bj12

Fap a aditíva

8 posts in this topic

Mám 307 sw 110FAP 79kW, mám najezdené 150 tis. km. Ide mi zatiaľ bez problemov, ale chcel by som vyčistiť FAP filter a doplniť aditíva. Poradte mi, kde je presne ten filter, ako sa čisti a tie aditíva tiež kde sú, ako sa plnia a aké mám kúpiť? Ďakujem:myslim

Koupíš jen u Peugeotu, sám to vyčistíš ale jen na chvili. Doplnění aditiva je spojeno se zásahem do ŘJ, tzn, nepomůže jen nalít. Pokud Tě zajímá víc info o FAP a jiné varianty řešení napiš do schránky.

Ako to môžem vyčistiť sám? Tie aditíva si nemôžem naliať sám? V servise to bude veľa stáť a neviem či mi bude ochotný len vyčistiť.

Najdi si ve vyhledávání to téma. Bylo to tady propraný za všech stran.

Ale nejlepčí bude to neřešit a až se ti to samo ohlásí, tak s tím zajeď do servisu. Předtím nic čistit ani dolívat nemusíš.

jake jine reseni ?

FAP se cisti horkou vapkou, vyndas z vyfuku, rozpulis ho, a vapkou s horkou vodou ho vyfoukas. Jediny a zasadni problem bych videl v tom, ze sou v tom karcinogeny a bordel, takze to delat jen tak na zahrade nebo do kanalu nebude zrovna setrne, v servisech na to maji vybaveni a predopkladam, ze tam kde to vyplachujou se toho odpadu i radne zbavujou, proto to stoji taky penize. Ale jako u peugeotu dat za to 7-10tisic je nesmysl. Myslim, ale nevim to jiste tu nekde padlo, ze vasendovci to delaji, za 3 tisice nebo tak, v cene je samozrejme jak prace, tak asi i nove tesneni na fap mezi ty dva dily atp.

Původně zaslal: Ferin007

Najdi si ve vyhledávání to téma. Bylo to tady propraný za všech stran.

Ale nejlepčí bude to neřešit a až se ti to samo ohlásí, tak s tím zajeď do servisu. Předtím nic čistit ani dolívat nemusíš.

dovolil bych si akorat upresnit, ze dolit aditivum je dobre i pred tim enz ti ohlasi, protoze kdyz ohlasi a dolijes, tak se to musi smazat v pocitaci. Pokud jen dolijes driv nez dojde, tak v pocitaci mazat nic nemusis. Pokud si ale za to doliti + vymazani vemou treba hodinu prace + cena aditiva, tak bych to neresil a pravda nechat az si rekne o to auto samo.

Kromě toho, že je to prasárna, tak to domácí "vyčištění" je stejně jen dočasný. :bojim