georg

nemrzka

40 posts in this topic

Se tam vejdou takový 2-3 balení a já dávám zásadně vanilkovou...:D:D:D.

Leju asi 4 Litry a zbytek dolejvam vodou.:D

Já tam nalil 3 litry toho Pežo?áckýho koktejlu. Je to cca 1:1 a do -37°C

Litr stojí okolo 150,- kaček

hics: ja se ale ptam na nemrzku, ne na zmrzku :D:D. Mnozstvi uz vim - prej 6,6 litru celkem. Par lidi me uz varovalo, abych nedaval fridex, takze bych tam nechtel nalejt nejakou podobnou sr...u.

Já tam mám teď druhým rokem nějakou zelenou tekutinu, neznám značku, ale nějakej Antifreez to bude .... .

ano obyčejný Fridex nebrat, jinak je podle mne jedno jestli je nemrzka modrá, zelená či jiné barvy. důležité pro další život motoru je oby tam byla. :D:cool:

Ta zelena tekutina bude zřejmě PRESTONE řekl bych že dost kvalitní nemrzka nebo zmrzka jak kdo chce:-))))

myslikovjan: ono je to jedno jen do ty doby, nez to smichas!!!! Potom se ti to pekne zdrcne a ucpou se ti treba hydice tema chuchvalcema (hlavne v zime to bude mit tu tendenci) TAK NA TO BACHA!!!

je mi to jasný, že nemrzky se míchat nemají, já měl na mysli pouze barvu, mýmu pažoutovi je jedno jestli mu tam namíchám zelenou, nebo modrou nemrzku. Důležitá je kvalita a antikorozní ochrana. :cool:

no ja nevim, ale vzdycky, kdyz tu nemrzku vypustis, tak ti tam neco zbyde a kdyz pak nelijes tu jinou, ta se ti to pekne zdrcne ..... (mluvim z vlastni zkusenosti)

Čtu tu nějaké nespokojenosti s Fridexem, sám jsem minulý rok chlad. systém vypustil, propláchl několikrát destilkou a nalil novou náplň Fridex G46 (zelenomodrá barva). Byla to chyba ?

Jistěže pokud ti v chladícím sytému zůstane více chladící kapaliny než je zdrávu a použiješ novou, která se s tou dosavadní neslučuje, lze předpokládat nějaký problém.:cool:

no vidis, a ted mi rekni kolik lidi nebo v kterejch servisech proplachujou chladici system pri vymene nemrzky.... tipl bych tak 2 ze 100 a to si myslilm, ze je dost malo...

no jo no, kdyz vona ta modra je po vetsim zredeni zelena, a pak babo rad :):cool:

Ja som tam dal ten Prestone-je zelený, mam ho od vlani a som s ním spokojný, nikde mi to nerobí problémy. 1:1 to má dobré hodnoty bodu mrznutia.

A s cim tu nemrzku michate? S obyc vodou nebo s destilkou? (ja nekde slysel ze se to s destilkou michat nema - proste obyc voda)

To by me zajimalo, proc by se nemohla michat s destilovanou vodou? Co ja vim, tak nektery druhy se muzou michat rovnou s normalni vodou z kohoutku aby clovek nemusel kupovat destilovanou vodu, ale ze by nejaky vyrobce vyslovne zakazal destilovanou vodu, o tom jsem jeste neslysel.