Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Potřeboval bych radu


Jaris

Recommended Posts

Ahoj všem. Chtěl bych vás poprosit o jednu radu. Kamarád mě nabízí BMW 725 TDS Je to rok 97 170 000 najeto, má to vše kromě navigace. Nemáte některého známého co by měl zkušenosti s tímto vozem? Momentálně mám 406tku 2.1 TD . Né že bych sní nebyl spokojen ale chtěl bych zkusit něco inčího. Nabízí mě ho za 160 000 ze známosti. Ale netuším do čeho jdu (náklady na provoz a jak se lišej ceny dílů od dílů na peugeota). Myslím tím klasika, silenbloky, homokinetické klouby a tak. O sedmičkové řadě nikde moc na netu nepíšou. Jediným jsem si jist, tam kam jsem se vešel se 406tkou při parkování bude asi problém se sedmičkou. Jo a 70procent jezdím ve městě. Díky za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jaris

Ahoj všem. Chtěl bych vás poprosit o jednu radu. Kamarád mě nabízí BMW 725 TDS Je to rok 97 170 000 najeto, má to vše kromě navigace. Nemáte některého známého co by měl zkušenosti s tímto vozem? Momentálně mám 406tku 2.1 TD . Né že bych sní nebyl spokojen ale chtěl bych zkusit něco inčího. Nabízí mě ho za 160 000 ze známosti. Ale netuším do čeho jdu (náklady na provoz a jak se lišej ceny dílů od dílů na peugeota). Myslím tím klasika, silenbloky, homokinetické klouby a tak. O sedmičkové řadě nikde moc na netu nepíšou. Jediným jsem si jist, tam kam jsem se vešel se 406tkou při parkování bude asi problém se sedmičkou. Jo a 70procent jezdím ve městě. Díky za názory

tak to bude pěknej mega skok,jak s nakladama tak i s komfortem a jizd. vlastnostmi.Dobře ty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedma je hezká, ale nejsem si moc jistej kvalitou motoru - vím, že 2,5 turbodiesely v pětkový řadě byly dost háklivé na zacházení a taková prasklá makovice u báva, to nebude oprava za pár peněz, to už Tě dokáže i obstojně podojit.

Každopádně 2,5ka s touhle lodí bude mít dost práce, žádnej rychlík to určitě nebude a 3,0 by mu slušela mnohem víc (z tohoto důvodu bych byl docela při koupi opatrnej, pokud to předchozí majitel honil na plnej kotel, tak si připrav hodně naditou portmonku)

Je to něco takovýho???

http://auto.bazos.cz/inzerat/602867/Prodam-BMW-725-tds.php

[upravil dne 6/5/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamoš si před nedávnem koupil 740i, automat, plná výbava. Jezdí to pěkně, spotřeba kolem 16. No, při svezení na sněhu to nerozdýchala převodovka, oprava za automat u BMW za 30.

Celkově si ale polož otázku, jestli takové auto opravdu využiješ a zda máš zapotřebí do luftu oproti stávajícího auta vyhodit ročně třeba od pasu 20 -30 000 zbytečně (díly, palivo, servis, kola atd.)

Pokud jo, tak máš výtěze testu, pokud ne, tak se známého zeptej proč to vlastně chce dát pryč....

Zrovna tendle model se mi líbí a považuju ho za nejlepší "poslední" model co měl svoji "duši". Vícero lidí pěje jenom chválu.

Zase je pravda, že tomudle říkám splnit si sen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toho, že 2.5 TDS nebude žádný závodník jsem si vědom. Taky jsem o těchto motorech slyšel že maj špatnou pověst. Přesně jak se tu zmiňovalo o praskání hlav. Ale spíš jsem to slyšel O Oplu Omega. Do nich se dávali motory z BMW, jenom byli softvérově přiškrceny na menší výkon. Jinak byli shodné. Příčinou bylo přehřívání vlivem nedostatku chlazení ale u sedmičky je zas hafo místa a pokud by se stím pořád nejezdilo na plnej plyn a řádně se sahříval, tak by prý nemělo nic hrozit. Já jsem klidnej jezdec, takže toho závodění se nebojím, sám svoji 2.1 TD točím max do 3000 otáček :). A spotřeby bych se nebál ten kluk stím jezdí za 9 - 10 po městě. Kamarád má taky 325 TDS a spotřeba stejná. Jenom v té trojce je to jinej zátah. Musím si to vše pořádně rozmyslet abych nešlápl do hovna. Můj první sen byla 405tka, tu jsem si koupil, pak 406tka a teď mě trápí BMW :). Jinak ten kluk má autobazar a servis, tak si myslím, že by mě nedával nějakou šumku ale v dnešní době se vyplácí místo důveřuj - prověřuj :). Jinak zatím díky za názory. Každá rada drahá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen 170 tkm u desetileté leštěnky ? ( i HTP strýce Konráda najede ročně víc, a to má v sobě, prosím, poloviční benzín)

Ale třeba se pletu, třeba je to opravdu auto s pravidelným servisem a předchozí majitel se k němu choval dobře. A z těch kilometrů si nic nedělej, sedmičková řada není primárně určena na dálnice, ale aby se s ní mohli kupovat rohlíky u hypermarketů. Prostě, na takové to domácí ježdění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je to samy jako 518i, co se pouzivala do taxiku v Nemecku ...

TDSa v bawu bych se nebal, ovsem je nutno znat historii auta. Hlava je hakla na zachazeni pri studenym motoru. Bejt tebou, zeptam se jeste ve foru na www.bmwklub.cz, tam ti podle me poradi vic :). Jinak ohledne nakladu/uzitkovosti jako ostatni .. :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsem to odřekl. Po zjištění původu auta a stavu interiéru jsem neuvěřil , že to má najeto 170 000. Kůže u řidiče je hodně ošoupaná, jak od šmirglu. Prý by mě k tomu dal za 7000 hnědou pěknou kůži. Ale co jsem se bavil s mechanikama co tahají auta, tak mě bylo řečeno, že to auto nemá 170 000 ale aspon 250 000. Protože kůže se ošoupe jen teba na růžku ale tohle bylo ošoupané celé. Navíc Italové jsou prý prasata. Ale jinak dík za názory. zatím zůstanu u své čisté 406tce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...