Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 - radosti a strasti - část3 - chybky


PetrK

Recommended Posts

Můj poslední „megadotaz“ se týká drobností, které ten známý (podle mě) nevychytal při opravě auta. Než se na něj obrátím s dotazem, rád bych věděl kde asi bude chyba a taky zda jde o chybu – s P406 mám nulové zkušenosti, takže možná to co já považuju za chybu, je prostě vlastnost…

Takže:

1) smrad z větráku

Když po delší jízdě (při který mám zapnutou klimu) pustím klasický větrání (klimu vypnu), začne se větrákama šířit čpavej smrad, jako když se něco pálí. Zkoušel jsem to chvíli nechat, jestli nejde o krátkodobou záležitost (ale ani po 5ti minutách to nezmizelo). Zapnutím klimy to okamžitě přestane.

Zkoušel jsem jet "od začátku" delší dobu bez klimy (cca 20 minut) a i když lehkej náznak tam byl, řekl bych že to nesmrdělo… Netuší někdo kde může bejt zakopaném pes?

2) Divný zvuky při vypnutí klimy

Když vypínám klimatizaci, ozvou se jakoby „syčivě klokotavý“ zvuky. Je to normální?

3) zámek a klíč

Při zamykání nebo odmykání se někdy klíč točí v zámku a neodmyká. Teprve když klíč vytáhnu a znovu zasunu, chytne se a odemkne. Špatnej zámek nebo jen něco nedotaženého?

dík moc za rady a tipy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

klima chce to provést desinfekci,

kloktavý zvuk mootorek klapky na uzávěr vzduchu zvenku je pod palubkou spolujezdce-častá závada

Ale ten smrad je právě až po vypnutí klimy. A desinfekce byla před cca 15T km (necelej rok).

A ten motorek - musí se vyměnit? Na kolik přijde?

každopádně dík...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

požij hledání motorek klapky odchází kolečka,dá se sehnat cena dle vrakoviště různá já sehnal za 700 a fungláč:super

klima pokud možno desinfekce každým rokem to víš bakterie jsou bakterie

Za motorek dík - ale asi to nebude ono. Zkoušel jsem si projít všechny nalezené thready, ale tam to lidi popisujou spíš jako vrčení. U mě jde spíš o kloktání nebo syčení. Já bych spíš laicky tipoval na díru v nějaký trubce či co...

A s tím zápachem - zkusím ji vyčistit i když i tady jsem dost pesimistickej. Smrdí to spíš jak spálenina. Přiznám se, že jsem původně tipoval na to, že je někde proražený potrubí na vzduch a nasává se tam smrad z motorovýho prostoru - ale to je jen laická doměnka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zámek - je potřeba namazat, zvenku tam jak strkáš klíč, nejlépe strouhaný grafit (strouhej tuhu na přehnutém papíru, pak ji tím korýtkem z papíru nasyp dovnitř).

Ideální, když to uděláš dvakrát a mezitím vložku otočíš o 180 stupňů, vzhůru nohama (auto raději neotáčej:D).

Anebo nastříkat nějaký dobrý sprej, ale jaký, to ti raději neporadím, protože pak to více chytá prach a v mrazu může zmrznout.

[upravil dne 20.5.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klima chce pořádně vyčistit dobrým přípravkem, my používáme original od Peugeotu a je hodně dobrý. Vyměnit pyl. filtr doporučuji original . I tak to může lehce cítit kysele. Občas pořádně vyfoukat bez A/C i 10 minnut na max větráky. Podívej se ještě jestli dělá 406 ka loužičku po jízdě s klimou. Jestli jo je to OK i tak ze spodu lehce proštárat, profouknout odtok kondenzátu.Syčení v klimě může být ale může znamenat míň chladiva. je to OK, kdyby bylo málo presostat to nepustí. Motorek klapky u nové 406 neodchází. Neznám nikoho. Ohledně zámku to co psal P607Olda. U 406 se to stává pokud máš centrál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...