Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Policie, alkohol a zadržení řidičáku..


stalmik

Recommended Posts

Původně zaslal: Petr X

Trestny cin je od promile a hlavne bys v tom pripade treba o ridicak ani neprisel. Nesel bys na MÚ - odbor dopravy, ale sel bys k soudu. A ten by mohl rozhodnout napr. o podmince nebo prospesnych pracich, o ridicak bys treba vubec nemusel prijit.

JJ to je taky pravda..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je dalsi nesmysl nasi legislativy...kdyz to resi nejaky jouda z MU tak ses bez papiru ale jak ses pred soudem tak v klidu si tam prijedes v aute? :D porad se ujistuji v tom ze tady me porad bude mit co prekvapit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je problem v tom, ze to tak je dany novym silnicnim zakonem, ktery se tyka pouze prestupku. Pokud nadychas pod promili, jedna se tedy o prestupek, tak spravni organ rozhoduje o pokute a zakazu cinnosti, kdy zakaz cinnosti je primo dany, v tomhle pripade od 6 mesicu do 1 roku, to znamena, ze tech 6 mesicu MUSI dat. Je to minimum. Asi jako ze 100 Kc je minimalni pokuta za prestupek.

No a pokud se to prehoupne nad promili a je na to dukaz, ze je to pres promili, jedna se tedy o trestny cin a rozhoduje o tom soud a ten muze rozhodnout o podminenem trestu, nebo muze ulozit prospesne prace anebo zakaz cinnosti. A to uz je primo na nem, jak se rozhodne a co rozhodne.

Tohle je takovy nedoreseny, jako hodne veci, plyne z toho to, ze pokud sednes pod vlivem za volant, kolikrat z toho vyvaznes lip, kdyz nadychas nad promili.

[upravil dne 11.5.07 Petr X]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr X

Trestny cin je od promile a hlavne bys v tom pripade treba o ridicak ani neprisel. Nesel bys na MÚ - odbor dopravy, ale sel bys k soudu. A ten by mohl rozhodnout napr. o podmince nebo prospesnych pracich, o ridicak bys treba vubec nemusel prijit.

Nestačím se divit co tu čtu....:myslim

O řidičský průkaz přijdeš v každém případě pozitivní zkoušky na lakohol (či návykovou látku), ten ti odeberou policisti ihned na místě. Pak záleží na množství-buď to řesí Městský úřad či soud. Na úřadě je pokuta až 50.000,- a 2 roky zákaz řízení (snad ty hodnoty uvádím správně) a u soudu je to různé-podmínka, zákaz řízení, pokuta, prospěšné práce.... může být i kombinace, což je ve většině případech a to podmínka a zákaz dávají vždy (aspoň co vím). No a se záznamem v rejstříku trestů počítejte.

Takže tvrzení, že je lepší nadýchat přes promile je pouze k smíchu....

A pokud k soudu přijedeš autem, už máš další přestupek, jelikož při odebírání řidičáku od policistů jsi ihned poučen, že od té doby už nesmíš řídit-takže přestupky dva-neuposlechnutí výzvy a hlavně řízení v době, kdy máš odebraný ŘP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim o cloveku, ktery nadychal 1.3 promile a ma z toho jen 2 roky podminku, takze nemas pravdu.

Rozhoduje v tom hodne to, jestli uz mas nejaky zaznam nebo jestli ridicak nepotrebujes v zamestnani.

Kdyz nadychas nad promili, nemusis prijit o ridicak, tak jsem to myslel. Je jasny, ze v tom pripade dostanes daleko vetsi pokutu, ale jsou lidi, kteri by zaplatili klidne o 50tis. vic, nez aby prisli o ridicak.

Jinak pokud jde o policisty, kteri ti na miste seberou ridicak, tak zalezi pouze na jejich uvazeni, jestli ti ho vezmou. Pokud te zastavi a nadychas, nemusi ti ho na miste vzit. Jak by to pak bylo, kdyby sis ho zapomnel doma. Prece by s tebou pro nej nejeli domu.

A pokud prijedes autem a budes mit odebrany ridicak, uz je to jako trestny cin! Neuposlechnuti vyzvy uz v tomhle pripade nefunguje, to se pouzivalo pred 1. 7. 2006.

[upravil dne 11.5.07 Petr X]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

Původně zaslal: Petr X

Trestny cin je od promile a hlavne bys v tom pripade treba o ridicak ani neprisel. Nesel bys na MÚ - odbor dopravy, ale sel bys k soudu. A ten by mohl rozhodnout napr. o podmince nebo prospesnych pracich, o ridicak bys treba vubec nemusel prijit.

