Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Spotreba u 406 - 1.8i/*%kW


Ulicnik77

Recommended Posts

Zdravim vsechny,

asi pred mesicem jsem si poridil lehce zajety Peugeot 406 Break 1.8i - 85kW - rv 2003 (původně jsem měl Renault Laguna 1.8 - 66kW - rv 98) takze se s timto vozem teprve seznamuji. Zjistuji ze oproti Lagune ma spoustu prednosti ale take spoustu nedostatku. Ale muj dotaz na Vas jako ostrilene majitele vozu teto znacky se tyka spotreby. S Lagunou jsem jezdil za 7.7 - 9 litru na 100 km. Ale s timhle vozem se nedokazu dostat v kombinovane spotrebe pod 10 litru. Ve meste mam prrumernou 12 - 15 a na dalnici pokud jedu 90km tak 8l/ ve 130 bere 10l a pokud na to slapnu tak bere i 18 litru. DO kopce si veme klidne 28 litru. Proboha je tohle normalni nebo je neco spatne? V technicka ma tahle potvurka skoro o pul litru mensi spotrebu (7.9) nez Laguna (8.2) ale ve skutecnosti jezdim skoro za dvojnasobek. Poradite mi? Nebo je to normalni? Preci nemuzu porad jezdit s nohou nad plynem? A to tankuju zasadne palivo Shell V-Power! Diky Moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ulicnik77

Hm tak rychle odpovedi jsem necekal diky

Mam najeto 24 tisic km, diagnostika pry neukazuje zadny problem. Myslel jsem na lambda sondu ale nic

Při 24tisících by měl být motor už sedlý tedy i spotřeba by měla být nižší než když motor zajetý nebyl.

Možná bych preventivně nechal vyměnit vzduchový a palivový filtr. Otázka 1000,-. Pokud by to nepomohlo tak těžko říct. Zkus projít celé fórum pomocí hledání. Hodně se toho tu píše o 1.8 versus spotřeba. Obecně co jsem se ale zde dočetl tak ty 1.8 mají vyšší spotřebu kórt když se na to šlape, ale u tebe se mi zdá dost vysoká.

Tu spotřebu bereš dle počítače nebo to máš vypočtené?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tankuješ tak drahej benzín, tak nemusíš řešit spotřebu, ne :D

Já mám teda 1,8 81kW a jezdím mezi 7,5 až 8,5 podle toho, jestli jezdím jen domov-práce a nebo je v tom i nějaká ta delší projížďka ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle pocitace ale prepocitaval jsem to a sedi to :-(

Ve znackovem servisu mi rekl technik ze to vsechno ridi pocitac takze by to melo byt v poradku. Kdyz jsem se ho ptal jestli je to normalni mze to zere skoro jako Hummer, rkl ze s zkusenosti s 1.8 benzinem moc nema. Ach jo znackovej servis. Ale ty filtry udelam to se vyplati diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na drahej benzin jsem si zvykl jeste u Felicie. Mela s V-Powerem o litr mensi spotrebu a vykon jako raketa. Motor byl tissi proste velikej rozdil. Laguna uz to tak neprozivala ale spotreba byla taky skoro o litr mensi. A TO SE VYPLATI :-)

ona mela ale obecne maly vykon. Do kopce jsem musel vypinat klimu kdyz jsem chtel machrovat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ulicnik77

podle pocitace ale prepocitaval jsem to a sedi to :-(

Ve znackovem servisu mi rekl technik ze to vsechno ridi pocitac takze by to melo byt v poradku. Kdyz jsem se ho ptal jestli je to normalni mze to zere skoro jako Hummer, rkl ze s zkusenosti s 1.8 benzinem moc nema. Ach jo znackovej servis. Ale ty filtry udelam to se vyplati diky

To je odpoběď jak blázen, že to všechno řídí počítač. U mě taky všechno řídí počítač a jak mi pochcípává motor na volnoběh... Mno ale to je zase o něčem jiném.... :)

Obecně nevím čím by to mohlo být. Ty filtry zkus a pak bych počkal jak se auto bude chovat dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MPavel

