Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Tyčky stabilizátorů 406


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Tak jsem dnes zjistil že na předních tyčkách stabilizátorů jsou uplně rozpadlé spodní prachovky, jsou totalně zpuchřelé. Tyčky byli měněny začátkem září 2006 a je na nich najeto asi 4000km. Řeším reklamaci, příští týden výměna za nové a servis si tyhle vyreklamuje. Tyčky by měli být FEBI, tak nevim kde soudruzi od Bilstein udělali chybu:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no ... U nás se prostě musí brát veškerá jízda, jako jízda po Pze na kostkách. Když vidím, v jakým stavu jsou naše silnice, tak se ani nedivím, že to jde všechno tak rychle do kytek :(

U nás dělali přes celou obec před třema lety novej asfalt. Po první zimě opravovali po celým úseku rozpadlý krajnice - bylo to v záruce. Teď už záruka není, tak jde silnice do pr... A to to vyšlo celý snad na 5 míčů ... Prostě to jedině udělat od základů znovu, jinak to nemá cenu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Escaper

pripojim se s 206tkou. Vymenil sem levou tycku a mlaceni pri prejizdeni nerovnosti z velke casti prestalo. Vymenil sem pravou stranu a zase to zacalo mlatit cim to muze byt???

To by mohlo být spojovačkou (tyč řízení) nebo kulovým čepem, v servisu by to měli zjistit, jinak pokud auto zvedneš chytneš kolo jakoby ve třičtvrtě na tři a budeš s ním kmitat sem tam tak tu vůli pokud tam je uslyšíš případně ucítíš, druhá možnost je jeden pod autem drží ty klouby a druhý kmitá volantem, je to jako to dělají na technické, vůli ten pod autem pak cítí v ruce.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak dnes mám po vyměně těch tyček, původní tam byli Starline protože servis objednal sice Febi ale byli to malinko jiné, v r 1997 byli nějaké změny, tak objednali nakonec Starline (447,-kč) protože Febi v mém provedení nebyli. No a takhle pěkně na těch Starline byli ty prachovky zpuchřelé. Ted tam mám Delphi (706,-kč) tak snad bude klid, jenom musim servisu doplatit rozdil v ceně tyček, na jedny to dělá 260,- kč, celkem tedy 520,-kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No tak takhle to vypadá v reálu

Jedna

Tak mi behem vikendu zacaly mlatit na predku taky jen rok stare tycky, kdyz jsem je prohlidl vypadaji uplne stejne jako ty tvoje - roztrzene gumove manzety a vymlaceny kloubek. Znacka to byla tusim Optimal a vydrzely tak 20 000km.

Ted premyslim co tam dat misto nich.

V autobenexu maj znacky Sasic, Sidem, Ruville a Topspares

Mate nekdo zkusenosti, ktery by byly nejlepsi ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Z.Plas

Já měl od FEBI zadní stabilizátory a po měsíci provozu prasknul levej, po dalších dvou měsících pravej. Řešeno reklamací.

To mi ani nehovor! :grr:grrVeď som ich tam dával minulý mesiac. Zase vlietnem pod auto pozriem na to ako vyzerajú. Však by šlak trafil ak budú zlé, kúpil som ich bez papiera v predajni tak neviem ako by dopadla reklamácia. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridám trošku inú vec keď sme už pri tom prednom stabilizátore. Už ste niekto menil tie dva gumové silentbloky čo držia celý stabilizátor? Pre detailnejšie popísanie uvediem, že tie dve gumy sú narezané a uložené zo posdu tak aby stabilizátor prechádzal z jednej strany na druhú.

Pretože mi strašne vŕzga stabilizátor keď je sucho tak to chcem skúsiť vymeniť. Dajú ssa kúpiť od Febi cena za 1ks cca 200Sk. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

pridám trošku inú vec keď sme už pri tom prednom stabilizátore. Už ste niekto menil tie dva gumové silentbloky čo držia celý stabilizátor? Pre detailnejšie popísanie uvediem, že tie dve gumy sú narezané a uložené zo posdu tak aby stabilizátor prechádzal z jednej strany na druhú.

Pretože mi strašne vŕzga stabilizátor keď je sucho tak to chcem skúsiť vymeniť. Dajú ssa kúpiť od Febi cena za 1ks cca 200Sk. :papa

pripomínam túto otázku:

Už ste niekto menil tie dva gumové silentbloky čo držia celý stabilizátor?:nevim:nevim:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...