Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tlak v pneumatikách Peugeot 406


benik1984

Recommended Posts

Zdravím. Mám jen malý dotaz. Podělte se prosím se zkušenostmi s huštěním kol na delší trasy... Peugeopt 406 sedan 97/98. Klasicky hustím na 2,3 - 2,4 baru, ale jdeme ve 4 lidech 1300 km tam a zpět. Když jsme se naložili, tak mi gumy připadly v celku dost měkké a sedlé. Pojedu jen po dálnicích. Mám gumy Barum Bravurrius letos kupované. A v Barumu mi nedokázli říct kolik je tak idálka.. Díky. Ruben :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Zmeni se najak tlak kdyz mam gumy 215/45R17? Nebo tam ma byt porat tech 2,4 (akorat objem vzduchu v kolu bude mensi oproti 195/65R15)???

Taky jsem to řešil, protože když jsem do tohoto rozměru dal předepsaných 2,2 tak vypadali jako píchnuté. Teď jsem to zkusil na 3,0 ale to už je zase asi moc. Tak to malinko odpustím na cca. 2,7 a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

tady je tabulka z mého bývalého vozu-sedan HDi 80kw, je tam 2.3 Atm (Bar) vpředu i vzadu při pneu 195-65-15 , hustění je stejné, když je vůz zatížen zpolovic, nebo když je zatížen zcela

 

 

 

post-8797-0-50107900-1414957602_thumb.jp

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem do manuálu a není tam uvedeno přesně, jaký má mít pneumatika tlak. Jinak jsme do příspěvku výše dával tabulku s tlakem v pneu z ,,moudré" knihy.

 Osobně jsem ve čtyřech do Chorvatska foukal (studené pneu) 2,5 baru. Rozměr pneu : 195/65/15 R. Sedan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je tabulka z mého bývalého vozu-sedan HDi 80kw, je tam 2.3 Atm (Bar) vpředu i vzadu při pneu 195-65-15 , hustění je stejné, když je vůz zatížen zpolovic, nebo když je zatížen zcela

A tady je názorná ukázka jak si výrobce vymýšlí.

post-19069-0-57625500-1415049158_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zdravím.. nechcem zakladať novú tému ale mám otázku.. mám peugeot 406 1.8 16v 85kw rv2003 a našiel som si na nete vraj pneumatiky by mali mat cca 2,3-2,4baru to je v pohode doteraz som to tak tlakoval na zimných 14tkach.. ale kúpil som si nové letné kolesá 17tky s pneu 205/40 a bývalí majitel ktorý mi ich predával hovoril že by som ich mal tlakovať na 2,7 baru.. myslíte si že to je dobrý nápad? 

Upraveno uživatelem Mischino19
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...