Nestačím se divit co tu čtu....:myslim

O řidičský průkaz přijdeš v každém případě pozitivní zkoušky na lakohol (či návykovou látku), ten ti odeberou policisti ihned na místě. Pak záleží na množství-buď to řesí Městský úřad či soud. Na úřadě je pokuta až 50.000,- a 2 roky zákaz řízení (snad ty hodnoty uvádím správně) a u soudu je to různé-podmínka, zákaz řízení, pokuta, prospěšné práce.... může být i kombinace, což je ve většině případech a to podmínka a zákaz dávají vždy (aspoň co vím). No a se záznamem v rejstříku trestů počítejte.

Takže tvrzení, že je lepší nadýchat přes promile je pouze k smíchu....

A pokud k soudu přijedeš autem, už máš další přestupek, jelikož při odebírání řidičáku od policistů jsi ihned poučen, že od té doby už nesmíš řídit-takže přestupky dva-neuposlechnutí výzvy a hlavně řízení v době, kdy máš odebraný ŘP.

Copak se může poučovat osoba, která je pod návykovou látkou?? :myslim:myslim:myslim To může pak říci, že si nic nepamatuje či si na nic nevzpomíná a pokud bude mít dobré:potleskho právníka, tak to ještě odnesou policajti!!:potlesk:potlesk:papa:papa:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To OK406: Tebe kdyz zastavi a nadychas, pouci te a zaroven te taky pouci, ze se muzes k veci vyjadrit, coz ty muzes i odmitnout. Kazdopadne to pak vsechno podepisujes, cimz vlastne podepisujes i to pouceni. Pokud to nepodepises, je to pak pro tebe pouze prihorsujici okolnost pri projednavani toho celyho skutku. A pokud jde o policajty, tak ty to nemaji proc odnest, protoze na vsechno pak pisou nejaky zaznam, ve kterym vlastne bude, ze ses odmitl vyjadrit a odmitl jsi to i podepsat. Anebo naopak.

No a pak pri celym tom projednavani pred spravnim organem mas pravo nahlednout do celeho spisu, kde vlastne vidis vsechny ty zaznamy a ostatni veci.

[upravil dne 12.5.07 Petr X]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se s tebou příst ale pokud je osoba pod vlivem návykové látky i "opilec" tak ten se u místní na záchytku a až vystřízliví (asi po 8 hodinách) tak se teprve bere na výslech. Tolik zákon. Ale v praxi je to jiné. Ale jak jsem už uvedl, tak záleží na okolnosti a pokud by si vzal právníka, tak i na něm!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pletes se. Prist se s tebou nebudu. Pokud tu mluvis o zakone, tak si ho nejdrive precti a taky si zjisti, jak je to se zachytkou. Na zachytku ti cloveka vezmou jen pokud svym jednanim bezprostredne ohrozuje svuj zivot nebo zdravi anebo zivot a zdravi jinych osob. Nebo majetek. Samozrejme pod vlivem alkoholu - proto pak zachytka. Pozor na to slovo BEZPROSTREDNE. U cloveka, ktery pojede autem a nadycha 1.5 promile a bude se chovat naprosto normalne, tak tam opravdu nejsou zadne duvody zachytky. Ani by takoveho cloveka na zachytce neprevzali.

A pokud jde o vyslech, tak zalezi na to, o jaky vyslech se jedna. Pokud se jedna o prestupek v souvislosti s pozitim alkoholu - za volantem (ten clovek jen jede a nic nezpusobi), neni treba zadneho vyslechu, clovek se muze vyjadrit jen na to oznameni, ktery s nim ten dotycny policajt sepisuje, to je vse. A pokud se jedna o trestny cin, pak zalezi na tom, jak je clovek schopny k veci vypovidat. A samozrejme jako podezrelej se k veci nemusi vubec vyjadrovat. VER TOMU, ALE JE TO TAK :) Takze nevim, kde jsi prisel na tech 8 hodin.

