Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pylový (kabinový) filtr - výroba-


OK406

Recommended Posts

Původně zaslal: Quiddo1

Já vnitřní okruh používám teď dost často co jsem opravil servo:D

Naco chladit horký vzduch zvenku? :bojim to jsou jen vyšší náklady:myslim

Máš zbytečné obavy, klima sama o sobě by ti v autě udělala jinovatku, bo z výparníku jde vzduch o teplotě něco pod nulou a proto i s klimou je zapnuté topení na temperování vzduchu na přijatelnou úroveň, takže vlastní klimě a nákladům je jedno, jakou teplotu má vzduch vstupující do expanderu. Jde jen o trochu míň otevřenou klapku topení a menší dávku teplého vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

No to víte, když to dělá samodomo a chce za to 99,- tak to nemůže být žádný zázrak :nevim Ale určitě to bude kvalitněji filtrovat, než normální papírák ...

Jinak já mám auto bez klimošky a kabinový fitr jsem koupil za 300,- normální papírový. Vždycky v létě ho pořádně vyperu. Nechám pořádně uschnout a jedu další rok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

. Jinak proč otevírat všechna okna? Vždyť ti tam půjde ten horký vzduch, co je venku.

S otevřením oken a předběžným "vyluftováním" bych souhlasil. Pokud je venku 30°C a v autě na sluníčku bohatě přes 60°C, pak to má smysl a klima potřebuje kratší čas na natemperování na požadovanou teplotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Quiddo1

je to laciná výroba, rámeček je z kartonu

Cena vskutku lidová. By mně zajímaly náklady.... Jen se obávám, že po pár vlhkých dnech (deštích) se to rozpadne. Možná podomácku udělaný (viz výše) by měl delší životnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

nevím kudy voda je to kryté sezhora plastem:papaměl jsem podobný filtr rámeček z kartonu a držel tam rok než jsem měnil a byl vpohodě.

Nemyslím přímo vodu, uvažoval jsem vzdušnou vlhkost :P. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ho přetvořil k představě mé:D

Vzal jsem starý filtr,vykuchal vnitřek aby zůstal jen rámeček do něj jsem vystřihl pletivo a nalepil ho tam silikonem.

Samotný filtr jsem dal dovnitř a navíc jsem tam dal ještě 2x bílej pilovej filtr,který jsem si ustřihl v práci a navrch zase pletivo,ale jen takového rozměru aby se zaháklo za hrany a drželo tam.

Tak a včil mudrujte:D

post-0-14109595715535_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no za 99 vypada relativne OK, bude to strihany z metraze, ted mi to kolega nabizel, ze ustrihnou na jakykoliv auto a cena byla podobna.

jen se obavam, ze vymena po 15t je utopie. Kdyz spocitame cinnou plochu tohoto (metrazoveho) filtru a cinnou plochu filtru skladaneho tak si myslim ze bude tak tretinova a pri stejnem objemu filtrovaneho vzduchu se stane co? Metrazovej konci dle meho nazoru max po 5-6t km. Klasickej skladanej toho ma po 20t plny zuby, tenhle by uz nepustil dovnitr nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Brandy

Tak ten filtr za 99,- mám taky. Už ho mám něco přes dva měsíce a spokojenost. Nijak jsem ho neupravoval. Tak snad nějakou dobu vydrží.

Sevas,

a čo tak tu dať kontakt kde ste to objednávali. Keď vám poviem, že kupujem teraz Delfi za 400Sk to je sakra rozdiel:myslim /za kus papiera:(/

[upravil dne 4.6.07 ajven]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Laďa

Sevas,

a čo tak tu dať kontakt kde ste to objednávali. Keď vám poviem, že kupujem teraz Delfi za 400Sk to je sakra rozdiel:myslim /za kus papiera:(/

[upravil dne 4.6.07 ajven]

Co máš s toho. Já jsem koupil za 500,-Kč.

Už nič, keš si sa tak opýtal. :nevim

Zajtra nahodím ten svoj nový,

ale vedieť rozdiel v cenách je dosť podstatný pre mňa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkce aktivního uhlí je v případě kab. filtru rozhodně zásadní, a ne pochybná. Třeba se to někomu může zdát jako kravina, ale ak. uhlí na sebe opravdu váže neuvěřitelně rychle a spolehlivě veškerý pachy a podobný hnusy, který nás v tom malym prostůrku tolikrát vytáčejí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...