Sign in to follow this  
Followers 0
jaroslavjir

Otačkoměr

6 posts in this topic

ČUS pánové,

Prosím vás o radu. Mám 405 GLD rok výroby 90/91 s novým motorem ( s vakupumpou na hlavě motoru), převodovkou BE 1/5 (spátečka naproti 5rychl. stupni).

Od kamaráda mužu mít z 405 GRD palubku kde je v základní výbavě otáčkoměr. Tuto palubku chci namont. do 405GLD (bez otáčkoměru)

???? Kam a jak se otáčkoměr napojí na převodovku?:(

Díky za radu MAXIM:cool:

Čidlo se nemontuje na převodovku, ale zezadu do bloku motoru k setrvačníku. Pokud chceš, napiš mi na mail, protože je to trošku složitější..:o)

Ze zkušeností bych nepředpokládal existenci příslušných kabelů v kabinovém svazku. V motorovém pravděpodobně konektor bude, ale tohle zakončení bude nejspíš někde v prostoru kabiny v \"luftě\", takže bude potřeba dohledat na kterým konektoru to končí a dotáhnout k budíkům na příslušný místa příslušný kabely (budou 3) Napájení čidla, zem a signálovej. Nic pěknýho tě nečeká...:(

To Hics: Ahoj, prosimtě nemáš (nebo neznáš) někoho kdo má nějaké schémátko el.zapojení 405ky.

Dík maxim:cool:

To jsem si taky dělal ale měl jsem to o poznání lehčí. Já měl otáčkoměr v palubce ale chybělo mi čidlo tak jsem si to čidlo koupil nový v Peugeotu asi za 750 kč. A k tomu ještě držák čidla, ten stál 100 - 150 kč ale to už nevím jistě. Otvor na to čidlo bylo zezadu na bloku. Bylo z boku k setrvačníku. Díra asi tak 1,5 cm a u ní ještě díra se 6 závitem. Teď mi to už funguje bez problému.