ondris

aka spotreba na 1,9td?? 405

13 posts in this topic

chcem sa opytat, ked tomu budem mooc slapat na krk, aky bude spotreba,?? po dialnici 140-150kmh?? a mesto sviznee

mno isiel som SVK(KE-BA)-HR a spat, tam mimo dialnice spat dialnica 130-150 - preimerna spotreba 5.5litra (cca 2500km)

v meste na kratke vzdialenosti je to dosti...okolo 7-8l...nestihne sa zohriat motor, ale to mam v prdeli prevodofku, motor tlaci olej a mozno by trebalo pohrat sa s vahou a bohatostou... ktozhovie ale malo by sa dat aj nieco pod 7...

prednedavnom mi isla spotreba nad 10l a to bolo zle nastavenou zmesou ;)

Původně zaslal: skupko

mno isiel som SVK(KE-BA)-HR a spat, tam mimo dialnice spat dialnica 130-150 - preimerna spotreba 5.5litra (cca 2500km)

v meste na kratke vzdialenosti je to dosti...okolo 7-8l...nestihne sa zohriat motor, ale to mam v prdeli prevodofku, motor tlaci olej a mozno by trebalo pohrat sa s vahou a bohatostou... ktozhovie ale malo by sa dat aj nieco pod 7...

no takze ked budem jazdit jak prasa, a dam zabrat turbu, to znamena, svizna jazda, tak by som nemal prekrocit 6,5 mimo mesta, ze?

Původně zaslal: ondris

Původně zaslal: skupko

no takze ked budem jazdit jak prasa, a dam zabrat turbu, to znamena, svizna jazda, tak by som nemal prekrocit 6,5 mimo mesta, ze?

to znamená, že by si neměl překročit 10l/100km

Já hnal auto po dálnici (trasa 98,5km) pořád 140-160, místama i 180 a výsledná spotřeba byla 7,1 :super

Já jezdil s kombíkem tak kolem 7,5 - 7,8 (je to v nohách a stylu jízdy, vzhledem k tomu, že jezdím cca 8 tkm měsíčně firemní dodávkou, kde spotřebu neřeším, ani s osobákem už neumím jezdit jinak - NESTĚŽUJU SI, JEN KONSTATUJU!!!!!!)

to cize slusne spotrebicky, tusim ze pojdem do toho turba... a nemam sa bat ze coskoro odide hlava??

no když ho budeš trvale hnát na plno, tak hlava po čase řekne NE ;)

Spotřeba s P405II Break 1.9 TD '95 jezdím trasy FM-Havířov-Frýdlant n.O. denně v pruměru 100km. Občas dálnice(130) jinak klasika(90). Jezdí to za 6,3 l/100km.

Ja mam už 3roky 406 1,9 td.Myslim,žeje to stejny motor jako maš ty v405.Jezdim kolem 20 tis. ročně,nijak to nešetřim a počitam spotřebu jednou ročně.Vychazi mi to každym rokem 6,3-6,5 l.Akurat si dej velkej pozor-nehoň to za studena.Po zahřati na provozni teplotu už motor snese skoro všechno.Tak ať to to jezdi.:papa

Dík za info, přidám další údaj Frýdlant n.O.-> Hradec Králové cca. 250km za 11,2 l/100km s vlekem 2.2m šířka, 2.3m výška, 4m délka váha něco přes tunu a rychlost do 100km/h.

Kdysi zkoušel Hics 405 1,9TD ustálenou 100km/h Praha - Brno = 5 litrů. Ale to už je extrém. Jinak čistá Praha byla tak 8, někdy i 9. Zbytek mezi tím, dlouhodobý průměr byl asi 6,5, s obyč D bez turba o litr, litrapůl míň.

Původně zaslal: liborius

Ja mam už 3roky 406 1,9 td.Myslim,žeje to stejny motor jako maš ty v405.Jezdim kolem 20 tis. ročně,nijak to nešetřim a počitam spotřebu jednou ročně.Vychazi mi to každym rokem 6,3-6,5 l.Akurat si dej velkej pozor-nehoň to za studena.Po zahřati na provozni teplotu už motor snese skoro všechno.Tak ať to to jezdi.:papa

Úplně stejný motor to není, 405 má DHY, a 406 má DHX. Ale pro ten účel srovnání to stačí, nicméně 406 je o 300kg těžší, což má také svůj vliv.