Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Lambda sonda - záhada


Petr X

Recommended Posts

Jasne, ja mam taky 1996 a staci odpojit baterku a mas RESET ridici jednotky.

Pokud jde o diagnostiku, tak mi zatim ani jednou nepomohla, co mam auto. Stejne to nikdy zadnou zavadu nenaslo, takze bych rekl, ze je celkem k h....

Ani pokud jde o blbou zapalovaci rampu, tak to zadnou zavadu neukazalo. A to jsem zkousel vsechny mozny diagnostiky, pres Bosch, atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stalmik

Původně zaslal: Devastátor

nevím jak vám, ale mi to chcípá jen když se venku pohybuje teplota kolem 3 - 5 st. a když to auto stojí přes noc venku, chcípne to jednou max. dvakrát. Mám dojem, že se to chová jako kdyby mělo málo benzínu místo víc při studeném startu. V garáži mám i přes zimu víc jak 10 st. a neudělalo to ani jednou.

Přesně tohle mi to dělalo.. Vyměnil jsem teplotní čidlo a krokový motorek. Resetoval ŘJ a je klid.. :super

Počkej, Ty jsi opravil ty hnusný studený starty o kterých se tady bavíme pořád dokolečka (u mě tak pod pět stupňů přes noc garážované venku a pak musím ze třikrát startovat a hned nepřidat plyn, jinak to zdechne) teplotním čidlem a krokáčem? A udělal jsi tu výměnu naráz? Ten krokáč by na to taky mohl mít vliv?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi nechci nic predbihat, ale od vcerejska mam v aute tu lambdu z vrakace a auto se chova ted uplne jinak. Po rano po nastartovani to melo krasne vyssi otacky (jako sytic), coz drive nebylo. A nejaky chcipani? to je pryc.

Ale fakt nechci nic predbihat, protoze po vymene lambdy jezdim jen na benzin, napichnul me to vcera znamej na diagnostiku, ale uz s novou lambdou, a dneska mi to napichne znova a uvidim, jestli tam vyskocila nejaka chyba. Na plyn jsem to nezkousel.

Kazdopadne si myslim, ze v tom rozdil bude, proto drive kdyz jsem treba na dvojku dal ctvrt plynu, drzel ho porad stejne a nechal auto plynule rozjizdet treba az do peti tisic otacek, tak treba kolem ctyr tisic to tak nejak jakoby vynechalo nebo jako ubralo vykon. A to je ted pryc. Auto ma proste v celym spektru otacek plynuly rozjezd.

Ale jak rikam, uvidim, jak se to bude chovat na plyn.

Ale ty studeny starty by to mohlo vyresit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honzin

Původně zaslal: stalmik

Původně zaslal: Devastátor

nevím jak vám, ale mi to chcípá jen když se venku pohybuje teplota kolem 3 - 5 st. a když to auto stojí přes noc venku, chcípne to jednou max. dvakrát. Mám dojem, že se to chová jako kdyby mělo málo benzínu místo víc při studeném startu. V garáži mám i přes zimu víc jak 10 st. a neudělalo to ani jednou.

Přesně tohle mi to dělalo.. Vyměnil jsem teplotní čidlo a krokový motorek. Resetoval ŘJ a je klid.. :super

Počkej, Ty jsi opravil ty hnusný studený starty o kterých se tady bavíme pořád dokolečka (u mě tak pod pět stupňů přes noc garážované venku a pak musím ze třikrát startovat a hned nepřidat plyn, jinak to zdechne) teplotním čidlem a krokáčem? A udělal jsi tu výměnu naráz? Ten krokáč by na to taky mohl mít vliv?

Přesně vyřešil.. Teplotní čidlo jsem vyměnil o měsíc dříve protože bylo vadné. Skákalo to při ranním nastartování na 1200 ot což je správně ale jak si krokáč dělal co chtěl tak zavřel vzduchovej ventil a chcíplo to.. Tak jsem za 800Kč koupil na vrakárně jinej (B13/00) a odpojil baterku na 30minut. TO jen pro jistotu. Výsledek mě překvapil mile kdykoli nastartuju autí přede jako koťe.. Jen s nim teď nemůžu jezdit když mi vzali řidičák :nevim Nicméně tenhle problém jsem vyřešil..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr X

aha, jsem to asi nejak prehledl. To je ale nemilé :( to jsou previti, co mu ho vzali.

Po pulce si muze o nej zazadat.

Prevíti to nejsou dělali svojí práci. Můžu za to sám, jen jsem to nečekal. Čekal jsem schvalně 4-5hodin než jsem jel aby bylo vše v pohodě a stejně. Takže dojem opravdu klame.. Ale na sraz auto dotahnu někoho necham řídit ;) A po půlce si taky zažádám.. Akorát dřív jak v srpnu mi ho asi nevrátí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

ale pozor mohli by to vyřídit už před půlkou kdyby toho neměli tolik a pak by to zamítli,Tenkrát když to měli ještě policajti tak jsem zažádal den po půlce přišel s nimi sepsal žádost a za hodku jsem odcházel i s papárama,ale jak to funguje dnes tak to nevím.:myslim

Že ti ho dali hned ten den po uplynutí půlky??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr X

Zazadej si drive nez po pulce, protoze ono jim to jeste mozna mesic bude trvat, nez tu tvoji zadost vyridi.

No říkal jsem si že bych před tím zavolal jak dlouho to tak běžně trvá a podle toho bych udělal ten předstih. Myslel jsem že 14dní před půlkou bude akorát ale uvidim. Hlavně nevim co bude znamenat půlka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Petr X

Muselo ti z mesta prijit nejaky vyrozumeni nebo neco, kde zjistis, na jak dlouho mas zakaz rizeni a do kdy. No a po uplynuti pulky mas narok na vraceni.

To jo čekám tak že do 10dnů mi to přijde a pak mě čeká správní řízení kde vydají konečný rozhodnutí o výši pokuty a době odejmutí. Dobrá zpráva je že ten řidičák už mi vzali což znamená že už mi běží doba kdy mi byl odejmut řidičák. Jinaými slovy to znamená že pokud bude správní řízení za měsíc s rozhodnutím že ho neuvidim půl roku tak už v podstatě budu mít měsíc za sebou bez řidičáku a hned za dva měsíce to bude půlka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...