Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozdíl mezi 307 SW a 307 Break - combi


mhraven

Recommended Posts

Ahoj já vím, že dostanu po kul.. , že si mám pročíst forum , zvažuji koupi noveho respektive ojetého OA v ceně cca 240000 , Kč , vybírám mezi Fiord Mondeo Combi 2.0 TDCI , Citroen C5 a P 307 kombi . Jaký je prosím rozdíl mezi uvedenými verzemi P 307 SW a 307 Break , jaké auto byste volili vy ? jaká je spolehlivost a nejcastejsi zavady P307 a co ceny ND ? Moc budu rád za odpovědi a předem se omlouvám .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dva důvody pro SW-éčko 7 míst,prosklená střecha.

Taky jsem vybíral mezi mondeem a 307-čkou SW (hádej kdo vyhrál)

A ta poruchovost znám lidi co nadávaj na forda a jiní na něj zas nedaj dopustit.Myslím že každé auto má své slabší místa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám breaka a taky jsem spokojený:D ale je fakt, že mi už párkrát ty přídavné sedačky chyběly, ale zvaž jestli budeš dávat dalších xx tisíc za sedačky a pak se ti budou válet v garáži.

Breaka jsem bral kvůli :

- pevnému platu vzadu

- rovné sedačce vzadu

- barevné kombinaci (žlutá se stříbrnou se nám nelíbila:D)

- vyšší ceně SW

- obavy z lidské blbosti - Helé fakt to střešní okno nejde rozbít ?

- úložnému místu na vercajk - SW tam má místo na nohy

ale jinak rozhodně SW nehaním, prostě jsem si vybral.:roker

[upravil dne 18/5/07 lamancha]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli chceš v autě občas přespat, tak v SW to nejde.. Nevím jak v breaku, myslím do jaké míry je podlaha po sklopení zadních opěradel rovná. Mám SW a tohle je podle mne jeho jediný handicap proti brejku. Sedadla do třetí řady je dobrá věc, ale: prostor pro nohy je pouze pro malé lidi nebo děti, a děti bych tam v životě neposadil, protože by měly hlavu hned před zadním oknem a jakýkoliv malý náraz nějakého nedobrzdiče by byl fatální!!:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Velickin

Jestli chceš v autě občas přespat, tak v SW to nejde.. Nevím jak v breaku, myslím do jaké míry je podlaha po sklopení zadních opěradel rovná. Mám SW a tohle je podle mne jeho jediný handicap proti brejku. Sedadla do třetí řady je dobrá věc, ale: prostor pro nohy je pouze pro malé lidi nebo děti, a děti bych tam v životě neposadil, protože by měly hlavu hned před zadním oknem a jakýkoliv malý náraz nějakého nedobrzdiče by byl fatální!!:bojim

spát se dá právě v pohodě, buď na karimatce nebo dvojnafukovačce - ušetříš za stan:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, když bych jel sám, tak si doma sedačky vyndám ale když jedeš s rodinou, tak to je mám nechat (sedačky) někde venku? A co ta stupňovitá podlaha? Já vim, že to jde něčím vyrovnat, ale šlo mi o srovnání standartních vlastností...:nevim

PS: Trochu nerozumím tvému předchozímu příspěvku, tys koupil break kvůli vyšší ceně? Nebo je to překlep...:D

[upravil dne 18.5.07 Velickin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

... v Rosicích u Brna mi na to spadla doprostřed z výšky asi tak kilová hruška. Byla to šlupka jak hrom, ale sklo vydrželo, jen na něm zůstaly zbytky "hruškovité" dužiny. Ale asi by to nemusela být ani taková pecka, pokud by to nebyla hruška ale něco tvrdšího s ostrýma hranama (jako třeba velký šutr nebo sekyrka závistivého souseda:-).

A tu roletku zatahuji, jen když mám tmavé oblečení a svítí mi na něj zkrz to sklo sluníčko (neboť sebelepší klima je v takovém případě na nic). Jinak mi totiž připadá, že s odtaženou roletkou funguje dvouzónová klima v našem "faceliftovaném" SWčku lépe, než se zataženou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výhody SW:

- střešní okno

- velká variabilita (ne lavice, ale jednotlivý sedadla, možnost tří řad)

- cinema posez (každá řada je výš)

- doplňky v chromu, příp. v barvě karoserie (u Breaku v černé)

- v základu je lepší výbava, kola atd.

- nějaký další drobnosti

výhody Breaku (už byly zmíněný):

- nižší cena

- pevný plato

- "kapsa" na nářadí v kufru

Jinak SW skutečně doporučuju!!! :super

Střechu zatahuju, když stojí auto delší dobu na slunku, je to pak poznat. Jinak jezdím většinou s odkratou střechou, klima to v pohodě stíhá, sklo je zatmavený a docela ten svit taky odfiltruje.

PS: Jinak to sklo je nějak vysoce tvrzený, mělo by vydržet i bouračku. Samozřejmě, že totálku asi ne, ale zkoušet to nemíním. :bojim

[upravil dne 31.5.07 Ferin007]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem koupil SW, miluju tu prosklenou střechu :-) Mám dojem, že break nemá možnost sedadla kompletně vyndat. Další možností SW, je vyhodit třeba jednu sedačku z druhé řady a dát ji do třetí, vznikne dlouhej prostor. Třetí řada je jinak fakt jen pro děcka do 10ti let. Dalším důvodem byla lepší výbava. Mám ve výbavě i stabilizaci, tuze dobrá věc :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 15 let později...

A cenu za vytažení kostlivce měsíce získává... :potlesk

Ty auta jsou z venku stejné a ve vnitř skoro taky. A ano v SW jdou všechny zadní sedačky vyndat.

Každopádně o5 odkaz na dlouhé zimní večery - https://public.servicebox.peugeot.com/APddb/

image.png

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ZDZD však u breaku ty sedáky vyndáš taky ;) a pak záleží jak moc máš posunuté přední sedačky. Zrovna dneska jsem naložil 2m roli lina - PZ sedák vyndat, sklopit opěradlo, spolujezcovu sedačku úplně dopředu, lino trochu šikmo, a úplně v pohodě, i kufr jsem zavřel :)

 

Sedáky vyndáš pod úhlem cca 45-60 stupňů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Mam Break. Vyndavam sedaky a sklopenim operadel druhe rady vznikne rovne spani. Na spani na rybach idealni auto. Samozrejme na tyto ucely jsou lepsi auta, ale byl jsem prekvapeny co se tam vejde. Matrace z postele uplne v pohode

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...