[upravil dne 12.5.07 Petr X]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle se stát může ale nemělo,ať každej z vás si šáhne do svědomí jestli nikdy nejel se zbytkáčem (vědomě či nevědomě),hlavně když si z toho vezme ponaučení.Horší je když tak někdo jezdí vědomě a né se zbytkáčem ale přímo od chlastačky,stačí když si zajdete do nějaké hospůdky a uvidíte kolik lidí odjede po pár pivech a nějakém tom panáčku domů,byť jen cca 500m,to jsou teprv sobecký svině (omlouvám se za ten výraz ale musel být) který bych bez pardonu klidně postřílel (ať už jede autem nebo na neosvětleným kole). Co se všechno může stát nemusím snad psát :myslim

P.S. moji přítelkyni sestřelil borec co měl 2,5promile,naštěstí se nic moc nestalo,akorát auto na odpis (jeho i moje).Po vystřízlivění toho strašně litoval a omlouval se že je č... a k... jenže časem jsme zjistili že to nebylo poprvé a bohužel ani na posled takže na takové případy jsou zákony moc laciné a bude se čekat až někoho zabije nebo zmrzačí :super (můžeš to být právě TY!!! či VY!!!)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že zbytkáč je s*iňa a je blbý, že i alkotestery, které se prodávají, jsou nevěrohodné (viz. test v některém z nedávno vydaném Světě motorů).

Takže jediná rada je - když slavit, tak druhý den nejet nebo raději vůbec nepít

- když jsem ještě jezdil se splašenýma Pandama (DRINK SOS - převoz aut podnapilým) často se nám stávalo, že si nás ve 4 ráno zavolal na šrot zpitý borec, abychom ho odvezli z vinárny a cestou nám vyprávěl, že v 8 už bude vyspalej a povalí na jednání o Brna - to jsem měl chuť mu hodit klíčky od auta do kanálu a zabránilo mi v tom jenom to, že bych současně s tím přišel o docela dobrou práci.

[upravil dne 13/5/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to PETR X a OK 406: Rád bych osvětlil naše vaše spekulace. :myslim

-policista VŽDY odebere řidičský průkaz při pozitivní dech.zkoušce. Pokud jej u sebe řidič nemá, dopustil se současně i přestupku řízení bez ŘP a tento mu posléze odebere příslušný městský úřad.

-pokud má řidič odebraný ŘP a řídí, nedopouští se trestného činu, ale nýbrž přestupku. Nejde totiž o Maření výkonu úředního rozhodnutí ale o přestupek řízení v době, kdy mám ŘP odebrán (neuposlechnutí výzvy lze teoreticky použít též, ale je neúčelné když existuje tento přestupek). Zmíněné maření je to až v době, kdy mu byl soudem pravomocně udělen zákaz řízení.

-výslech je na uvážení policisty a je to vždy riziko. Policista může vyslýchat pouze osobu, která je k tomuto způsobilá. V praxi to znamená, že pokud je to přestupková míra alkoholu, ve většině případech se to vyslechne. Pokud jde o podezření z trestného činu, už se musí důkladně zvážit co s tím (riziko odvolání a rozmetání výpovědi od právníka). Proto se většinou volí jedna z dalších dvou možností-předvolání na druhý den (to se použije u lidí co mají méně vypito a jsou "seriózní" tzn. stálé bydliště, zaměstnání...) a nebo umístění na PAZS-záchytka. Toto lze učinit, je to na uvážení policisty a je to hojně využíváno zvlášť v případech, kdy je roziko, že osobu by jste k výslechu a sdělení podezření z TČ již nedostali a vyhýbala by se tomu. Na záchytce (aspoň zde v Plzni) je vezmou vždy, jde totiž o rozhodnutí policisty a ten si to v těchto případech vždy obhájí!!!

Doufám, že už mě nikdo nebude chtít přesvědčovat o opaku, to bych asi musel sníst přestupkový zákon a trestní řád :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O opaku te presvedcovat nechci, ale prece jen bych k tomu neco mel :P

K bodu prvnimu: policista nee vzdy odebere ridicsky prukaz. Nikde neni dano, ze ho musi odebrat. Najdi mi to v nejakem zakone :) On ho muze odebrat, nikoliv musi. Samozrejme ze ho pak stejne tomu dotycnemu odebere prislusny spravni urad s rozsirenou pusobnosti. (akorat se to tomu cloveku posune, protoze bude moct treba jeste pres mesic jezdit, nez mu ho spravni organ vezme, o to dyl ho pak dostane)

Jinak pokud jde o rizeni v dobe, kdy ma ridic odebrany RP, je tam tusim rozmezi 5ti dni, tak tam se pak jedna o prestupek, to jsem se asi nevyjadril presne. Je jasne, ze o mareni by se jednalo az v pripade, ze by dostal zakaz rizeni.

