Sign in to follow this  
Followers 0
Čeněk

Kde je čidlo otáček pro otáčkoměr na 405 TD

7 posts in this topic

Prosím, nevíte někdo kde je čidlo otáček na otáčkoměr pro 405 TD 66kW. Nemá někdo fotku?:myslim

Děkuji

Díky za odpověď.

Ale já ho pořád nemůžu najít. Oddělal jsem baterii a pořád nic. Zespodu jsem ho taky nenašel.

Nehledej ho pod baterkou, ale na dělící rovině motoru a převodovky, kde je setrvák. Spíš než baterka tam překáží hadice vody.

Myslíš spíš u startéru nebo na straně dělící přepážky s vnitřkem vozu? Já jsem našel nějaké čidlo co je u páky spojky, je bílé ale to asi není ono.

Chci ho prohlídnou až ho najdu. Zlobí mě otáčkoměr. Když je auto studené tak funguje cca 5Km a potom přestane jít. Až auto stojí delší dobu zase chvíli funguje. A pořád dokola.

To bílý by mělo být čidlo na zpátečkový světla, čidlo otáček bude opravdu blíž ke startéru. Protikus od zástrčky by měl být na převodovce přišroubovaný jedním šroubem, ten vyšroubuješ a pak celý to čidlo vytáhneš ven. Mělo by stačit ho pořádně očistit, mě zlobí otáčkoměr taky, ale ještě jsem se k tomu vyčištění nedostal :mad:

Tak sem to čidlo konečně našel, je na spoji motoru a převodovky, nejlépe přístupné ze spodu. Při demontáži trochu zavazí náhon předních kol co vede z převodovky.

Očistil jsem ho, bylo trochu od oleje, vzadu mi teče víko ventilů a zdá se, že zatím ( klepu na dřevo) to funguje !!!!!!!!!!

Až ho budete hledat jděte po vývodu hřídele z převodovky je kousek nad ním.:aut

Škoda, že jsem nevzal foťák.