Standa306

blikajuca kontrolka na P306

12 posts in this topic

Chcel by som sa spytat mam 306 1,6 XR r.v. 98. Po nastartovani mi zacne blikat kontrolka airbagu a cca po piatich 5 minutach ostane svietit. Neviete mi poradit preco to neustale robi?:myslim

No pokud s pytlem nic nebylo, tak tohle často dělají kontakty, buď přímo u airbagu a nebo u bezp. pásů, takže bych začal asi tím:myslim

odpoj vic jak na pul hodiny baterku,ale pozor,pokud mas origo radio,chce to vedet bezpecnostni kod,jinak se pak do radia uz nedostanes!me to cas od casu taky zacne blikat,odpojim baterku a mam klid!

oni: tim resetujes jednotku zavad, problem ale muze byt v kontaktu pytle nebo dopinace, jak psal Supersonic :super

Ja to mel taky v Peugeot servisu mi vymněnili kabelový svazek cca 1.200,- a je to v pohodě

2standa: pod sedackou, je tam konektor...docela casto ho v servisu vyhazuji a napajeji natvrdo, oxiduje to atd... a nedoporucuji tam neco pajet s pripojenou baterkou, aby sis neodpalil patronu...

2longstar: kterej svazek?

Pod předníma sedačkama (pokud máš airbag na obě pozice) je taková oranžová zásuvka, která se ráda rozpojuje, jak posunuješ sedačku. Je to na pyro bezpečnostní pásy. Pokud je kterákoli rozpojená, bliká neustále signálka airbagu na přístrojovce - upozornění na "nekompletnost" bezpečnostního systému. Dělá mi to někdy to samé. Stačí zkontrolovat a je to OK. Neříkám ale, že to musí být případ.

Hodně zdaru.

Jakej bag ti blika predni, nebo postrani (jestli mas)

U tech postranich rozpoj a znova zapoj zlutot patici, u prednich rozboj a zapoj patice ostatni ty vedou k piropatronam. kdyz ti to bude blikat furt, triskni asi 2x kastlikem, :D:aut me to delal smejd predni bag spolujezdce, dementi v ATU me rekli ze je spatna patrona na airbagu a on jenom kontakt , trisknul sem 2s kastlikem a od ty doby zatim pokoj :D

a nebo mas zniceny ten 2R odpor, ktery tam nekteri "opravari" davaji misto vystrelenych pyropatron...

Je to tak... Pokud jsou pytle OK, zásuvky pyropásů pod sedačkama taky, pak by to mohl být zničenej odpor, který se vkládá do systému po zničenejch pyropatronách, právě aby neblikala kontrolka airbagů...