Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přední světla z Anglie


djgeorge

Recommended Posts

Zdravím. Prosím Vás , potřeboval bych poradit . Měl jsem auto ťuklý na předek a musel jsem vyměnit obě přední světla. Sehnal jsem je z vrakáče ze zdravýho auta, ale mělo volant na pravý straně, tudiž auto je stavěný na ježdění po levé straně silnice a světla jsou jinak nastavená. Nedávno jsem jel v noci a je hodně znát, že potkávací světla svítí víc na protijedoucího řidiče a ne tolik do příkopu.

Je toto možné vůbec seřídít, nebo je to dáno konstrukcí zrcadla a skla na světle. Jestli je nebudu muset jít reklamovat :(. Díky za radu. Je to Peugeot 406 r.v.95.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě jsou světla jinak stavěná - po pravdě bych Tě nechtěl potkat v noci, to musí být nezapomenutelný zážitek.

Co se týče reklamace, tak nevím jak uspěješ, když jsi věděl o tom, že auto má volant vpravo - spíš bych řekl, žes vyhodil peníze a teď budeš muset koupit jiná světla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tak to je v ..... Koukal jsem na světla a je na nich E1 což je SRN, pak tam jsou čísla 04 01 02 a pod každým je šipka která identifikuje provoz auta, jak jsem se dočetl na výše uvedeném odkazu. No jo, tak to je blbý, vyplázl jsem za ně 4000. Zpět mi to asi předpokládám nevezme. Vůbec mě to při koupi nedošlo. No nějak se to vyřeší... Každopádně díky za info... P.S. možná by stačilo vyměnit přední sklo (plast) světla ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To E1 nebo E8 znamená, ve které zemi to prošlo testy. Takže i v E8 (CZ) může projít testy pro Anglii, samozřejmě podle jiné metodiky, kdy se zkoumá, aby to v levostranném provozu svítilo dle jejich norem.

Pokud Tě ten bazar/vrakáč upozornil, tak jsi to jednoznačně neměl kupovat, měl ti jasně říct, že v ČR jsou úplně nanic. Pokud Tě neupozornil, tak snad reklamaci.

Osobně bych volil pokorný přístup, a s prosíkem, případně s flaškou bych se snažil je vrátit, případně vyměnit za správné.

Ale nevěřím, že se ti cokoli podaří. Protože ten prodejce dobře věděl, že ti prodává bezcenné věci a byl tak drzý, tak asi nebude chtít ani jednat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

To E1 nebo E8 znamená, ve které zemi to prošlo testy. Takže i v E8 (CZ) může projít testy pro Anglii, samozřejmě podle jiné metodiky, kdy se zkoumá, aby to v levostranném provozu svítilo dle jejich norem.

Pokud Tě ten bazar/vrakáč upozornil, tak jsi to jednoznačně neměl kupovat, měl ti jasně říct, že v ČR jsou úplně nanic. Pokud Tě neupozornil, tak snad reklamaci.

Osobně bych volil pokorný přístup, a s prosíkem, případně s flaškou bych se snažil je vrátit, případně vyměnit za správné.

Ale nevěřím, že se ti cokoli podaří. Protože ten prodejce dobře věděl, že ti prodává bezcenné věci a byl tak drzý, tak asi nebude chtít ani jednat.

já bych zkusil drzost proti drzosti , běž je vrátit s tím že jsou vysvícené paraboly a že to prd svítí a že jsi potřeboval nutně už jezdit tak si koupil jinde a tyto jsou tedy na prd, max řekni že od něj vemeš něco jiného , nebo mu řekni že stačí když ti dá zpátky trojku. furt lepší jak drátem do oka ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje 605 byla taky bouraná a někdo tam dal anglický světla.

Oslnění protijedoucího je totální blbost. Oslňuje to co svítí nahoru (Fábie) a ne to co svítí víc do boku. Nikdy mě nikdo neproblikl.

Jinak bývalo to štelováním nastavený tak, aby to nebylo poznat na stk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

C.J.: seřizování nepomůže, profil normálního pravostranného vypadá jako široké rozevřené V. Levá část je vodorovná, pravá stoupá vpravo, aby svítila na krajnici.

U levostranného je to samozřejmě naopak, pravá půlka je vodorovná, a levá stoupá. To znamená že seřízením nelze udělat z levostranného pravostranné - jediný způsob by snad byl upevnit oba reflektory nakloněné doleva asi o 20 stupňu, což je nesmysl.

Fusion: Jak vzpomínám, 605 měla horní hranu světla prakticky vodorovnou, to široké V bylo rozevřené na 180 stupňů a tím symetrické. Proto zřejmě nevadí záměna za reflektrory z levostranného auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Fusion: Jak vzpomínám, 605 měla horní hranu světla prakticky vodorovnou, to široké V bylo rozevřené na 180 stupňů a tím symetrické. Proto zřejmě nevadí záměna za reflektrory z levostranného auta.

Jo to máš pravdu. Ale je poznat pohledem z auta že bych měl svítit víc na kranici a míň doleva ale mě to nějak nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: genzer

bracha jezdi pracovne do Anglie a u kazdeho trajektu prodavaji samolepky,ktery se nalepi na svetlomety , ze svetel s levostranym rizenim jsou svetla pro pravostrane rizeni a prodavaji i obracene

jenže to by v ČR neprošlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak už mám světla v pořádku. Na vrakáči mi je vzal zpět výměnou za jiné zboží (aspoň že tak). Takže jsem sehnal jiné z pravostraného provozu. Pozná se to tak, že pod číslem 04 buď není šipka, nebo ta šipky směřuje na stranu, po které se jezdí. Tzn., že u těch pro levostranné ježdění směřovla z pohledu řidiče na levou stranu. Jinak co je na světle napsáno za normu zkušebny tj. E1, E8, E13 tak na tom ani tak moc nezáleží, mají podobné požadavky.

Tak díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...