Sign in to follow this  
Followers 0
Fuggy

Žárovky 100W

21 posts in this topic

Zdravím peugoťáky!!

Měl bych jeden dotaz.Koupil jsem si 100 Watové žárovky do předních světlometů a chtěl jsem se zeptat jestli s nimi má někdo zkušenosti.

Slyšel jsem že jsou moc silné a můžou způsobit spálení celé kabeláže.Máte stím někdo zkušenostï???:super

kabely by to měly vydržet ale po čase se ti může spálit nebo zčernat parabola.

Původně zaslal: Fuggy

Zdravím peugoťáky!!

Měl bych jeden dotaz.Koupil jsem si 100 Watové žárovky do předních světlometů a chtěl jsem se zeptat jestli s nimi má někdo zkušenosti.

Slyšel jsem že jsou moc silné a můžou způsobit spálení celé kabeláže.Máte stím někdo zkušenostï???:super

bych tě nechtěl potkat v proti směru.máš ty žárovky tři? znáš to vyhláška-od každé žárovky jedna náhradní:D

1/ je to zakazane

2/ oslnuje to protijedouci auta

3/ vypali ti to parabolu

4/ po case ti odejde elektroinstalace, ktera na to neni stavena

5/ zacni shanet packu na spinani svetel, protoze uz ty klasicke svetla ji uspesne vypaluji, zejmena dalky krasne odchazeji...

a prosim, nejezdi proti me, dekuji ;)

tak páčka se dá zachránit tím že tam dáš spínané relé napojené přímo na baterku, tím převedeš zátěž z páčky, parabola by taky měla vydržet (POKUD JE ORIGINÁL) ale potkat bych tě taky nechtěl:cool::cool::cool:

Je to hezké že se zeptal,tím máme šanci přežít,doufam,že je nepoužije:bojim

Vy delate jako by to bylo neco hroznyho potkat nekoho s temahle zarovkama :myslim... Myslim ze oproti xenonum je to jeste dobry. Xenony by sice meli mit stelovani uhlu sviceni podle nakloneni auta, ale nevim jak je to mozny, kdyz potkam nekoho s xenonama, tak nic nevidim.

Lado, me uplne staci potkat nejakeho idiota, co se ani nenamaha seridit si standardni svetlo... a ze takovejch jezdi...

Xenony kdyz jedou proti me tak je nesnasim ale kdyz jedou s mnou tak nad ne neni. je to jak ve dne :super

Jasně.díky za odpovědi.Ale zapoměl jsem napsat že jsem si je pořídil do dálkových světel.Do potkávacích bych je samozdřejmě nedal;).Tak mám klasické 55W.

Jen mě zajímalo když se dálka tak často nepoužívá jestli tady je nějaká možnost poruchy díky 100W žárovkám.

Jinak dík.:super

Původně zaslal: Edison

Já osobně chci zkusit tyhle: http://uni.autodoplnky.cz/philips-zarovka-h7-12v-55w-model-xtreme-power-80-s4085328 O barvu mi anitak nejde, jako o dostatek světla. Než to nahánět watáží mi to přijde jako rozumný.

lidi co je měli tak řikali že svitivost super ale že bohužel rády často praskají, jsou prej náchylné na otřesy, když je zahřaté vlakno a přejedeš par nerovnosti tak to prej nevydrží

Já to všechno četl. Asi je potřeba si zvážit, chci-li světelný výkon, nebo nějaký vzhled. Přecijen +80% se blíží 100W více, než +50% blue. Na feldu jsem dával SilverStary +50% a max. spokojenost. (to jsem ještě nevěděl o těch +80%, hehe :-).)

Původně zaslal: Edison

No nevim. Na to, že to je docela novinka...

novinka to neni, už loni myslim někdy v listopadu v A&T magazinu to mělo recenzi že to jsou jediné žarovky u nas schvalene s modrym svetlem

kdyz uz je rec o zarovkach?co je pravdy na tom,ze kdyz je plastove prekryti svetlometu,museji byt zarovky s UV filtrem??

no vetsina zarovek UV filtr ma, UV zareni urychluje starnuti polykarbonatu ze ktereho jsou ty kryty svetlometu, takze po delsim case by mohlo zloutnout, objevit se drobne prasklinky apod.

no ja ze pred cockou mam malej flicek mikroprasklinek,takze na tom neco nejspis bude!!