Sign in to follow this  
Followers 0
mjolnir

405 - vymena motoru za silnejsi

11 posts in this topic

Mozna to neni uplne servisni dotaz, ale nevim presne kam ho hodit. Chci se jen zeptat, jestli je mozne pokud budu mit 405ku papirove 1.6ku a v ni danej motor 1.9, tak jestli to jde nejak zlegalizovat, pripadne jaka rizika to nese pokud to legalizovat nebudu?

Diky

Zlegalizovat to nejde ani náhodou a každej policajt o pozná, navíc na STK neprojdeš.. Tudy cesta nevede, lepší celý auto prodat a koupit silnější ;)

Původně zaslal: Dundee

Zlegalizovat to nejde ani náhodou a každej policajt o pozná, navíc na STK neprojdeš.. Tudy cesta nevede, lepší celý auto prodat a koupit silnější ;)

No, na tom motoru je přehozenej původní typový štítek z původního motoru, takže tím, že to každej policajt pozná si nejsem úplně jistej. STK je jiný kafe, i když... Ptám se, protože takový auto mám možnost koupit, za docela slušnou cenu a navíc s plynem, tak chci vědět co mě případně čeká :)

No, je to situace IMHO dost analogicka tomu, kolik jezdi 120tek s favoritackym motorem - a ty lidi to taky zvladaj, ted jde o to jake "problemy" pri tom musi resit.

Technickou načerno bude řešit. Pochybuju že se policajti budou hrabat pro štítek.

policajt pozná prd - sám jsem x let jezdil s 205 1.9 GTI papírově 1.2 a jen jsem měl o pár stovek dražší technickou, ale staženej zadek při každé policejní kontrole o tom, že bych s takovým autem způsobil nehodu ani nemluvě :nevim:nevim

Původně zaslal: .mycTD

si myslim, ze 1,6ku od 1,9ky nepoznas ani u zborenyho auta:bojim

Přesně tak. 1,6 od 1,9 nepoznáš. Liší se to akorát ve střevech. Jiná klika, ojnice, písty a jinej průměr ventilů. Tohle se nedá poznat ani na STK. Pokud je přehozenej štítek, tak by to mělo být v pohodě.

Přesně tak legální to není, ale když prohodíš štítek, tak na to nepřijdou ani v Peugeot servisu :D Natož na STK nebo dopraváci.. :D

na STK to nepoznaj (výhoda štítků), horší to bude s emisema, bude to mít větší hodnoty, ale pokud to bude nějaká stanice s malym kšeftem tak ti to přehlídnou:aut