Sign in to follow this  
Followers 0
vvvrtep

Peugeot 405 1.6 GL jede jen na 3 válce

13 posts in this topic

Mám 405 1.6 GL karburátor.

Z ničeho nic mi přestal jít 3 válec. tj. přestal zapalovat.

Nejpve jsem vyměnil svíčku.Tam se závada neobjevila byla mokrá opět.Kabel vysokého napětí od rozdělovače je také v pořádku.

Víčko rozdělovače se zdá také dobré.

Při pohledu na jiskru která přeskakuje mezi kabelem vysokého napětí a svíčkou se mi zdá ,že je jiskra znatelně menší.

Napadá mě jestli není malý tlak ve válci a pak nezapálí směs.

Nestalo se někomu něco podobného ?Kde mám hledat problém?

Petr

Já měl prasklý válec, takže svíčka byla fakt pořád mokrá.. :xvul Ale to asi není tvůj problém..

Zkusil bych ten rozdělovač, nebo aspon zkus prohodit kabel ke svíčkám, jestli je fakt v pořádku..

skúsil by som vymeniť rozdelovač veko, a všetky nové káble od niekoho si to požičať dať 4 nové sviečky a vyskúšať (to veko môže byť prasknuté voľným okom to neuvidíš, tam preráža asi na kostru a môže to robiť galibu)

Jo to je taky jedna možnost. A bohužel dost častá.

Začal bych výměnou kabelů mezi sebou a pak víkem rozdělovače (tomu věřim nejvíc)- je to nejlevnější. Vačku bych nechal jako extrém na konec bádání...

Dotaz mimo-škubání v tahu stejného typu motoru-je možný,že to je motorovým fitrem?Protože vzduchovej i olejovej sem teď nedávno měnil...

Původně zaslal: Oliver Riedel

Dotaz mimo-škubání v tahu stejného typu motoru-je možný,že to je motorovým fitrem?Protože vzduchovej i olejovej sem teď nedávno měnil...

Na ten palivový filtr mrkni a pak ještě zkoukni palec na rozdělovači s víčkem, taky to může dělat...

Zjišťoval jsem kompresy v jednotlivých válcích.Čímž jde zjistit zda-li je to chyba v elektricke nebo mechancké části.

3 válec nemá žádnou kompresy-což ukazuje ,že je chyba buď na vačce nebo na kroužcích.Po naliti oleje do otvoru pro svíčku a opětného změření komprese jsem zjistil že nějáká komprese ve válci je.Takže chyba je na písních kroužkách.Generálku dělat nebudu-nevyplatí se mi to chci auto provozovat tak rok.

Děkuji všem za užitečné rady.

Sháním tedy nějáký motor 405 1.6 nejlepe 53kw pro karburátor s klasickým rozdělovačem. Nevěděl by někdo o nějákym za rozumnou cenu?

[upravil dne 7/5/2007 vvvrtep]

Taky mi to jelo na tři válce, ale bylo to lambdou to asi nebude ten samej problém :-)

[upravil dne 7.5.2007 secouver]