PaloLM

klimatizácia

29 posts in this topic

kolegovia poraďte, dnes sa mi za jazdy sama od seba zapla klíma, potom šla normálne aj vypnúť aj zapnúť, neviem či treba niečo nastaviť na PP:myslim

Mně se občas stane, že se sama zapne při nastartování, aniž by při vypnutí motoru byla zaplá. Mám jít ale na aktualizaci softu, tak to tím snad zmizí.

mne sa zapla dosť krátko po naštartovaní a tiež ma zavolani na aktualizíciu programu takže to bude asi dané výrobnou chybou, ja idem budúci týždeň, potom budem múdrejší

Pokud máte automatickou klimatizaci, tak to je v pořádku, že se vám při nastartování sama zapne. Záleží, na jakou teplotu ji máte nastavenou. Něco podobného se řešilo tady.

Souhlas s OK 406, taky mě to ze začátku překvapilo. Ale funguje to takhle: máte nastavenou určitou teplotu, třeba 21 stupňů, dojedete domů a vypnete motor. Klima je chytrá, a když je druhý den ráno o dost nižší teplota (nevim přesně o kolik stupňů) než vašich včerejších 21, tak se sama zapne na poslední nastavenou teplotu. A to je vše, tak mi to vysvětlili v servisu a většinou to tak funguje. Takže žádné strachy!!

asi to bude tak, ako hovoríte, lebo vnútri som mal nastavené 18 C von bol asi 23 C, takže sa elektronika postarala o to aby aj skutočná teplota vnútri bola tých 18 C, pretože interiér bol prehriaty od slnka, kto by to povedal, že tá klíma je taká chytrá:super:super

No já mám automatickou klimu a manželka manuální.Tím pádem jsem měl možnost to porovnat v různých situacích.Já osobně dávám přednost manuálce !! Je pravda,že automat v dnešní době je vcelku chytrá vymoženost,ale nechci aby za mě rozhodoval nějakej "microprocesor" !:xvul

Původně zaslal: Leitlik

No já mám automatickou klimu a manželka manuální.Tím pádem jsem měl možnost to porovnat v různých situacích.Já osobně dávám přednost manuálce !! Je pravda,že automat v dnešní době je vcelku chytrá vymoženost,ale nechci aby za mě rozhodoval nějakej "microprocesor" !:xvul

ale optimální vstřikování paliva, rozložení brzdných sil, ESP a třeba nastavení barev v televizi necháš na "mikroprocesorech" žejo?:D

Lamacha : ale u tvých příkladů člověk nemá na výběr(většinou),ale u klimy na výběr máš !!:super

Já mám automatickou a i manuální klimatizaci ale automatickou používám. :super Jinak se dá všechno vypnout a může se otevřít okno (okna):D

Lamacha : ale u tvých příkladů člověk nemá na výběr(většinou),ale u klimy na výběr máš !!:super

ale jo, já jen chtěl říct, že i ten "mikroprocesor" koneckonců ovládá člověk a ne naopak, ESP můžeš vypnout a klimu taky, nic ve zlém:papa

ale veď aj z aut.klimy sa dá urobiť manuál:zapnúť len A/C a ručne nastavovať teplotu a otáčky ventilátora, alebo sa mýlim?:myslim:myslim

jasně jde to,ale po nastartování ti vždy zapne automatika,teda alespoň mě. A to mě celkem se.. !;)

[upravil dne 13/5/07 Leitlik]

me aut.klima spina taky nekdy sama,ale jak pisu jen nekdy

jasně jde to,ale po nastartování ti vždy zapne automatika,teda alespoň mě. A to mě celkem se.. !;)

Tak si ji vypni a máš klid. Nastartuješ a vypneš, než se bude aktivovat. Po nastartování to několik sekund trvá, než se sama zapne, tak ji mezitím vypneš a je to.:myslim;)

Původně zaslal: OK406

Tak si ji vypni a máš klid. Nastartuješ a vypneš, než se bude aktivovat. Po nastartování to několik sekund trvá, než se sama zapne, tak ji mezitím vypneš a je to.:myslim;)

a nebo ji vypnes jeste pred startovanim :papa Tak to resim ja

ehm ja mám takúto otázku už sa mi zopárkrát stalo že som mal zapatú klímu odparkoval som na auto pražilo slnko cca 20min a v aute bol dosť zvláštny zápach môže za to klíma???? lebo sa mi aj zdá že ak pri jazde vypnem klímu nejak mi behne do auta zas ten smrad a potom to prestane