Jinak pokud jde o to zvazovani, zda napr. 1.5 promile bude trestnym cinem, zalezi na okolnostech, ktery jsi napsal, ale hlavne taky na tom, jestli se ten dotycny podrobi odberu krve. Urcite vis, jak to myslim. Muze nadychat 2.5 promile a porad se muze jednat o prestupek. Jak rikas, jde o to dokazovani.

No a pokud jde o zachytky, tak v Plzni fakt nevim, ale vim o dvou, kde ti jen tak opileho cloveka nevezmou, musi k tomu byt opravdu duvod, coz jsem uz psal.

PS: jo a az snis ten prestupkac a TŘ, tak se muzes pustit jeste do zakona o PČR :super

[upravil dne 13.5.07 Petr X]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ČR je bohužel (bohudík) nulová tolerance. Jsem za ni rád, neboť ve státě, kde zákazové značky mají informativní charakter to jinak nejde.

V okažiku, kdy na našem území povolíme 0,3 - 0,5, prostě "to jedno pivo", u spousty jedinců to u jednoho piva neskončí.

Tím se lišíme od rozumné Evropy.

Ad trestný čin : Mít nad 1% a tvrdit, že můžu dále drajvit je fakt úlet. Možná budeš drajvit, ale se zápisem v trestným rejstříku. A dneska, kde na každé trochu slušnější místo ten rejstřík trestů chtějí vidět ...A pak ten rozdíl pár tisícovek zase tak hrozný není.

P.S.: Jednou se u nás stala nehoda (ještě před slavnou 411), kdy policisté nemohli/nechtěli odebrat ŘP. Opilce stavěli na 30 km 2x a potřetí to už nestihli, bo skončil v rybníku ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

V ČR je bohužel (bohudík) nulová tolerance. Jsem za ni rád, neboť ve státě, kde zákazové značky mají informativní charakter to jinak nejde.

V okažiku, kdy na našem území povolíme 0,3 - 0,5, prostě "to jedno pivo", u spousty jedinců to u jednoho piva neskončí.

Tím se lišíme od rozumné Evropy.

Ano. Jsme všichni hovada s mdlým úsudkem, na rozdíl od rozumné Evropy. Já bych nám ještě zavedl výjezdní doložky a devizové přísliby, aby se minimalizovala možnost, že se naší blbostí nakazí nějaký rozumný Evropan třeba v Německu nebo Británii. Stejně tak sdělovací prostředky si dělají co chtějí, Úřad pro tisk a informace (FÚTI, cenzor) byla chyba zrušit. Chtělo by to na nás nějaký bič, třeba požádat Rusy nebo někoho jiného, jestli by si nad námi zase nevzali patronát. Protože jsme hovada s mdlým úsudkem, na rozdíl od rozumné Evropy. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr X

policista nee vzdy odebere ridicsky prukaz. Nikde neni dano, ze ho musi odebrat. Najdi mi to v nejakem zakone :) On ho muze odebrat, nikoliv musi.

Jinak pokud jde o rizeni v dobe, kdy ma ridic odebrany RP, je tam tusim rozmezi 5ti dni, tak tam se pak jedna o prestupek, to jsem se asi nevyjadril presne.

Jinak pokud jde o to zvazovani, zda napr. 1.5 promile bude trestnym cinem, zalezi na okolnostech, ktery jsi napsal, ale hlavne taky na tom, jestli se ten dotycny podrobi odberu krve.

PS: jo a az snis ten prestupkac a TŘ, tak se muzes pustit jeste do zakona o PČR :super

[upravil dne 13.5.07 Petr X]

Já jsem netvrdil že MUSÍ ale že VŽDY odebere, to znám z praxe (jak je přesný výklad si nejsem jist, tam je něco v tom smyslu "policista odebere"-ani že může ani že musí).

5-ti denní doba o které se zmiňuješ nemá nic společnýho s řízením ale je to správní lhůta pro vyrozumění o zahájení řízení. A tato byla zpočátku mylně vykládána, v současné době již takovou závažnost nemá. Tudíž řízení s odebraným ŘP je pořád přestupek a to až do doby, než ti ho vrátí nebo dostaneš zákaz řízení.

Jasně, že pokud nedá krev (moč...) tak se jedná většinou o přestupek, to jsem počítal že to neřešíme. Ale i když nedá krev, lze ho trestně stíhat, ale to dokazování je složitější-svěděctví třeba vrchního kde pil kolik toho měl, rozbor znalce-doktora....no je to pak pakárna.

Těch zákonů mrzáků je na jezení dost, to by ze mě asi pak paní doktorka v pořadu "Jste to co jíte" radost neměla :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...