Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

3x pípnutí bez hlášky na displey


bigosak

Recommended Posts

Původně zaslal: ATTILA

tak opat to pipnutie,ale tentokrat tam vypisalo nieco ako TOP ENGINE >>> a dalej som to uz nestihol precitat.neviete niekto poradit?dik

TOP UP ENGINE OIL ... nedostatek oleje, dolijte olej ... asi mas hladinu na hranici pro toto hlaseni

jinak me 206tka pipla trikrat a k tomu problikl naftovy filtr (meni se co 60Tkm a mel jsem najeto asi 58tkm) ze je v nem voda ... na displeji nic ... v registru zavad taky ne ...

programuji mikroprocesory do aplikaci automatizace a prumyslove regulace a taky merim ruzne veliciny ... podle me maji v SW pri detekci chyby asi dane okamzite upozorneni na zavadu ale pokud ta zavada prestane byt aktivni (preleje se kapalina, je to na hranici) tak proste dojde k okamzitemu stornovani ... a na displej ani nedorazi ...

displej ma urcite v ramci VAN (CAN) site definovany cas pro komunikaci a obcerstvuje se tedy napr. co 1sec a pokud zavada trva 100milisekund tak je sice zachycena a je vydan prikaz pro pipani ale zprava pro displej uz neni realizovana ...

samozrejme kdyz uz je zavada jednou odchycena byt je prechodna (velmi kratka) tak by ji mel ulozit do registru zavad ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem tu zase. Já tedy od doby dolití trocha destilky nic (ťuk,ťuk) Olej čidlo přesně neví ale to bych asi pípal celou cestu, protože mě svítí 1 až dva čtverečky o stavu oleje, což není ani polovina. Bohužel takto to svítí i po výměně, takže žádný olej samo nechybí. Měrka je vždy plná nebo max. v polovině. Nevím jestli je to čidlem,,,,:o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigoš

Tak jsem tu zase. Já tedy od doby dolití trocha destilky nic (ťuk,ťuk) Olej čidlo přesně nevím ale to bych asi pípal celou cestu, protože mě svítí 1 až dva čtverečky o stavu oleje, což není ani polovina. Bohužel takto to svítí i po výměně, takže žádný olej samo nechybí. Měrka je vždy plná nebo max. v polovině. Nevím jestli je to čidlem,,,,:o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest OMArtik
Původně zaslal: ATTILA

a hosi je to tu,dolial som cca 3 dcl destilky a pipanie je odstranene.dakujem vsetkym z info.:papa:papa

Taky jsem to takhle řešil, doléval jsem vždycky, když se to ozvalo. Vždycky to bylo, když jsem to trochu víc vytočil. Tak jsem to dal svýmu servisákovi, aby se na to podíval a zjistil, že jsem měl prasklý těsnění pod hlavou )-:

Takže:

Výměna těsnění

zbroušení hlavy

zbroušení ventilů

výměna oleje (dostala se do něj voda, ale stejně jsem ho měl už skoro měnit)

+ rozborka-sborka motoru a 15000tis pryč.

Ale bylo to 100% tím, protože teď mám o dalších 8 tis najeto víc a ani pípnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Mne sa to par-krat stalo pri strate otačok. Naposledy pri cuvani ked som na prd pustil spojku tak motor siel do zhasnutia ale podarilo sa mi to este udržat a v tej chvili 3x zapipal ale ked že motor zostal bežat tak už sa na displaji nič nezobrazilo. Tak že sa priklanam k nazoru že počitač aj chce niečo zahlasit ale ked že sa problem v momente vyrieši tak sa len upípne. Asi si toho netreba všímať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jirkaz

U mne způsobovala pískání asi voda v naftovém filtru, při výměně bylo vidět že v nádobce voda je a po výměně filtru a vysušení (již 10 tis. km) je klid.

Mohu se zeptat v jaké nádobce? Mě to pípá docela pravidelně, ale ne nijak často, a obzvlášť když jedu rychleji (120-130). Nechal jsem si vyměnit filtr a pípá to stále, tak by mě zajímalo, o jakou nádobku se jedná. Pokud by byla voda v nádrži, neexistuje nějaký přípravek na její odstranění? (kromě vyčerpání, demontáže, vyčištění a vysušení, pochopitelně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jirkaz

Voda byla vidět v nádobce naftového filtru. Je to motor 2.0 HDi a tam se mění jen filtr, nádobka zůstává.

Já to mám taky pořád už od zložení vlákna. yní zase bylo pípání častější. Náhodně jsem zjistil že v zadním brzdovém světle je prasklá ta žárovka co je dvojvlákno. Vyměnil a je zase klid. Podle mě to mohou být i takové malé závady, které neumí počítač popsat. Tak jen malá poznámka :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak olej mam vymeneny aj filter a pipanie sa mi objavilo tiez. Sice mam malo benzinu prave mi zasvietila kontrolka a ta tri krat pipla. ale potom ako nahle nastartujem, to pipanie sa mi pobjavy opat ale uz bez hlasky na displeji lowfuell.

Ale mam aj ziarovku vypalenu tak ze by to bolo tym.? neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: syko1

tak olej mam vymeneny aj filter a pipanie sa mi objavilo tiez. Sice mam malo benzinu prave mi zasvietila kontrolka a ta tri krat pipla. ale potom ako nahle nastartujem, to pipanie sa mi pobjavy opat ale uz bez hlasky na displeji lowfuell.

Ale mam aj ziarovku vypalenu tak ze by to bolo tym.? neviem.

Když je málo nafty, tak auto zapípá při každém nastartování, dotankuj a máš pokoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...