Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P405 uklepana olovena objimka u kladneho polu baterky...


iok

Recommended Posts

Ahoj,

pred casem pri ceste z Bratislavy jsem za hranicema zastavil v Breclavi u benzinky, naplnil nadrz, zaplatil, sedl do auta, otocil klickem a nic...starter se ani neprotocil...krize...280 km od domova, tak jsme to s pumparem odtlacili na parkoviste, otevrel jsem kapotu a koukam do motoru...nic podezreleho...tak jsem to chvili zkousel nastartovat a porad nic (podotykam, ze ostatni kontrolky v palubce svitily, takze podezreni, ze by byla v haji baterka nebylo)...asi po desatem pokusu to najednou naskocilo...rikam si, to je divne, ze by byl motor prehraty?...no nic, dojel jsem domu a ze strachu kdyz jsem zastavil kvuli potrebe tak jsem nevypinal motor :D to se stalo asi pred dvema mesici, od te doby vsechno v pohode az do vcerejska, kdy jsem se vracel ze sluzebni cesty...zastavil jsem na Cernem moste kde jsem vyhodil kolegu u metra...opet neslo nastartovat...chovalo se to uplne stejne jako v Breclavi...tak vlezu pod kapotu a koukam...jdu tentokrat po kabelech no a vinikem se ukazala byt uklepana (praskla jedna ta packa s otvorem kudy vede pricne sroub na dopnuti objimky) olovena objimka na kladnem polu baterky do ktere je zalisovan kabel od starteru...hmmm...tak jsem to opatrne dotahl aby to melo jakz takz kontakt, podarilo se nastartovat o dojet domu...doma na to koukam poradne a bohuzel to vypada, ze to nepujde opravit :( takze se chci zeptat, jestli doma nema nekdo tenhle kabel i s objimkou a i s tema ostatnima kabelama co jsou k tomu prilisovany (do pojistkove skrine a do altiku) resp. jestli by tam sel pouzit treba kabel z jineho auta...koukal jsem do otcovi feldy a ten by pouzit sel az na jednu "drobnost", je kratsi asi o cca 15 cm :(:myslim

Dik predem vsem za rady, napady a tipy :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Ta olověná objímka se dá na kabelu rozříznout a v každý prodejně dílů seženeš objímky měděný, který na kabel přišroubuješ pomocí klemy. Je to rozhodně nejjednodušší řešení ;)

hmm...aha...zkusim to nekde sehnat...nemas nahodou nejaky tip na nejakou prodejnu (jsem z Prahy) kde to maji abych usetril cas? zrovna se ted stehuji a potrebuji autem pravzet veci :( diiik moc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: iok

Původně zaslal: Dundee

Ta olověná objímka se dá na kabelu rozříznout a v každý prodejně dílů seženeš objímky měděný, který na kabel přišroubuješ pomocí klemy. Je to rozhodně nejjednodušší řešení ;)

hmm...aha...zkusim to nekde sehnat...nemas nahodou nejaky tip na nejakou prodejnu (jsem z Prahy) kde to maji abych usetril cas? zrovna se ted stehuji a potrebuji autem pravzet veci :( diiik moc :)

uz jsem nasel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...