17ky mam taky, nastesti mam dobrou zubarku... jinak se to resilo v modelech nebo tuningu, tak se mrkni bylo tam docela dlouheee tema o tomhle.

a pocitej s tim, ze ty 16 nejsou na tohle auto schvaleny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vitin

Jak vidím, asi se nechám ukecat na ty 16ky. Kdyby aspoň ty alu v týto velikosti nebyly tak drahý!

Bomberfune, myslíš že to plavání bylo pneumatikama? Já ty Pielli chtěl koupit, tak nestraš!

Jsem rád že uvádíš i podložky, ty chci taky, takže pohoda?

Díky všem za tipy.

Ja mam tiez podlozky ale orig. O.Z Racing k mojim diskom. Od nejakych doma robenych urcite ruky prec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Béďa

ja mam 195/55 na 15" a podle me je to ideal.. guma pod 50sat uz je docela tvrda a ta 1.6ka s tim taky nebude moc cvicit..:roker

jinak na vlazeni fota si precti toto: http://www.peugeot-club.com/index.php?/topic/12692-xmb/#139687 ;)

No budu muset ještě popřemýšlet.:myslim

Ten odkaz na vložení snímku jsem prostudoval, já to přesně tak udělal a odkaz na snímek se tam objevil, jenže já myslel že se tam musí načíst přímo fotka, tak jsem to smazal. Takže dík! Vitin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

195/55/14 tam asi nemas... kdyz uz, tak na /15.

16ky se daji, kdyz jezdis a mas cas sledovat diry. 17ky mam taky, nastesti mam dobrou zubarku... jinak se to resilo v modelech nebo tuningu, tak se mrkni bylo tam docela dlouheee tema o tomhle.

a pocitej s tim, ze ty 16 nejsou na tohle auto schvaleny...

No mě to napadlo, jak to řeší ti co na nich jezdí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi, o 17" mi nemluvte, to už je asi hodně tvrdý! Navíc mám vyndaný nádor z míchy, ochrnutou levou haksnu a vysekaný obratle jak tam lezli, takže na ty záda by 16" bylo asi maximum. Je to dilema, ony ty 195/55/15 taky nejsou škaredý, navíc už v techničáku. Kdybych dodržel tento rozměr a jenom tam dal liťáky, musím taky na schválení? Vitin

Vložím sem to foto, je to podle nějakých zahraničních spoilerů který se mi líbily, tak jsem je změnil a kopyto už mám hotové. O víkendu bych chtěl odlít formu, je to plno práce tak by se hodilo za hóódně rozumnou cenu udělat několik navíc.

[upravil dne 30.5.2007 vitin]

post-0-14109595709866_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Béďa

vitin: to vychazis z tohodle narazniku?? http://www.ecosse-peugeot.co.uk/show_product.asp?id=1422

jinak jen pro zajimavost kolik bys chtel za kus??..

Ne, je to z jiného, byly tam čtyři mlhovky a závratná cena, obrázek originálu mám, ale ten sem dát nemůžu, nechci riskovat. Na ceně bychom se nějak domluvili, jde tam o materiál, který bude na celý spoiler asi za tisícovku, za práci si vezmu taky tisíc, za to nikde spoiler nepořídíš. A když si necháš upravit ten na voze, padne tam míň materiálu a dostaneš se cca o 500 níž. To bys ale musel na víkend přijet, tady bych to udělal na tvůj a pak bys to nechal někde nalakovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VIP3R

K netu jsem se dostal až teď, koukám, že fotku už jsi sem dal. :super A ten spojler je fakt pěknej, já teď přemýšlím o tom spáchat něco podobného na 406... :potlesk

Kdyby se našlo víc zájemců tak se dá udělat něco na jakékoliv auto, nemám ale rád moc extra hard spoilery, něco decentního jako toto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...