Trundik

Přidávání biopaliva do nafty - vliv na HDI

18 posts in this topic

Tak jsem slyšel, že budou do nafty povinně přidávat biopalivo. Jaký to může mít vliv na motory HDI, zejména jejich vstřikovače?

ja myslím že ne a když tak minimalní.Ono jak tady někteří pišou že kupovat naftu u levnějších pump je špatné tak to vyjde na stejno ještě že mam TD:roker

:xvul znám mnoho lidí kolem mě, kteří HDI (cerpadlo) odrovnali ježděním na EXTOL (extra lehký toplný olej), který atmosferickým a turbodieslovým motorům (s čerpadlem bosch) nevadí. Ale to je mimo. Nadruhou stranu znám člověka, který do Laguny s motorem HDI ředil naftu se stolním olejem, najel na tom 140tkm a s motorem nikdy problém neměl.

Ale olej a ethanol - to je trochu rozdíl. Na západě se přimíchává už dávno, HDi je tam jak much a nikdo si na to eště nestěžoval. ;)

Ale s tím olejem to můžu potvrdit. Na západě, když vyletěla cena ropy, se na něho jezdilo ve velkým a OK.

Původně zaslal: Ferin007

Ale olej a ethanol - to je trochu rozdíl. Na západě se přimíchává už dávno, HDi je tam jak much a nikdo si na to eště nestěžoval. ;)

Ale s tím olejem to můžu potvrdit. Na západě, když vyletěla cena ropy, se na něho jezdilo ve velkým a OK.

jj, němci na to jezdí běžně ;)

myslím že na rostliňak jezdí víc lidi než si myslíme jen malo kdo to řekne:)

ja se bojím že u nás to nebude nikdo správně skladovat a pak je ta řepka pěkný svinstvo. víme dobře co češi všechno dokážou :(

ja tankuju v-power diesel tak ten snad bude ok

Původně zaslal: buml

ja se bojím že u nás to nebude nikdo správně skladovat a pak je ta řepka pěkný svinstvo. víme dobře co češi všechno dokážou :(

ja tankuju v-power diesel tak ten snad bude ok

Nebude, repka tam bude taky.

Původně zaslal: Mišak

myslím že na rostliňak jezdí víc lidi než si myslíme jen malo kdo to řekne:)

Takže se přiznáváš? :D

Jinak dneska už běžně existují aditiva do řepky..

Jo přiznavam ale ja nejezdil sem na rostliňak spíš ostatní oleje škoda, že už knim nemam přistup už zase jen nafta:papa Docela sem začal prohledavat net kvuli předělaní auta na olej samozřejmně dvě nadrže, tepelný vyměniky a všechno kolem dokola da se to udělat za 7000Kč a když udělaš něco doma tak i levněji.

V České republice existuji dvě čerpací stanice s rostliným olejem.Sam ministr Bursík ma své služební auto předělano na RO.:cool:

Původně zaslal: Mišak

Jo přiznavam ale ja nejezdil sem na rostliňak spíš ostatní oleje škoda, že už knim nemam přistup už zase jen nafta:papa Docela sem začal prohledavat net kvuli předělaní auta na olej samozřejmně dvě nadrže, tepelný vyměniky a všechno kolem dokola da se to udělat za 7000Kč a když udělaš něco doma tak i levněji.

V České republice existuji dvě čerpací stanice s rostliným olejem.Sam ministr Bursík ma své služební auto předělano na RO.:cool:

Nevíš náhodou kde přesně ty čerpací stanice jsou???

Tak Bursík jezdí na RO?!?!!:grr Ted mám zkaženou náladu!!Vždy jsem byl spokojenej ,že mě do kopce nechtějí zakaždou cenu předjíždět a drží se cca 7 m za mnou a působí spokojeně!!! Nenávidím zelené zpátečníky. Asi začnu hledat jinou alternativu pro svůj friták:roll

Jo, Bursík v té škodovce machruje, jinak poctivě jezdí v 740iL jako ostatní :papa

Mam za to ze ethanol se leje do benzinu do nafty se lejou derivaty repky u nas se to menuje mero

Jak vás tak poslouchám, říkám si, ještě že mám benzíňáky:D:D:D

Původně zaslal: Mefisto86

Jak vás tak poslouchám, říkám si, ještě že mám benzíňáky:D:D:D

Proč?:autKdo ví kolik vody maš v tom svojem benzinu:D