Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co je lepší - parkety, dlažba nebo lino???


Medvěd

Co je lepší - parkety, dlažba nebo lino???  

  1. 1. Co je lepší - parkety, dlažba nebo lino???


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

S Helčou výhledově přemýšlíme o rekonstrukci našeho bytečku. V pokojích máme parkety, v předsíni momentálně starou dlažbu a v kuchyni staré lino.

Představa Helči - předsíň, WC, koupelnu a kuchyň vydláždit jedním druhem dlažby

Moje představa: v předsíni nechat cca 2m za dveřmi dlažbu, zbytek předsíně položit parkety. Koupelnu i WC položit novou dlažbu a v kuchyni (má tvar L, na kratší straně je jídelní kout, cca 2m2) položit měkčené lino (s 5mm filcovou podložkou), v jídelním koutě pak opět položit parkety.

Proč nechci v kuchyni a předsíni dlažbu???

a) Máme téměř půlročního kluka a jak si pamatuju sebe, tak cca do 6 let byly všude v mém okolí angličáky, já lezl po kolenou a hrál jsem si s nima - představa Helči, že když prcka budou studit od tvrdé podlahy kolena, tak si bude hrát jinde - mi přijde poněkud úsměvná.

b) Slyšel jsem, že v kuchyni je dlažba dost nepraktická, protože když cokoli spadne na podlahu, je to z 95% rozbitý a hrozí i poškození dlaždic - třeba když spadne hrnec, tak je velké nebezpečí, že dlaždice prasknou a vyměnit tu prasklou bude asi dost náročný

Jak to máte zařízený Vy???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzu ti privezt vzorek lina, ktere si daval do kuchyne bracha, vypada to podobne jako plovouci podlaha a je to moc pekne ;)

ja prave premyslim, co budu davat do kuchyne za podlahu... bud dlazba, nebo prave tohle zminovane lino. co se tyka rozbijeni, pokud ti nespadne litinovy hrnec, tak to odnese spis to co spadne, nez podlaha...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týká trvanlivosti podlahy. Mám v celém bytě lino - Novilon, to je jedno z těch dražších, ale vypadá právě jako "plovačka". Obecný problém lina je ten, že se poškodí - v obýváku byla díra od stěhování skríně, v kuchyni od spadlého nože. Už je to opravené - šikovný podlahář vyřízl kousek ze zbytku, který jsem uschoval do sklepa, vyřízl tu postiženou část a oboustrannou lepící páskou to krásně přilepil na původní místo. :)

U dlaždice by ta oprava byla asi náročnější.

Ze zkušenosti můžu taky říct, že nejlépe v bytě vypadá stejná podlaha ve všech místnostech. Pokud už nneí úplně stejná, tak alespoň dodržet materiály - např. dřevo (parkety, plovačka).

Jinak Ti neporadím - v tomhle starém bytě, který máš, si neumím třeba dlažbu vůbec představit, nicméně třeba v koupelně jsem u vás nebyl - zatím. :D

Jo a do dětského pokoje se chystáme položit koberec - právě kvůli tomu, že je od podlahy celkem chladno a dítěti to nevysvětlíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja do kuchyně položil dlažbu -na WC a do koup. taky.. Do předsíně a pokoju uvažuju o laminátovej plovoucí podlaze,ale na tu předsín by jí bylo asi škoda,tak to asi nakonec bude zas dlažba -možná i lino...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nevím, ve kterém poschodí máš byt, ale obecně plovoučka a dlaždice je studená. Já mám v kuchyni plovoučku, ale už bych si jí nedal. Mamce i tchýni jsem doporučil "lino" a jsou nadmíru spokojení (jen ty ostré předměty linu nesedí :bojim) ) O parkety se musíš - nebo měl by ses - starat. Takže já hlasuji pro lino. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nedávno jsme koupili dům a postupně ho zařizujeme.

Uvažovali jsme o plovoučkách, ale nakonec to dopadlo tak, že jsou všude koberce, pod nimi jako tepelná izolace mirelon. V přístupové "hale" je zatím něco jako dlažba (nevím jak se tomu říká, takový ten stěrkový beton). Ale plánuje se tam čistící zóna.

