Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní okna v elektrice


VIP3R

Recommended Posts

Ahoj,

mám dotaz, jestli už někdo předělával zadní okýnka na elektriku?

Koupil jsem komplet zadní dveře v el. z vraku, mám spínače - ale ne komplet kabeláž. A bohužel knížka Jak na to je zrovna co se týče tohoto problému na ... (je v ní jen schéma na zapojení předních dveří). Bohužel ty motorky na stahování zadních oken mají totálně jiné zapojení než přední a to tak, že je to mnohem komplikovanější. :( Kdyby měl někdo schéma nebo radu jak na to :D , moc by mi to pomohlo.

Dík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 f3Rd@: Já jsem toho bral víc - hlavně kožený sedačky a když jsem tam viděl zadní dveře v el. tak jsem si je přibral k tomu, že to přehodím. Ale to jsem netušil jaké je to peklo - dneska jsem kuchal přední dveře a tam vedou k motorku jen dva drátky, ale na zadních je těch drátů asi deset!!! :o Zítra to klidně vyfotím, jak to vypadá... Takže metoda pokus-omyl by asi byla spíš metodou omyl-omyl-omyl... :(

2 Komisar: Členem jsem, ale ty scany jsou z knížky Jak na to? - a jak jsem psal výš, ta je na ... :( protože v ní není o zapojení zadních okýnek ani ň. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono kdyz bys to chtel udelat podle schematu pro vsechny 4 okna v elektrice tak musis predelat i ten predek, pac je to jinak zapojeny, system "jenom predni dvere elektricky " je daleko jednodussi. Kdyz na ty schemata koukam, no nechtelo by se mi to tahat vsechny ty draty ( to bych se snad radsi pustil do elektriky u manualni klima, ta je na pohled jednodussi :D :D ) , preju hodne stesti pri zapojovani :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VIP3R

2 f3Rd@: Já jsem toho bral víc - hlavně kožený sedačky a když jsem tam viděl zadní dveře v el. tak jsem si je přibral k tomu, že to přehodím. Ale to jsem netušil jaké je to peklo - dneska jsem kuchal přední dveře a tam vedou k motorku jen dva drátky, ale na zadních je těch drátů asi deset!!! :o Zítra to klidně vyfotím, jak to vypadá... Takže metoda pokus-omyl by asi byla spíš metodou omyl-omyl-omyl... :(

2 Komisar: Členem jsem, ale ty scany jsou z knížky Jak na to? - a jak jsem psal výš, ta je na ... :( protože v ní není o zapojení zadních okýnek ani ň. :(

skeny nejsou z knizky Jak na to, teda aspon ne ty pro starej model, pro starej model jsem to fotil ja z moji anglicke knizky o Peugeot 406, jejimz zmrsenym ceskym prekladem, ktery neco prevzal ze stareho modelu a castecne prihodil neco z noveho je prave ta Jak na to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Ferry: Omlouvám se - stáhl jsem si jen pár screenů a proto jsem napsal, že je to stejné jako v knížce Jak na to?. Že je ta knížka (česká) na pytel to vím dávno, je to paskvil splácanej z novýho a starýho modelu a ve výsledku se tam člověk nic nedočte... Za 699 Kč. :myslim

Takže jsem si ty screeny postahoval všechny a je tam i komplet elektrika na zadek, díky moc! Jak jsem na to koukal, tak mi to nepřišlo zase až tak moc složité, ale uvidím, aspoň se mám od čeho odpíchnout... :cool:

PS: Možná by neškodilo hodit ty scany do jednoho zipu - takhle je to mazec stahovat. Ale díky za to. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Tak to máš docela problém. Jsou dva druhy motůrků v zadních dveřích. Jeden má jenom dva kontakty a druhý systém jich má asi deset. Ten co je jen se dvěma neumí automatické dovírání okýnek se spoluprácí superblokády. Což je zamikání který umí uzamknout dveře tak, že nejdou otevří zevnítř a sami se ti zatáhnou všechny otevřený okýnka. Ten motůrek co máš má i dojezdové pojistky. To zapojení toho složitějšího okýnka se musí zapojit správně, jinak hrozí zničení toho mechanizmu. A jak se tady už psalo, zapojení těch zadních okýnek se tahá se spolupráci od předních řidičovích. Nevím přesně schéma. No a kdybys měl ty co bys měl mít. Co maj jen dva vývody, tak by stačilo jen natáhnout plus a mínus a přez spínač si je stahovat tam nebo tam. Ale zas je nebude mít možnost plně ovládat řidič a navíc je nebude moct úplně přerušit. Třeba kvůli malím dětem aby si stím nehráli. Bude to takové sbastlené. Jinak ti zapojení bude muset přesněji vysvětlit autoelektrikář nebo kdo to dělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zdravím,mám 406 1.8 a včera mě sjelo přední okno u řidiče dolu a nahoru jsem ho už nedostal.Tak jsem to komplet rozbral a skusil jsemzapojit samotný motorek s převodovkou ale pokaždé jede jen 4vteřiny směrem dolu a zastavil se.Nevíte prosím co stím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...