Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

dodatečná montáž teploměru v zrcátku - jsou zkušenosti?


zafon

Recommended Posts

Guest Džůny

Pokud si pamatuju, tak v protikusu ve dveřích dva osazené dráty jsou. Ale v tunelu mi asi nic nevede. Už je to dávno, co jsem to měl dole, teď si nejsem jistý. Říkáš že když sundám popelník, měl bych vidět konektor a do něj by měly jít dva oranžové dráty směrem od sedačky spolujezdce tunelem, pochopil jsem to dobře? A pokud nepůjdou, tak natáhnout.

Takže lítající vodiče čidla v konektoru ve dveřích neřešit, prostě je tam zasunout a hotovo? A jak je to s tím vyhříváním? Mrkl bych se do druhého zrcátka, ale kdyby mi to někdo dřív napsal, byl bych rád, ať nemusím zase sundávat sklíčko.

[upravil dne 28/1/12 15:54 od Džůny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na vyhrivani se zkusim mrknout, jak ma by ten konektor u zrcatka osazen.

sezen si dva kontakty, ktery bys k tem dratum cidla nakrimpoval a zacvakl do konektoru, v peugeotu by to melo byt obj, cislo 6542 76, kus stoji 22Kc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Džůny

Opravoval jsem 12V zásuvku, tak jsem rovnou vyfotil i ten konektor pod popelníkem:

406_konektor_pp.jpg

Nepoznám z toho, jestli tam jsou ty dráty které potřebuju (možná někdo pozná), teď zkusím narvat na vodiče od čidla ty klipsny a zacvaknout je do konektoru, a uvidí se. Každopádně od konektoru ve dveřích opravdu dva oranžové dráty někam dolů vedou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Guest Džůny

Kamarád mi připájel klipsny k vodičům, nacpal jsem je do plastového konektoru a zacvakl do protikusu ve dveřích. Displej pořád nic. Čidlo jsme měřili, je v pořádku.

Tak jsme proměřili dráty v konektoru za displejem (č. 6 a č. 7) a vypadá to, že jsou mrtvé. Takže bych musel tahat od zrcátka k palubce.

konektor.jpg

[upravil dne 2/12/12 15:54 od Džůny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

...proto jsem se po delší době rozhodl pro úpravu. :D Čidlo dám do středového tunelu, vyvedu ho ven a bude měřit teplotu uvnitř.

Vodiče od čidla zapojím přímo do konektoru pod popelníkem. Může mi někdo poradit na jaké pozice? Schéma by bylo super.

Než to rozeberu a podívám se na to přímo - jaké klipsny k vodičům čidla připájet, \"samčí\" nebo \"samičí\"?

klipsny.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
Guest Džůny

No ať dělám co dělám, displej prostě neukazuje. Sundal jsem středový tunel a dostal se ke konektorům (fotky níže) a vypadá to, že dráty na čidlo teploty (č. 721) jsou nakrimpované do jedné koncovky(?!).

Už toho mám fakt plné zuby, mohl by někdo poradit na které pozice (na fotce č. 2) dráty od čidla patří?

Zítra ty kabely ještě proměřím.

konektor_01.jpg

konektor_02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád mi připájel klipsny k vodičům, nacpal jsem je do plastového konektoru a zacvakl do protikusu ve dveřích. Displej pořád nic. Čidlo jsme měřili, je v pořádku.

Tak jsme proměřili dráty v konektoru za displejem (č. 6 a č. 7) a vypadá to, že jsou mrtvé. Takže bych musel tahat od zrcátka k palubce.

konektor.jpg

[upravil dne 2/12/12 15:54 od Džůny]

Tady na tom obrázku by to mělo být 6 a 7. Takže si připrav lustrsvorku, oba dráty si poznač, abys je později nepřehodil a pak je ufikni a na jejich místo připoj to čidlo (anebo odpor 3 kOhmy).

Pokud bude displej ukazovat teplotu, je vyhráno - v autě natáhni dvojlinku do zrcátka a ufiklé konce zaizoluj.

Pokud nebude ukazovat, tak to pomocí lustrsvorky spoj do původního stavu a přemýšlej dál.

PS: už jsem pochopil, že to chceš udělat vlastníma rukama a levně, pan Martin by to měl asi za 15 minut (100 Kč za práci), ale to by nebyla hra...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Kdyby byly dráty přehozený na svorkovnici je jedno pozice 6 7 ,problém je jedině v konektoru bílém tam je pozice 7A 7B to jsou na kraji nad sebou a ne vedle sebe.Jinak někdo tu psal že není někde propojeno za palubkou.chce to propípat kabely od zrcátka k displeji,zde naní přerušen nebo i zlomen ve dveřích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Džůny

servisman: Ale to není konektor u zrcátka. Je to konektor u palubky, z pod popelníku. Nebudu tahat dráty od zrcátka k palubce (ano ty chybí), chtěl jsem čidlo zapojit přímo pod popelník a měřit teplotu uvnitř. Dráty zítra propípám, ještě že to můj multimetr umí.

P607Olda: Jo, jsou to pozice 6 a 7. Vyzkoušet to zapojit hned u displeje s čokoládou je dobrý nápad, vyzkouším. Jen bych rád věděl na které pozice patří ty dva dráty dole pod popelníkem. Zítra na to půjdu s multimetrem. K němu by mě to jen na palivu momentálně stálo 650 Kč. Je to jen blbý teploměr, nestojí to za to. ;) Zrovna mám volno, mám to jako koníček a něco se naučím. :papa

Samozřejmě díky za pomoc všem.

[upravil dne 21/4/13 21:21 od Džůny]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Džůny

Komfort. :D Mám manuální klímu, předělám ji na Džůny-automatickou klímu. :D Často vozím lidi, tak ať aspoň orientačně vím, na kolik topím / chladím. Je mi líto to čidlo prodávat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...