V koupelně je lino. Na záchodě zatím taky, ale je jen otázka času kdy pojedu kolem koberců a koupím tam nějaký zbytkáč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kuchyni mame dlažbu již dlouho a jeste se nic neznicilo. jelikoz pri smazeni a podobnych ukonech muze strikat olej az na podlahu , tak je dlazba na udrzbu idealni. Na chodbe mame taktez dlazbu (dlouha nudle), ale tam uvazuji koupit dlouhy koberec, ktery se potahne celou dylkou chodbya neni az tesne ke zdi, takze po stranach bude videt i dlazba. v pokojich mame lamino plovouci, mame velkeho psa, ketry tu lita a zatim neni na podlaze nic znat (krome "par" chlupu :) ). Jinak jsem odpurce kobercu v obytnych mistnostech, prach, zviratka prezivajici uvnitr apod.

Dale budem pomalu budovat podkrovi, kde pouziji stare dubove fosny, ktere jsou ted jako podlaha na pude, obrousit, nalaknout a bude podlaha uplne luxusni :super

[upravil dne 19/5/07 petr307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No my si nejspíš zase koupíme lino ...do kuchyne dlažbu nechci (ta, co by se mi líbila, by na té ploše byla příliš drahá a navíc studí) a podle mě tam plovoucí nemá co dělat, znám to z bytu, není nad hladký snadno čistitelný povrch, navíc máme lino se vzorem a la dřevěná podlaha a vypadá to hezky) :) Taky jsem uvažovala nad marmoleem, ale to bych chtěla i s topením v podlaze a to zas není u nás praktické kvůli výšce (u nás spíš nížce :) ) stropů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporoučuji pokud možno zachovat parkety, kde to půjde, není nad ně. Do chodby a koupelny, příp. WC z praktických (držbových) důvodů dlažbu, a do kuchyně dlažbu ne - my máme korek, je to super, Lída si ho nemůže vynachválit, máme korkové dlaždice asi 40x40 cm. Je to teplé, měkké, estetické. Nebo by nebylo špatné Marmolemum, případně origo lino (směs přírodních materiálů, néé umělá hmota!). Rozhodně bych vynechal koberce - roztoči, prach, atd. = alergie. Jinak mi se svými názory docela silně rezonuje Vvitty. :super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parkety v obytných pokojích (kde nyní jsou) samozřejmě nechám, o tom není sporu - spíš mi jde prostě o kuchyň a předsíň, kde se mé a Helči názory poněkud liší.

Mila_S - bylo by možné vidět tu kuchyň s korkem na vlastní bulvy??? Že bychom se s Helčou vypravili k Mila_Sům na kávu (nebo aspoň fotečku, please)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žena když vybírala, podlahu do kuchyně, tak volila jednoznačně lino. Jednak se lépe udržuje, protože je to hladký povrch, nemá spáry jako dlažba, kde je tendence, že se drží špína zvlášť v kuchyni, a není ta podlaha tak studená, což byl další argument, když už tam musí utrácet čas.

Vybrali jsem takový vzor jako dlažba, vypadá to dobře, a již několikrát jsem se setkali s otázkou, co že je to za dlažbu.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Parkety v obytných pokojích (kde nyní jsou) samozřejmě nechám, o tom není sporu - spíš mi jde prostě o kuchyň a předsíň, kde se mé a Helči názory poněkud liší.

Mila_S - bylo by možné vidět tu kuchyň s korkem na vlastní bulvy??? Že bychom se s Helčou vypravili k Mila_Sům na kávu (nebo aspoň fotečku, please)

Ona to je spíš taková mini kuchyň, propojená s obývákem, který je zase zároveň částečně jídelnou. V obyváku jsou parkety. Pokusím se to nafotit, když se vám to bude líbit, tak se můžeme domluvit na náfštěvě; btw my to máme ještě kombinované s podlahovým vytápěním, protože pod námi je garage. V kombinaci s hnědou kuchyní to vypadá dost dobře.

[upravil dne 21.5.07 Mila_S]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...