Staňa

405 sri

21 posts in this topic

Vlastním 405 sri r.v.1988 mám problém s kolísajícími otáčkami.Při nastartování chladného motoru otáčky vyskočí na 3000 potom klesnou na 1000 když motor chcípnu a znovu nastartuji otáčky znovu na 3000 potom pokud nepřidám plyn ta to chcípne.Při volnoběhu se otáčky pořád houpou.Jinak čtyřistapětka OK.:potlesk

Typnul bych to na váhu vzduchu nebo volnoběžnej ventil:super

Původně zaslal: Mefisto86

Typnul bych to na váhu vzduchu nebo volnoběžnej ventil:super

Prosím o vysvětlení proč se to stává jen při studeném motoru a ne pořádběhem další jízdy??Po zahřátí otáčky nekolísají.Mám podobný problém u obyč 405 GL 1,6

cau vahu to ma mam taky sri,zkus si ji od nekoho pujcit a prohodit jia potom uvidis,nebo zajdi na diagnostiku

No jestli je to motor DFZ(77kw) tak bych typoval spinač chodu naprazdno(je umistenej na klapce) nebo ten prutokoměr.Motory 1,9-DFZ,D6A a DKZ volnoběžnej ventil nemají,krokáč taky ne,tohle je MPI.Naschal bych zkusil odporovy teplotní čidlo proměřit.....:myslim:papa

predpokladal jsem teda, ze v 88 tam byl jednobod, ale je mozny, ze si to pletu s GRI, zkus zjistit kod motoru.

Po zahrati to dela co? Taky houpou?

Mám takovej divnej pocit, že 1,9 se dělaly jen s vícebodem....

Původně zaslal: Hafity

Mám takovej divnej pocit, že 1,9 se dělaly jen s vícebodem....

tak to mas spatnej pocit

Jo! Se omlouvám! Vloudička sen chybyla! Fenix 1B byl na 1,9 jediný systém s jednobodem. Teda aspoň tak praví Vivid Automotive...

Je to čtyřbodové vstřikování Bosch Jetronic a váhu vzduchu tomá. Jinak díky za rady. Staňa

Mám takovej pocit, že by u toho měli jít vyblikat chybový kódy:myslim

A já myslel, že to kolísání otáček u starých SRiček je normální.. :D:cool::P

Když jsem to koupil, tak držely volnoběžné otáčky tak na 1800ot/min. Protože je někdo zvedl jen šroubkem na doraz škrtící klapy, volnoběh nespínal vůbec, elektronika si tedy myslela, že je pořád přidaný plyn (nefungoval ani sytič a se zimným motorem se nešlo pořádně rozjet..) Po čase začaly otáčky úplně šílet, po nastartovaní to vždy vyběhlo na 3tis, spadlo na 1tis, vyskočilo na 3tis, a zase spadlo na 1tis (to vše během dvou sekund) a pořád dokola - tohle dělá, když se ti do sání dostavá někudy vzduch, nebo pokud máš nefunkční váhu vzduchu (já měl vychozenou škrtící klapu, i když byla zavřená, tak kolem byly 1mm mezery :D Navíc jsem měl úplně zoxidovanou váhu vzduchu, ani se nehla.. Stačilo vyčistit a namazat..) Po několikátém rozdělání motoru jsem tyhle mušky vychytal a motor po nastartování drží 1500ot/min, po minutě klesne na necelý 1tis a drží je v pohodě, nestane se, že by chcípl.. Takže v první řadě zkontroluj, jestli máš dobře seřízený spínač na škrtící klapě - po přidání plynu musí slyšitelně cvaknout, když tak ho zezadu povol a pootoč.. Zadruhé dotáhni a zkontroluj všechny hadice co vedou do sání, jestli si to někde nepřisává, třeba problematická u mě byla ta, co vede do parohu sání, tenká co vede do sání od regulátoru tlaku paliva a poslední od nálevky oleje na odvětrání a vlastně ještě ta tenká, co vede od nálevky oleje do škrtící klapy.. Takže u mě všechny :D časem ztrouchniví a vyloženě se rozsypávájí v ruce.. A nejvíce mě zlobila hadička, která jde z klpay sání do podtlakového regulátoru předstihu, tu jsem měnil snad 4x !!! Teď tam mám silikonovou a konečně je klid, ostatní vždy praskly a přisávaly vzduch..

C.J.: Tak koukám, že ta váha vzduchu je stejná všude :D;) Hlavně, že už je to good.

Jinak bych taky začal těma podtlakama a váhou vzduchu, je to nejmíň náročný na peněženku a hotovka za chvíli :super

Spínač škrtící klapky cvaká,váha vzduchu se taky hýbe a hadičku k podtlakovému regulátoru jsem už taky nedávno měnil. Skusím ještě překontrolovat ostatní hadice.:mrk

Předpokládám že svíčky máš dobré a nemáš Brisk :D Na ty to nejen kolísalo, ale i cukalo do 2tis ot/min.. Na Bosh jede úplně jinak... Pak ještě zbývá proměřit kabely a fajfky ke svíčkám, a pokud ani tam není nic neobvyklého, tak spíše konstatovat, že to kolísání je normální.. :roker Jinak se můžeš pustit do finančních sebevražd jako výměna či čistění vstřiků, diagnostika, výměna teplotních čidel.. :roll Mi stačí že to jede a že nežere i trávu kolem cesty..

Původně zaslal: C.J.

Mi stačí že to jede a že nežere i trávu kolem cesty..

C.J: tys delal prestavbu na TD? :myslim:myslim:myslim :mrk:D:D:D

Původně zaslal: Pata

Původně zaslal: C.J.

Mi stačí že to jede a že nežere i trávu kolem cesty..

C.J: tys delal prestavbu na TD? :myslim:myslim:myslim :mrk:D:D:D

:D Skoro.. Spotřeba pod 9l /100km a ve městě, to je proti původním 13l pěkný rozdíl :super:D