Sign in to follow this  
Followers 0
Georginek

Zvýšení výkonu 306td??

15 posts in this topic

Panove, poradte je to jen teoreticky dotaz ale zajimalo by me jestli se da vymackat z motoru 1.9td z 95 neco vic koniku??? Myslel jsem postelovat turbo ale bude to znat????? Samozrejme nejsem magor, takze nechci znicit motor a ani nechci aby to zralo 10l-na sto......da se neco udelat,co nebude tak nakladny a nicemu to neuskodi?:aut

To už se tady párkrát řešilo. Použij hledání. Vysledek diskusí byl tuším podobný: nemá to význam. :papa

Zeptej se Vectora, nebo se mrkni na jeho stranku tady.

Myslim, z Vector z toho zdima az 160 koni, ale normalne jezdi na 120 :myslim

Georginek: nechces si koupit aspon 1.8 v benzinu s klimou? :myslim:mrk:D

Původně zaslal: Vvitty

2f3Rd@: vector nema TD, ale HDi....

ajo, to jsem si neuvedomil :(

Původně zaslal: Pata

Georginek: nechces si koupit aspon 1.8 v benzinu s klimou? :myslim:mrk:D

Co budu jako delat s 1.8?? Jeden pekac mi staci krom toho ho mam vysperkovanej, akorat je v nem trosku v lete vedro......:roker a nevim jestli bych jeste nekdy chtel benzin........:D

Původně zaslal: Georginek

Panove, poradte je to jen teoreticky dotaz ale zajimalo by me jestli se da vymackat z motoru 1.9td z 95 neco vic koniku??? Myslel jsem postelovat turbo ale bude to znat????? Samozrejme nejsem magor, takze nechci znicit motor a ani nechci aby to zralo 10l-na sto......da se neco udelat,co nebude tak nakladny a nicemu to neuskodi?:aut

Dávaj se podložky pod ovládání turba a přidá se na naftě, ale je to kravina, už takhle tomu praskaj hlavy až to neni hezký.

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Georginek

Dávaj se podložky pod ovládání turba a přidá se na naftě, ale je to kravina, už takhle tomu praskaj hlavy až to neni hezký.

TAK TO MAS PRAVDU UZ MAM NA SVEDOMI DVA KUSY!!!!!!!:D:D:D:D:D

TEDA NE JA ALE TY KRETENI NA EMISICH A DRUHOU DOLITI STUDENY VODY DO ZAHRATYHO MOTORU:potlesk

[upravil dne 5/5/07 Georginek]

Někde sem četl , že tam někudy dávkují terpentýn-do nafty. Ale neznám poměr ani umístění.

Mám zkušenost že 15-20 Ps jde přidat clkem bez problemů a bez zvýšení spotřčeby

Já mám za to že by se měla spotřeba snížit,ne? Přeci když má auto větší sílu tak by to mělo teoreticky míň žrát.Ale každá úprava motoru jde na úkor výdrže....motor jde rychleji do háje,ale zase jsou ty motory v sérii docela poddimenzovaný.....

Původně zaslal: musimtomit

Mám zkušenost že 15-20 Ps jde přidat clkem bez problemů a bez zvýšení spotřčeby

A těch 15-20 bylo měřený čím?

Původně zaslal: Heinss

Já mám za to že by se měla spotřeba snížit,ne? Přeci když má auto větší sílu tak by to mělo teoreticky míň žrát.Ale každá úprava motoru jde na úkor výdrže....motor jde rychleji do háje,ale zase jsou ty motory v sérii docela poddimenzovaný.....

Láry fáry !

Aby to míň žralo, musíš zvýšit účinnost. Kupříkladu přepracováním spalovacího prostoru, odstraněním nežádoucích třecích ploch apod. ( ani nechtěj vědět, kolik to stojí peněz)

nebo můžeš najít obezličku v lepším palivu (vyšší výhřevnost při stejné účinnosti) nebo zvýšením dávky paliva (více paliva=vyšší výkon při stejné účinnosti)

trochu studovat, a nejen techniku...

... protože, motory jsou sice dneska přiškrcený - především kvůli emisím, ale asi proto (a taky kvůli ceně) jim chybí už i ona pověstná robustnost.

Takže, kuchejte katy, přidávejte saze - dojedete na alergie a záněty horních cest dýchacích. Ale což, ta plechovka je dneska už stejně jen spotřebák.