Původně zaslal: Ulicnik77

podle pocitace ale prepocitaval jsem to a sedi to :-(

Ve znackovem servisu mi rekl technik ze to vsechno ridi pocitac takze by to melo byt v poradku. Kdyz jsem se ho ptal jestli je to normalni mze to zere skoro jako Hummer, rkl ze s zkusenosti s 1.8 benzinem moc nema. Ach jo znackovej servis. Ale ty filtry udelam to se vyplati diky

To je odpoběď jak blázen, že to všechno řídí počítač. U mě taky všechno řídí počítač a jak mi pochcípává motor na volnoběh... Mno ale to je zase o něčem jiném.... :)

Obecně nevím čím by to mohlo být. Ty filtry zkus a pak bych počkal jak se auto bude chovat dál.

Co se divíš?? Značkový servis!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: MPavel

Původně zaslal: Ulicnik77

podle pocitace ale prepocitaval jsem to a sedi to :-(

Ve znackovem servisu mi rekl technik ze to vsechno ridi pocitac takze by to melo byt v poradku. Kdyz jsem se ho ptal jestli je to normalni mze to zere skoro jako Hummer, rkl ze s zkusenosti s 1.8 benzinem moc nema. Ach jo znackovej servis. Ale ty filtry udelam to se vyplati diky

To je odpoběď jak blázen, že to všechno řídí počítač. U mě taky všechno řídí počítač a jak mi pochcípává motor na volnoběh... Mno ale to je zase o něčem jiném.... :)

Obecně nevím čím by to mohlo být. Ty filtry zkus a pak bych počkal jak se auto bude chovat dál.

Co se divíš?? Značkový servis!!!!!!!:D:D:D:D:D:D

No je to smutný. To co jsem zažíval s mazdou už nikdy více. Např. přijedu do značkového servisu a řeknu jim. Je nedostatek kapaliny v klimatizaci a prosím vyčistěte jí. Pomalu jsem jim to i hláskoval. Udělali to na počkání (3 hodiny) což byl pro ně zřejmě nadlidský úkon, ale pak jsem s překvapením zjistil, že klimu krásně vyčistily, ale kapalinu nedoplnily a přitom jsem ji pěkně zaplatil. No nasraný na nejvyšší otáčky. Nakonec jsem jel do jiného servisu (samozřejmě neznačkový), klima doplnili za 30 minut, zaplatil polovic a jel spokojený a vymrzlý domů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, jak jsem psal. Na tý 1,8 je hrozně znát, jak a kde s tím člověk jezdí. Já jezdím, jak důchodce, takže tu spotřebu tak hroznou nemám. Když člověk chce trošku wostřejší jízdu, tak se to klidně v průměru na 10zvedne, protože ten motor má malej krouťák a těch 110koníků se projeví taky až při vyšších otáčkách ...

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si taky přihodím, moje dlouhodobá průměrná spotřeba cca 85% město, zbytek trasy do 20km, sem tam něco okolo 100km = 10,6 l. Je to taková houpačka, jeden měsís cca 8 l druhej měsíc třeba 12 l. Většinou jezdim svižně a do kopce mu dám pořádně napít.:D Nijak to neřeším, se Škodou 105 jsem jezdil po městě za 12 a v zimě za 15 l;)

[upravil dne 22/5/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Ulicnik77:

Mno, já mám taky r.v. 2003, má asi 40 tis.km a jezdím po Praze do 9 l a když jedu Pha - Brno tak se vejdu i pod 7 litrů. Ale pochopil jsem, že ty s tím jezdíš trochu jinak, tak se nediv tý spotřebě. 406ka je na jednaosmičku trochu těžká a když s ní lítáš jako blázen, ...

Na takovýhle ježdění sis měl asi koupit jiný auto, tohle není sporťák ani závoďák, ale pro pohodlnou klidnou jízdu. :P

Osmiventil má podle mě nižší spotřebu než 16ti ventil.

Mchm mám automat. :mrk

[upravil dne 22.5.07 Mila_S]

[upravil dne 22.5.07 Mila_S]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...