Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Kolik pocitat na uvodnich opravach po koupi 405ky?


mjolnir

Recommended Posts

Ahoj

Tak uz mam nejspis vybranou 405ku a nez se pro ni rozhodnu definitivne, tak bych chtel cca vedet kolik mam pocitat, ze dam za vymenu rozvodu (dily i prace v prumernem servisu) a nejake bezne zkontrolovani stavu. Nechci z toho delat kocar, tohle auto by mel byt prosty dric tak na dva az tri roky, takze se mi nechce resit kazdou blbost, ale nechci ho zase po funkcni strance zanedbavat.

Jinak jedna se o stary model 405 1.9D, 51kW.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, tak jestli to koupim tak jim to tam asi hodim na prohlidku a nejakej servis :) Sice uz je ta 405ka starsi, prahy krici a zadni lemy krici po klempirskem zasahu, ale jinak se mi zda vcelku ok, motor tahne pekne, prevodovka se zda taky vice mene OK (razeni neni "klacek v hovne"), vule v rizeni zadne, zadni naprava taky neni tuha ani se tam nic nemele, pri jizde to sedi dobre, pri brzdeni nijak nekope a brzdny ucinek taky ok.... A spodek taky neni orezly. Tak snad to nebude moc velka bolest :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musíš počítat, že tak staré auto nebude v tuti stavu ... na servis bych si nechal klidně 10k kč -> menší riziko, že budeš překvapen a budeš mít i rezervičku ... (rozvody, olej, filtry, popř. rezerva na silembloky, čepy ... ... ) hlavně, aby nebyla zadní náprava do "A". Ale jinak tento motor je dříč, pokud ho někdo nehonil pořád s plynem na podlaze a pravidelně mu měnil olej ... Za kolik ji kupuješ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

mne stály rozvody sic 406 /řemen kladky vodní pumpa/pak olej převodovka 4800.

olej motor+ filtr,palivový filtr,vzduchový filtr do 2000

to neni dobre přirovnani ,vem si že třeba v kelly koupiš spojkovou sadu na 406 valeo premium za 4000,. a na 405 tu samou za 6000,- a tak je to s většinou dílů .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: komisar

mne stály rozvody sic 406 /řemen kladky vodní pumpa/pak olej převodovka 4800.

olej motor+ filtr,palivový filtr,vzduchový filtr do 2000

to neni dobre přirovnani ,vem si že třeba v kelly koupiš spojkovou sadu na 406 valeo premium za 4000,. a na 405 tu samou za 6000,- a tak je to s většinou dílů .

Asi koukam na www.autokelly.cz blbe ale Valeo Premium na 405ku stoji 4200 (cca). Jinak kolik cca hodin prace si muzou na vymene rozvodu+pumpy uctovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mjolnir

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: komisar

mne stály rozvody sic 406 /řemen kladky vodní pumpa/pak olej převodovka 4800.

olej motor+ filtr,palivový filtr,vzduchový filtr do 2000

to neni dobre přirovnani ,vem si že třeba v kelly koupiš spojkovou sadu na 406 valeo premium za 4000,. a na 405 tu samou za 6000,- a tak je to s většinou dílů .

Asi koukam na www.autokelly.cz blbe ale Valeo Premium na 405ku stoji 4200 (cca). Jinak kolik cca hodin prace si muzou na vymene rozvodu+pumpy uctovat?

koukas ale na stary model ,na novy 5950,- , tad koukam že maš stary model tak soráč,ale i tak mazec

[upravil dne 25/5/07 Pe.Tr]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mjolnir

Asi koukam na www.autokelly.cz blbe ale Valeo Premium na 405ku stoji 4200 (cca). Jinak kolik cca hodin prace si muzou na vymene rozvodu+pumpy uctovat?

Cena vysvětlena výše, jinak rozvody jsou dle programu Laser na cca 3 hodiny (pokud jde všechno dobře). U Vašendů říkali cca 4 hodinky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mjolnir

Ok, tak jestli to koupim tak jim to tam asi hodim na prohlidku a nejakej servis :) Sice uz je ta 405ka starsi, prahy krici a zadni lemy krici po klempirskem zasahu, ale jinak se mi zda vcelku ok, motor tahne pekne, prevodovka se zda taky vice mene OK (razeni neni "klacek v hovne"), vule v rizeni zadne, zadni naprava taky neni tuha ani se tam nic nemele, pri jizde to sedi dobre, pri brzdeni nijak nekope a brzdny ucinek taky ok.... A spodek taky neni orezly. Tak snad to nebude moc velka bolest :)

Odkud si, není li to tajné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Pe.Tr

Původně zaslal: komisar

mne stály rozvody sic 406 /řemen kladky vodní pumpa/pak olej převodovka 4800.

olej motor+ filtr,palivový filtr,vzduchový filtr do 2000

to neni dobre přirovnani ,vem si že třeba v kelly koupiš spojkovou sadu na 406 valeo premium za 4000,. a na 405 tu samou za 6000,- a tak je to s většinou dílů .

ta sorry že jsem něco napsal,ono záleží kde a za kolik seženeš.

ja to nemyslel zle ,jen sem poukazoval pravě na to že je to individualni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...