Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

MDF - co je to zač?


renm

Recommended Posts

Prosím o radu co je vlastně ta MDF?

Volal jsem asi na pět míst kde bych mohl MDF získat - nábytek, stolařství... a pochodil jsem až u toho pátého, vyřeže mi to přesně na míru. Ale měl jsem 5-ti minutový rozhovor o tom co je vlastně MDF a jaký je rozdíl mezi MDF a dřevotřískou - žádný! Tak jsem to pochopil. Říkal že MDF je dřevotříska potáhlá laminem...toť vše. Takže říkal že mi to vyřeže asi z té dřevotřísky..

Takže co je na tom pravdy? Nejsem dřevař. Když se všude doporučuje MDF tak místo něj mohu šoupnout dřevotřísku? je to to samé?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vím,tak MDF deska mi příjde o něco lehčí jak dřevotříska, a trošku líp se s ní pracuje jak s obyč dřevotřískou,co tak odhaduju tak to chceš na zadní plato, a je pravda,že hlavní rozdíl je v tom,že MDF je potáhnutá laminem.

Osobně bych si to udělal z MDF desky. :super ale jinak v tom žádný rozdíl není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: renm

Přesně tak, na zadní plato. Jak si to mám udělat z MDF když to nejde nikde sehnat?

Takže když si to nechám vyřezat z té dřevotřísky a nechám potáhnout laminem tak z toho budu mít MDF? :myslim

Nikde sehnat?? Já teda MDF desku kupuju v baumaxu nebo obi tam to prodávají a odřezky stojí pakatel... Teď nedávno jsem tam kupoval kus na plato pro sebe a vyšlo mě to na 40kč odřezek zbytek co na plato stačí bohatě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: renm

Teď jsem volal do Baumaxu - výsledek- nemají a neměli, mají jen sololit, jakousi dřevotřísku a Dtd...

Když jsem se toho dřevaře ptal jestli vůbec ví co je MDF tak řekl že netuší...:aut

Hmm nechci jako nějak rejpat,že bydlím v Praze ale nechce se mi věřit,že jinde u tebe to nemají a mám tu nejaký extra special OBI a BAUMAX. :myslim :myslim :myslim Tak jedině to udělat z tý obyč dřevotřísky,kdysi se to z toho dělalo,že nic jinýho se sehnat nedalo a bylo to taky vpohodě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cetl jsem zde par omylu:

MDF deska je tezsi nez DTD - drevotriskova deska (u DTD se jeste rozlisuje velikost trisek)

MDF neni potazena laminem to je takzvane "Lamino" je to drevotriska potazena laminem

MDF sou lisovane velmi jemne piliny s nejakym lepridlem vysledek - je mnohem tuzsi nez DTD a ma lepsi akusticke vlastnosti, prot se plata delaji z MDF.

Kdyby mel nekdo zajem tak otec ma stolarnu a neni problem jakykoli plato udelat na miru. Jestli ma nejakej stolar problemy sehnat MDF tak to neni poradnej stoalr amji to v kazdem drevoprodeji kde prodavaji drevotrisky lamina masiv atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...