Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2. pár brzd.svetiel break


kadaver

Recommended Posts

Tak v nedelu som sa pustil do zapojenia toho 2.paru brzd.svetial na 406 break. (

Tie na 5.dverach. Po 2hod prace som to uspesne zvladol. Foto dodam ked budem s fotakom pri PC.

Ak sa do toho chcete pustit tiez, budete potrebovat:

1. sikovne ruky

2. trpezlivost

3. 7m tenkeho kablu

4. pajkovacku

5. prepojovaciu svorku

6. izolacku

7. mazadlo na kabel. napr. WD 40

Postup je celkom jednoduchy, pokial sa aspon trochu hrabete v autach. Najprv si z kufra dveri odmontujte tapacirung. Odmontujete lampy. Otvorite ich a pod dvojvlaknovou ziarovkou je kruzok. Ten dostanete von tak, ze opatrne vyhnete smerom hore kontakt na svetlo. Do kruzku navrtajte dierku, prevlecte odizolovany kabel, urobte na nom cinovu hlavicku-kontakt pre 2.vlakno ziarovky. Potom ho tahajte okolo strunky v "objimke" a pod kontaktom ho vytiahnite cez vacsi otvor von. To iste aj na 2. lampe. Potom treba demontovat plast.kryt kablov na lavej strane dveri. Z dveri pretiahnut kabel von cez gumu(ide to tazko, preto treba WD40) a cez 2. gumeny krk pod spojlerom pretiahnut dnu, dole az ku svetlam. Tam ten kabel prepojte svorkou na brzdove svetlo. Kabel c.2, ale overte si to! :) Potom vsetko oskusat a ked to funguje poskladat, poriadne zaizolovat. Drzim palce! Dufam, ze som to napisal dost zrozumitelne. Snazil som sa byt vystizny a strucny. :D

[upravil dne 17.5.07 kadaver]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vies, ze sa da toho vela...len ten cas...

Ja chcem najblizsie poriesit zadne hmlovky na dvojvlaknove a urobit z nich koncove + hmlovka. :D

Původně zaslal: komisar

fotečka by nebyla??

mne jen napadlo dalo by se udělat i tak že při brzdění se rozsvítí zadní mlhovky,ale muselo by se to udělat přes diodu,aby pak při mlhovkách nesvítili brzdovky,Jinak se dá dělat více věcí ale chce to čas na hraní:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

je to pekne!!! Tak at ti to sviti!

taky jsem otom přemyšlel a budu to brzy realizovat, akorad já si ulehčím práci a + na druhe brzdové světla si vemu od třetího brzdového světla ve spojleru. to jsem hlavička coo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

to jo a dá se udělat ještě pokračování na tu mlhovku a k tomu ti stačí jen *******:papa

[upravil dne 24.5.2007 komisar]

no leda tam narvat ještě jednu 21W ,objímek mam v práci hromadu a stacilo by tam vyvrtat jednu díru z boku na tu objímku + vypilovat dva zářezy pro upevnění te objímky ale netušim zdali pak nandam tapec ,nevim ted kolik tam je mista,se zitra mrknu a vymyslim něco,protéže se mi mooc libí kdyby to svítilo všechno, ty jo to bych tam mohl dat rovnou objimku na dvouvlaknove žarovky ,a svitily by vsechny tři vlastně šest najednou a pak i jako brzdove světla, je to uchylny ale jestli to vyjde bude to parada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

na tu mlhovku nepotřebuješ objímku vůbec:papa

potřebuju aby mi fungovala mlhovka a brzdy zvlašt kdybych při zapnute mlhovce šlapl na brzdu a do te jedne žarovky bych tím padem pustil 2x 12V tak by to byla dobra exploze:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne jak rika komisar loupni tam diodu (ne svitivou :D ) a mas po ptakach. jinak neboj ikdyz tam privedes 5 kabelu s 12V tak se nic nestane a bude tam 12V :aut

akorat musis rozchodit i pravou mlhovku, ale to se tu taky resilo :) a zapojis to prez jednu diodu este usetris

[upravil dne 24/5/07 buml]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

dáš tam diodu,zabrzdíš a dioda pustí proud do mlhy a svítí,pokud zapneš mlhu tak svítí jen mlha nebo se mejlím??

no jo ale co se stane když maš puštěne mlhovky a šlapneš na brzdu , ta dioda tomu nezabrani, prostě do té jedné žarovky přidjde 12V ze dvou stran, proto tam chci dat extra žarovku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...